CNN Prima News královna Alžběta II.

královna Alžběta II.

Výpis příspěvků ke štítku „královna Alžběta II.“

Bidenův peprný týden. „Osahával“ hvězdu Zoufalých manželek, na akci mátl slovy o královně

Americký prezident Joe Biden zakončil projev v americkém Connecticutu s tematikou regulace střelných zbraní slovy „Bůh ochraňuj královnu“. Naprosto tím zmátl novináře, ale i přihlížející přeživší násilných činů. Internet se mezitím baví i dalším Bidenovým skandálem, kdy prezident před zraky davu možná až příliš hřejivě objímal hvězdu ze seriálu Zoufalé manželky.

Princ Edward je v Česku. Bratr krále Karla ocení studenty, netypicky uctí zesnulého otce

Britský princ Edward v úterý přijel na návštěvu České republiky. Do Prahy na britské velvyslanectví dorazil autem z Německa kolem 16:00. Fotografii z příjezdu sdílel na svém Twitteru britský velvyslanec v ČR Matthew Field. Hlavním cílem princovy návštěvy bude Mezinárodní cena vévody z Edinburghu (DofE) určená studentům mezi 14 a 24 lety. Setká se také s českým prezidentem Petrem Pavlem, navštíví obec Vestec u Prahy a pokloní se u Národního památníku hrdinů heydrichiády v Praze. V Česku nejmladší syn Alžběty II. pobude do čtvrtka.

Úprk za odpočinkem. Před cestou na venkov Karel III. zveřejnil portrét, překvapil i v soutěži

Tři dny trvaly oslavy královské korunovace, v úterý už se Britové vrátili ke svým každodenním povinnostem a královský pár si po maratonu různých ceremonií odjel odpočinout na své venkovské sídlo v Sandringhamu ve východní Anglii. Buckinghamský palác také představil oficiální portrét Karla III., jeho manželky i celé královské rodiny.

Napřed nenáviděná, ale vždy po boku monarchy. Jaká je minulost britské královny Camilly?

Britský král Karel III. nebude jediný, kdo se v sobotu dočká ceremoniální korunovace. Korunu na hlavu totiž dostane i Camilla, královna manželka. Ta přitom v původních plánech britské královské rodiny vůbec nefigurovala a mnozí Britové jí dodnes nemohou přijít na jméno. Vyčítají jí, že stála za rozpadem manželství Karla a princezny Diany, která byla mimořádně oblíbená doma i ve světě.

Harry prozradil svá poslední slova královně. Na místě smrti Diany si zahrával se životem

Citace z třaskavého memoáru Spare (Náhradník), ve kterém se princ Harry obouvá do všech kolem sebe, zahltily britský tisk. Novináři se totiž dostali ke knize ještě před jejím oficiálním vydáním. Harry v publikaci píše o tom, jak se po smrti matky proháněl tunelem, kde zemřela. Svěřil se také s posledními slovy, která řekl královně Alžbětě II.

Premiérové vánoční poselství krále Karla III. Připomněl odkaz Alžběty II., mluvil i o krizi

Britský král Karel III. má za sebou první vánoční poselství. V úvodních několika minutách připomněl odkaz své matky, zesnulé královny Alžběty II., která byla na trůnu sedm dekád. Většinu času ale mluvil o současných krizích, s nimiž se potýkají nejen Britové, ale celý svět. Rozhovořil se o „velké úzkosti a strádání“ a ocenil zdravotníky a humanitární dobrovolníky, kteří v těžkých chvílích věnují to nejcennější, aby pomohli ostatním. „Čas. Čas je to nejcennější, co dávají ostatní,“ řekl Karel III. v televizním projevu.

První Vánoce bez milované královny. Karel III. vzdá hold své matce, co vzkáže národu?

Velká Británie prožívá první vánoční svátky bez královny Alžběty II. Slavnostního poselství se letos ujme její syn, král Karel III., který podle britské stanice BBC plánuje vzdát hold své zesnulé matce. Zveřejněný snímek z proslovu, který se odvysílá 25. prosince, zachycuje monarchu v kapli svatého Jiří ve Windsoru, kde se ještě před několika měsíci konala smuteční mše v rámci královnina pohřbu.