CNN Prima News královna Alžběta II.

královna Alžběta II.

Výpis příspěvků ke štítku „královna Alžběta II.“

Tajemství posledních měsíců Alžběty II. Bojovala s bolestivou nemocí, odhalil princův přítel

25. listopadu 2022 22:14

Ačkoliv královna Alžběta II. zemřela v úctyhodných 96 letech, podle nových informací nebylo příčinou smrti pouze stáří. Autor a blízký přítel prince Philipa Gyles Brandreth tvrdí, že panovnice trpěla vzácnou formu rakoviny kostní dřeně, informuje web Mirror. Tvrzení však zpochybňuje lékařská zpráva královské rodiny.

Drzý princ George má hlášku, kterou dokáže uzemnit spolužáky. Dobře ví, že bude králem

28. září 2022 13:57

Od narození ho sleduje celý svět, a tak není překvapením, že si nejstarší syn prince Williama a Catherine, princezny z Walesu, moc dobře uvědomuje, kým je a zejména, kdo jsou jeho příbuzní. O tom podle Katie Nichollové, autorky nové publikace o královské rodině, vypovídá i fráze, kterou se prince George snaží budit respekt u svých spolužáků.

Strach Harryho i výhrůžky Meghan rozchodem. Nová kniha o Sussexech je plná třaskavých tvrzení

25. září 2022 13:47

Vztah prince Harryho s jeho manželkou Meghan je od prvních chvil ostře sledován. Každý krok či vyjádření páru média i veřejnost do detailu probírá, a tak není překvapivé, že o vévodovi a vévodkyni ze Sussexu vznikají i knihy. Autorka nové publikace Valentine Lowová se zaměřila na zákulisní informace ze života dvojice, která se v roce 2020 odtrhla od britské královské rodiny a odjela do USA.

Meghan ublížila královně pár dní před její smrtí. O napjatých vztazích promluvil blízký přítel

22. září 2022 13:04

Královna Alžběta II. byla odchodem prince Harryho s vévodkyní Meghan velmi zraněná a vyčerpaná. Její soukromou reakci popisují zdroje z blízkého okolí královské rodiny v nové knize. Známá novinářka Katie Nichollová již v několikátém titulu odkrývá zákulisní informace o mnohdy napjatých vztazích mezi urozenými příbuznými. Autorka rozebírá postoj zesnulé panovnice i nynějšího krále Karla III. k odloučení kontroverzního páru od tradic britské monarchie.

Expert o Meghan: Je to herečka, slzy bych nepřeceňoval. Návrat by byl těžší než u Camilly

19. září 2022 23:08

Pláči vévodkyně ze Sussexu v průběhu pohřbu bych nepřikládal přílišnou váhu, řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS historik Martin Kovář. Spolu s bývalým šéfem hradního protokolu Miroslavem Sklenářem probrali i roli prince Harryho a vévodkyně Meghan. Zmínili se i o možnosti jejich návratu a zapojení do královské rodiny. Krátce se také zabývali významem místa premiéra Petra Fialy v zasedacím pořádku.

„Neuctivý“ Macron pobouřil Brity před pohřbem královny. Mohl sis jít rovnou zaběhat, píší mu

19. září 2022 19:16

Francouzský prezident Emmanuel Macron vyvolal během návštěvy Londýna bouři na sociálních sítích. Rozporuplné reakce vzbudila volba oblečení, které francouzský lídr zvolil při procházce kolem Westminsterského paláce před pohřbem zesnulé královny Alžběty II. Lidé se pozastavovali především nad modrými teniskami.

OBRAZEM: Slzy prince George i poslední sbohem muže, který Alžbětu II. každé ráno probouzel

19. září 2022 17:53

V pondělní odpoledne skončila první část pohřbu nejdéle vládnoucí britské panovnice Alžběty II. Obřad s následným průvodem se mimo jiné do historie zapíšou jako jedna z nejsledovanějších událostí na světě. Kromě členů královské rodiny přijely na ceremonii do Westminsterského opatství také desítky světových lídrů. Nechyběl americký prezident Joe Biden, francouzský prezident Emmanuel Macron, japonský císař Naruhito nebo český premiér Petr Fiala.

Oblíbený drink Alžběty je beznadějně vyprodaný. Lidé tak chtějí uctít královninu památku

19. září 2022 17:00

Koktejl z ginu a Dubonnetu, který byl oblíbeným drinkem královny Alžběty, je ve Velké Británii prakticky k nesehnání. Britové z regálů obchodů Dubonnet, jednu z ingrediencí královského drinku, hromadně vykoupili, nejspíš proto, aby na počest zemřelé královny pozvedli sklenku v jejím stylu. Informoval o tom britský web The Mirror.