reklama
CNN Prima News královna Alžběta II.

královna Alžběta II.

Výpis příspěvků ke štítku „královna Alžběta II.“

Alžběta se zbraní a rozmazlený Harry. Seriál o královské rodině nešetří břitkým humorem

Netrpělivě očekávaný seriál z pera Garyho Janettiho hlásí příchod. Od 29. července se svět kinematografie rozrostl o satirický animovaný seriál The Prince, který si bere na paškál celou královskou rodinu. Dvanáctidílným výtvorem provází nejmladší následovník britského trůnu, princ George. Hlas mu propůjčil sám tvůrce seriálu Janetti. Prince Harryho pak dabuje hvězda série Piráti z Karibiku Orlando Bloom.

Obsluhovala VAR královna? Kontroverzní postup Angličanů do finále spustil smršť vtipů

Krádež, ostuda, absolutní neregulérnost. I tak se mluví o konci senzačního tažení fotbalovým Eurem Dánska, které ve středu večer velmi nešťastně podlehlo domácí Anglii (1:2 po prodloužení). Řeší se hlavně velmi kontroverzní faul na Raheema Sterlinga, který vyústil v rozhodující penaltu. Po bolestivém vypadnutí výběru trenéra Kaspera Hjulmanda se opět o slovo přihlásila lidová tvořivost a vznikla řada vtipů.

Alžběta si královsky užila tradiční přehlídku koní. Sršela energií a rozdávala úsměvy

Během prvních dvou dní na jezdecké přehlídce Royal Windsor Horse Show vypadala britská královna Alžběta II. plná energie. Přitom ještě ve čtvrtek ráno odletěla plnit své povinnosti do skotského Edinburghu. Pětadevadesátiletá panovnice působila elegantně, spokojeně a hýřila úsměvy. Alžběta II. nechyběla snad na žádné z více než sedmi desítek ročníků této prestižní události. Informoval o tom web Daily Mail.

Královna zveřejnila dojemný snímek s milovanými muži. Fanoušky chytil za srdce

V souvislosti s mezinárodním Dnem otců, který připadá na 20. června, zveřejnila královská rodina na svých sociálních sítích velmi emotivní fotku. Černobílý snímek, pocházející z roku 1951, zachycuje královnu Alžbětu II. s jejím otcem králem Jiřím VI., manželem princem Philipem a tehdy tříletým synem Charlesem, jak sedí na soše na zámku v Balmoralu. Reakce na sebe nenechaly dlouho čekat.

Královnu na zdi nechceme. Studenti Oxfordu odstranili Alžbětin portrét, čelí kritice

Studenti jedné z fakult Oxfordské univerzity odhlasovali odstranění portrétu královny Alžběty II. ze společenské místnosti. Podle nich totiž „reprezentuje nedávnou koloniální historii“, informoval deník Daily Mail. Královnu má nahradit jiný obraz nebo portrét vlivného a inspirativního člověka. Krok odsoudil britský ministr školství i bývalý lídr Konzervativní strany.

Velký návrat do paláce? Královna dveře nezabouchne, má o Harryho strach, míní expertka

Britská královna Alžběta II. za princem Harrym dveře nezabouchne. Královská rodina se totiž obává „devastujících důsledků“ na jeho duševní zdraví. Informoval o tom deník The Sun v rozhovoru s expertkou na královskou rodinu. Další ale pochybují, že by se Meghan ještě někdy do Británie vrátila, a tvrdí, že útoky na královskou rodinu byly pouhou záminkou, aby mohla odjet.

Philipa nosí stále u srdce. Alžběta překvapila 55 let starým dárkem od zesnulého manžela

Královna Alžběta II. vzdala hold svému v dubnu zesnulému manželovi princi Philipovi tím, že si na svou návštěvu námořní základny v Portsmouthu při příležitosti odplutí největší britské letadlové lodě vzala zlatou skarabeovou brož s rubínovými a diamantovými ozdobami, kterou ji vévoda z Edinburghu daroval. Informoval o tom web Daily Mail.

reklama