CNN Prima News David Smoljak

David Smoljak

Výpis příspěvků ke štítku „David Smoljak“

Idylický vztah Svěráka a Smoljaka? Rozhádali se kvůli majetku, tvrdí režisérův syn

Zdeněk Svěrák s Ladislavem Smoljakem mnoho let tvořili nerozlučnou dvojici. Společně stáli za nezapomenutelnými komediálními filmy, spojovalo je Divadlo Járy Cimrmana, které zakládali. Podle režisérova syna Filipa si ovšem v soukromí příliš nerozuměli. V osobní rovině se podle něj rozešli už na začátku devadesátých let. Kritická slova na adresu Zdeňka Svěráka a dalších však odmítá Filipův bratr David Smoljak.

Daňový balíček platí i bez Zemanova podpisu, rozhodl Ústavní soud

Sporný daňový balíček zůstává v platnosti. Zákon, který mimo jiné zrušil superhrubou mzdu, prošel koncem loňského roku parlamentem, pak jej odmítl podepsat prezident Miloš Zeman. Ten ho následně vrátil Sněmovně a odborníci řešili, zda ho tím omylem nevetoval. Ústavní soud (ÚS) teď zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení předlohy.

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač

Už několik let se jeden ze synů režiséra Ladislava Smoljaka domáhá autorských práv a z nich pramenících odměn za svého zesnulého otce. Vede několik soudních sporů, kde proti němu častokrát stojí Zdeněk Svěrák, který s jeho tatínkem dlouhá léta spolupracoval a založil s ním divadlo Járy Cimrmana. Dřív byli skoro jako rodina, dnes si nemohou přijít na jméno. Svůj boj ovšem vede Filip Smoljak sám, jeho sourozenci od něj dali ruce pryč.

Ať si hraje schovku doma s Monikou, pustila se Pirátka do Babiše po odchodu ze Senátu

Senátoři se ostře pustili do premiéra Andreje Babiše (ANO). Důvodem je, že předseda vlády slíbil, že v Senátu bude po celou dobu projednávání daňového balíčku, nicméně krátce po začátku jednání odjel. Premiér se omluvil s tím, že musí na jednání Evropské rady do Bruselu a že Česko nemůže zastupovat nikdo jiný. To ale senátorům rozhodně nestačilo a vmetli mu i jeho dva dny starý slib, který dokonce napsal na Twitter. Nová pirátská senátorka Adéla Šípová Babišovi vzkázala, ať si hraje na schovku doma s manželkou Monikou, ale ne se senátory.

Senátní volby: V Praze bezpečně zvítězila Němcová, Láska se Smoljakem posty obhájili

Aktualizováno

V Praze pokračovalo druhé kolo senátních voleb hned ve třech obvodech. O senátorský post zde na Praze 5 a 9 probíhaliy těsné souboje, ze kterých nakonec vítězně vyšli obhajující senátoři Václav Láska (SEN 21) s Davidem Smoljakem (STAN). Ke střídání stráží naopak dojde na Praze 1, kde nad dosavadním členem horní komory Parlamentu Václavem Hamplem (za KDU-ČSL) zvítězila Miroslava Němcová (ODS). Ta od začátku sčítání hájila poměrně bezpečný náskok.

Vítězové a poražení voleb: Senátor uspěl v prvním kole, propadli Ludvík či Dienstbier

Senátní volby mají své vítěze i poražené. Za vítězství lze bezpochyby pokládat například zisk nadpoloviční většiny hlasů či postup do druhého kola s velkou šancí na zisk senátorského postu. Coby prohra se pak určitě vnímá, když ani do druhého kola nepostoupí stávající senátor, nebo když známá osobnost ve volbách zcela vyhoří. Podívejte se v přehledu CNN Prima NEWS na ty nejzajímavější vítěze a poražené letošních senátních voleb.

V Praze vyhráli Smoljak, Žantovský a Němcová. Té těsně uniklo zvolení v prvním kole

Sčítání krajských a senátních voleb sice ještě bude trvat, ale v Praze tomu tak není. Probíhají zde totiž jen senátní volby, u kterých jsou již nyní téměř všechny hlasy sečteny. Dvojice pro druhé kolo senátních voleb zde jsou již jasné. Chvílemi se zdálo, že ve volebním obvodě Praha 1 ke konání ani nemuselo dojít. Miroslava Němcová (ODS) se totiž mohla dočkat zvolení již v prvním kole, nakonec však skončila těsně pod 50 procenty.

Těžké váhy v boji o Senát. Funkci chce získat Němcová, Žantovský či Šabatová

I v letošních volbách do Senátu, které proběhnou 2. a 3. října, se vyrojila celá řada známých a výrazných osobností, které chtějí funkci senátora získat. O přesun z Poslanecké sněmovny do horní komory Parlamentu se pokouší mimo jiné Miroslava Němcová (ODS), o návrat do politiky pak usilují bývalý mluvčí Václava Havla Michael Žantovský či exministr kultury Vítězslav Jandák. Uspět chce také například bývalá ombudsmanka Anna Šabatová či bývalý šéf TV Nova Vladimír Železný.

Historik Stehlík kandiduje do Senátu. Chce bránit demokracii

Bezpečnostní politika, zahraniční vztahy a sociální věci jsou témata, kterým by se chtěl jako senátor věnovat vojenský historik Eduard Stehlík. Ve čtvrtek to řekl na tiskové konferenci ke své kandidatuře do Senátu, kam ho vysílají jako společného kandidáta ODS a KDU-ČSL. Stehlík se bude ucházet o místo senátora v Praze 9, kde vyprší funkční období Davidu Smoljakovi (nestr. za STAN). Smoljak bude mandát obhajovat jako společný kandidát STAN, Pirátů a TOP 09.