reklama

Další uniklá nahrávka: Trenér seřval hokejisty, pak zkolaboval. Pešán kouče brání

Nahrávání emotivních proslovů trenérů v kabině. Tak z toho se poslední dobou stává trend. Do pasti zvukového záznamu se naposledy chytil trenér prvoligového týmu Horácká Slavia Třebíč Roman Mejzlík. Svým svěřencům svérázně spílal za to, že i přes bídné výkony chtěli přidat plat. „Jste nenažraný hovada,“ prohlásil například kouč. Situace v klubu je nyní nepříjemná i proto, že krátce po uniknutí „céresu“ na veřejnost Mejzlík zkolaboval. Drsná slova, která v kabině padla, neviděl jako závadná hlavní muž české reprezentace Filip Pešán.

reklama

Stejně jako ostatní sportovní organizace v České republice i Horáckou Slavii Třebíč trápí momentální koronavirová situace, která klub vrhá do ekonomické nejistoty. V týmu proto měli skončit tři hráči, kteří nepřistoupili na snížení platu. Aspoň takové bylo původní stanovisko, které se objevilo na klubovém webu. Třebíčský trenér Roman Mejzlík však záhy tuto informaci odmítl a dodal, že triu hokejistů se omluvil.

V tu chvíli už existovala nahrávka z kabiny, na které se právě finanční podmínky hráčů poněkud horlivě probíraly. Respektive kouč Mejzlík, který hrál v 80. a 90. letech nejvyšší soutěž za Jihlavu, Zlín a Brno, k nim vyjádřil jednoznačný postoj.

Zde jsou z dlouhého proslovu vytaženy některé úseky.

„Vy tady hrajete dva tři roky na příčkách o sestup a chcete navyšovat platy. Jste se pomátli, vole? Oni vám je dali, oni jsou totiž ještě větší ču*áci, s odpuštěním. Nechápu to. Nechápu to! Prosím vás, přemejšlejte hlavou.“

„Nenazývejte se hráči, neříkejte si tak. To ti, se kterými jsem hrál, proti kterým jsem hrál, to byli hráči. Můžete se na mě zlobit, mně je to úplně u pr*ele. Vy jste normální s*áči, ty vole. Co jste tady předvedli na těch pohovorech...“

„Některý jste prostě nenažraný! Nenažraný! Z některých z vás je mi na blití. Promr*ali jsme tu tři sezony po sobě 12 až 16 milionů korun na sezonu áčka.“

„Vy, co nemáte děcka, to nechápete. Máte doma jen ty svoje pipiny, který vás ždímou a pak se na vás vys*rou. Jako se vys*ala na mě ta pí*a. Já takhle můžu mluvit, protože je mi 53 let, hrál jsem extraligu, nikdo z vás mi nesahá ani po kotníky. Nikomu z nás, ani panu Hrbáčkovi, který tu dělá led.“

Proslov je tvrdý, ale má v sobě hodně pravdy

Někomu mohou přijít slova příliš explicitní a neakceptovatelná, jiní je považují za ostrá, ale nijak závadná. Do tohoto tábora se řadí například trenér českého hokejového národního týmu Filip Pešán, který svůj názor vyjádřil na Twitteru.

„Poslední dobou je, koukám, móda nahrávat trenéry v kabině. Radost z toho nemám, protože jsem zastáncem toho, že co se řekne v šatně, to by tam mělo taky zůstat. Proslov trenéra Mejzlíka z Třebíče je tvrdý, ale má v sobě i hodně pravdy,“ zastal se kolegy 42letý kouč.

Fanoušci Třebíče ale takto chápaví nebyli a vyzvali vedení klubu, aby odvolalo Mejzlíka z pozice hlavního trenéra i sportovního manažera. Vzkaz příznivců rozlítil předsedu organizace Martina Svobodu. „Se strašným smutkem sleduji, že v době, kdy by lidé měli držet při sobě, nemají nic lepšího na práci než brojit proti sobě a vzájemně se napadat,“ uvedl šéf Horácké Slavie, která si těžkým obdobím procházela už na jaře, když v květnu náhle zemřel kouč Radek Novák.

Svoboda později uvedl, že spolu s celým vedením za postoji a názory Mejzlíka stojí. Dodal pouze, že forma sdělení nebyla „šťastná a správná“.

Stloukalův proslov je něco jiného

Mnoha lidem se při poslechu audiozáznamu ze šatny Třebíče vybaví několik měsíců starý proslov trenéra dorosteneckého týmu Technika Brno Martina Stloukala, který do mladých hráčů ostře šil kvůli špatné životosprávě. Této komparaci s brněnským hříšníkem, který do svého výlevu zakomponoval i rasistické poznámky, se však už citovaný Pešán chce vyvarovat.

„Nesrovnávejme ho prosím s proslovem kouče Stloukala. Řízení dospělých, kteří mají plnou zodpovědnost sami za sebe, je velký rozdíl oproti vedení dětí. Hokej je tvrdý sport a my trenéři v šatně musíme občas zvýšit hlas. Panu Mejzlíkovi přeji brzké uzdravení,“ napsal Pešán.

Brzké uzdravení!

Na co poslední větou narážel? Pod tíhou událostí posledních dní ústřední postava klubu zkolabovala a musela být s vážnými zdravotními problémy převezena do nemocnice.

„Asi většina fanoušků a lidí kolem hokeje očekává vyjádření k dění posledních dní, ale to v současné situaci doopravdy nepovažuji za důležité,“ uvedl zmiňovaný předseda Svoboda. „Se souhlasem rodiny vám tímto sděluji, že v pondělních dopoledních hodinách zkolaboval hlavní trenér Roman Mejzlík. V souvislosti s jeho vážným zdravotním stavem byl hospitalizován v jihlavské nemocnici,“ doplnil.

