reklama

Další výtečná jízda Ester Ledecké. Ve sjezdu ve švýcarské Crans-Montaně byla druhá

Druhé pódium v sezóně pro Ester Ledeckou. Česká obojživelnice předvedla parádní sjezd v Crans-Montaně a po vítězství v Super-G ve francouzském Val d'Isere bere druhý cenný kov v tomto ročníku Světového poháru v alpském lyžování. Na sjezdovce Mont Lachaux ve švýcarském středisku nestačila pouze na Italku Sofii Goggiaovou, za kterou zaostala jen o dvě desetiny vteřiny.

reklama

Velké množství čerstvého sněhu narušilo plán pátečního závodu. Čas začátku sjezdu v Crans Montaně byl oproti původním předpokladům přesunut z 10:00 na 13:15 a změna se dotkla také místa startu. Ledecká se tak vyhnula úvodnímu úseku, ve kterém ve čtvrtečním tréninku chybovala.

Se startovním číslem pět předvedla famózní jízdu, která ji s přehledem katapultovala na první pozici. Rychlejší čas už měla ze zbývajících 46 závodnic pouze královna sjezdařské disciplíny Sofia Goggiaová.

K tématu

Pro 25letou Ledeckou je druhá příčka zároveň druhým nejlepším výsledkem ve sjezdu v seriálu SP. Na dosud jedinou výhru dosáhla v této disciplíně v kanadském Lake Louise v prosinci 2019. Loni v německém Ga-Pa skončila třetí. Celkově ve Světovém poháru vyhrála Ledecká dva závody. V aktuální sezoně triumfovala v prosinci v superobřím slalomu ve Val d'Isere.

Po Ledecké byl závod kvůli větru na chvilku i přerušen. Po pauze si už po čtvrté v sezóně pro třetí místo ve sjezdu dojela Američanka Breezy Johnsonová. Druhým místem si Ledecká vylepšila sjezdařské maximum v této zimě, dosud nejlépe v této disciplíně dojela před čtrnácti dny čtvrtá ve Svatém Antonu. V hodnocení disciplíny se posunula na čtvrté místo.

Vedení v celkovém pořadí SP si čtvrtým místem, které znamená vyrovnání osobního maxima ve sjezdu, upevnila Slovenka Petra Vlhová. Ledecká je desátá. Druhý sjezd v Crans Montaně se pojede v sobotu, v neděli je na programu superobří slalom, který bude náhradou za zrušený prosincový závod ve Svatém Mořici.

K tématu

Tagy: sjezd Švýcarsko Ester Ledecká alpské lyžování sport Sofia Goggiová Crans Montana

Další hlavní zprávy

360°

Poslanec Nacher: Vzdělání nevykompenzujeme penězi, pojďme se bavit o letních školách

Poslanec Nacher: Vzdělání nevykompenzujeme penězi, pojďme se bavit o letních školách

Ve sporu premiéra Andreje Babiše (ANO) s ministrem školství Robertem Plagou (za ANO) o úředních maturitách se poslanec Patrik Nacher (za ANO) nestaví ani na jednu stranu. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS však uvedl, že resort školství neprokazuje v otázce návratu žáků do škol dostatek předvídavosti. „Vzdělání se vykompenzovat penězi nedá, pojďme se bavit o formách letních škol,“ uvedl.

360°

Kubek hejtmanům: Zatlačte na vládu, jinak se budeme v pandemii plácat do léta

Kubek hejtmanům: Zatlačte na vládu, jinak se budeme v pandemii plácat do léta

Hejtmani by měli zatlačit na vládu, aby přijala efektivní opatření mířící mimo jiné na otevřené továrny a velké firmy. Jinak hrozí, že se Česko bude v epidemii soužit klidně až do léta. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové to prohlásil prezident České lékařské komory Milan Kubek. „Povolíme demonstrace arogantních ignorantů, kteří na sebe plivou na náměstí, a přitom nezavřeme podniky. Neměli jsme vůbec rozvolňovat,“ řekl také.

Rozhovor

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci covidového tunelu existuje. Akorát strojvůdce je šílený, říká lékařka

Světlo na konci tunelu sice existuje, ale český tunel k němu vede oklikami s nejrůznějšími překážkami a strojvedoucí je šílený. V rozhovoru pro CNN Prima NEWS to řekla Darina, lékařka z nemocnice ve větším městě, která si přála zůstat v anonymitě. Svou vinu za současnou situaci podle ní nesou také hygienické stanice. Popsala zářijové školení, na kterém hygienici nabádali praktické lékaře, aby neposílali lidi na testy. Uvedla také, jak zkomplikovalo očkování otevření systému pro praktické lékaře.

Není myška jako myška. Některá zvířata se ve zverimexech prodávat nesmí, jiná ano
reklama
reklama
O pacienty ať se stará primář Volný, my si bereme volno, zlobí se zdravotníci

Zdravotnictví

Domácí zpravodajství

Zasloužené odměny za boj s covidem. Dostanou je zdravotníci i sociální pracovníci
Další neshody ve vládě: Plaga nesouhlasí s Babišovým návrhem na úřední maturity
Další články
reklama
reklama