Podle posledních zpráv by měl být stav Mejzlíka, který nedávno prodělal jako většina týmu onemocnění COVID-19, stabilizován. Ovšem léčba bude vyžadovat delší časové období. Tým prozatím povede asistent Jaroslav Barvíř.

Ačkoliv třebíčští hokejisté byli terčem verbální ofenzivy svého nadřízeného, za trenéra se postavili.

„Pan Mejzlík je velmi emotivní člověk a všichni víme, že tvrdá slova byla myšlena v dobrém. Jsme dospělí lidé a z tohoto důvodu většina našeho týmu emotivní projev našeho trenéra chápala. To, že nahrávka unikla z kabiny a byla zneužita v neprospěch trenérů, klubu a hráčů, je naprosto neslučitelné s morálními hodnotami hráče našeho týmu,“ stálo v prohlášení, pod které se podepsala celá kabina Horácké Slavie. Kouči rovněž popřála brzké uzdravení a rychlý návrat do normálního života.

Tagy:

Hlavní zprávy

V Rusku se alkoholem otrávilo 18 lidí. Pili levné náhražky stáčené na trhu, tvrdí média
Rusko

V Rusku se alkoholem otrávilo 18 lidí. Pili levné náhražky stáčené na trhu, tvrdí média

V ruském Jekatěrinburgu zemřelo v posledních několika dnech 18 lidí v důsledku otravy alkoholem, který obsahoval metanol. S odvoláním na vyšetřovací výbor o tom v sobotu informovala agentura TASS. Ta původně informovala s odkazem na jiný zdroj o 16 mrtvých. Podle něj se lidé otrávili nelegálně stáčeným alkoholem na místním trhu. Policie případ vyšetřuje a zadržela dva podezřelé, uvedl vyšetřovací výbor.

Sledujte nedělní Partii: Kdy vznikne nová vláda? Dorazí Havlíček, Vondra i Fiala z SPD

Kdy budeme mít novou vládu? Nejen to bude téma nedělní Partie. Hosty budou Karel Havlíček z Hnutí ANO, Alexandr Vondra z ODS, Radim Fiala z SPD a Martin Jiránek z Pirátské strany, jeden z kandidátů na obsazení funkce ministra průmyslu a obchodu. Jakou roli sehraje zdraví prezidenta republiky? Ve druhé části diskuse se zeptáme současného a bývalého předsedy Senátu Miloše Vystrčila a Milana Štěcha. Sledujte od 11 hodin na CNN Prima NEWS.

Babiš vysvětlil své záhadné chování v ÚVN: Sledovala mě CNN, tak jsem si dal dort

Sledovala mě americká televize CNN, tak jsem si dal kafe a dort s ochrankou, měl jsem čas, vysvětlil v pátek večer premiér Andrej Babiš (ANO) na Frekvenci 1 své neobvyklé chování v Ústřední vojenské nemocnici (ÚVN), kde ve čtvrtek dostal třetí dávku vakcíny proti koronaviru. Místo toho, aby po tiskové konferenci odjel, tam ale zůstal a popíjel kávu. Spekulovalo se, že chtěl navštívit prezidenta Miloše Zemana nebo se sejít s jeho ošetřujícím lékařem a ředitelem nemocnice Miroslavem Zavoralem.

Nemocný prezident Masaryk se nedokázal podepsat, při přísaze zapomněl slib

Už je to holt taková domácí tradice, skutečný zdravotní stav československých i českých prezidentů se většinou před veřejností tajil a stále tají. „Prezidenta Masaryka už při volbě z 24. května 1934 notně opouštěly síly. Ale málokdo věděl, že ho měsíc před prezidentskou volbou postihla mozková příhoda,“ připomíná Marie Ryantová z Jihočeské univerzity v Českých Budějovicích.

Nečekaný následek Hry na oliheň: Dramaticky roste zájem naučit se korejsky

Nejsledovanější seriál streamovací služby Netflix má nejen pozitivní dopad na kasu svých tvůrců, ale dostává do povědomí diváků vše, co souvisí se zemí, kde se děj série odehrává. Výjimkou není ani jazyk, kterým protagonisté hovoří. Hra na oliheň je totiž k dispozici v původním korejském znění s titulky. A diváci v USA a Velké Británii to náležitě oceňují.

Meghan šla mezi chudé děti v šatech za statisíce. Její utrácení lidem vadí, říká expertka

Ačkoli Meghan Markleová dostala varování, že by se měla vyhnout marnotratnému rozhazování peněz, už v době, kdy pobývala v Británii s královskou rodinou, bohatství vystavuje na odiv stále. Vévodkyně ze Sussexu naposledy schytala kritiku za své ošacení, když navštívila školu pro znevýhodněné děti – na sobě měla kostým za 5517 liber, tedy za více než 166 tisíc korun. Podle expertky na královskou rodinu Katie Nichollové nedává její výběr outfitu žádný smysl.

reklama

Domácí zpravodajství

Preventivní testy na covid od prosince nebude hradit stát. Mění se i podmínky karantény

Aktualizováno

Preventivní testy na COVID-19 by se mohly přestat hradit z veřejného zdravotního pojištění od 1. prosince, bude to navrhovat ministerstvo zdravotnictví, řekla v pátek novinářům hlavní hygienička Pavla Svrčinová. Testy zůstanou zdarma pro děti do 12 let. Podle ministra Adama Vojtěcha (za ANO) budou i další výjimky, například pro lidi, kteří už mají první dávku očkování. Ministerstvo rovněž navrhne, aby karanténu pro lidi po kontaktu s nakaženým koronavirem bylo možné po sedmi dnech ukončit negativním testem.

reklama