CNN Prima News David Smoljak

David Smoljak

Výpis příspěvků ke štítku „David Smoljak“

Smoljak byl pro studentky modrooká pusinka. S dětmi ale trpělivost neměl

9. prosince 2021 16:57

Režisér, herec a jeden ze spoluzakladatelů Divadla Járy Cimrmana Ladislav Smoljak by se ve čtvrtek dožil 90. narozenin. I přesto, že byl původně učitel, rozhodl se pro jinou pracovní dráhu. A udělal dobře. Filmy jako Vrchní, prchni!, Jára Cimrman ležící, spící nebo Rozpuštěný a vypuštěný patří do fondu zlaté české kinematografie.

Daňový balíček platí i bez Zemanova podpisu, rozhodl Ústavní soud

29. června 2021 14:53

Sporný daňový balíček zůstává v platnosti. Zákon, který mimo jiné zrušil superhrubou mzdu, prošel koncem loňského roku parlamentem, pak jej odmítl podepsat prezident Miloš Zeman. Ten ho následně vrátil Sněmovně a odborníci řešili, zda ho tím omylem nevetoval. Ústavní soud (ÚS) teď zamítl návrh skupiny senátorů na zrušení předlohy.

Filip Smoljak: Řeknu vám, co jsou Zdeněk Svěrák a jeho syn Jan zač

7. března 2021 06:17

Už několik let se jeden ze synů režiséra Ladislava Smoljaka domáhá autorských práv a z nich pramenících odměn za svého zesnulého otce. Vede několik soudních sporů, kde proti němu častokrát stojí Zdeněk Svěrák, který s jeho tatínkem dlouhá léta spolupracoval a založil s ním divadlo Járy Cimrmana. Dřív byli skoro jako rodina, dnes si nemohou přijít na jméno. Svůj boj ovšem vede Filip Smoljak sám, jeho sourozenci od něj dali ruce pryč.

Ať si hraje schovku doma s Monikou, pustila se Pirátka do Babiše po odchodu ze Senátu

10. prosince 2020 17:42

Senátoři se ostře pustili do premiéra Andreje Babiše (ANO). Důvodem je, že předseda vlády slíbil, že v Senátu bude po celou dobu projednávání daňového balíčku, nicméně krátce po začátku jednání odjel. Premiér se omluvil s tím, že musí na jednání Evropské rady do Bruselu a že Česko nemůže zastupovat nikdo jiný. To ale senátorům rozhodně nestačilo a vmetli mu i jeho dva dny starý slib, který dokonce napsal na Twitter. Nová pirátská senátorka Adéla Šípová Babišovi vzkázala, ať si hraje na schovku doma s manželkou Monikou, ale ne se senátory.

Senátní volby: V Praze bezpečně zvítězila Němcová, Láska se Smoljakem posty obhájili

10. října 2020 14:35
Aktualizováno

V Praze pokračovalo druhé kolo senátních voleb hned ve třech obvodech. O senátorský post zde na Praze 5 a 9 probíhaliy těsné souboje, ze kterých nakonec vítězně vyšli obhajující senátoři Václav Láska (SEN 21) s Davidem Smoljakem (STAN). Ke střídání stráží naopak dojde na Praze 1, kde nad dosavadním členem horní komory Parlamentu Václavem Hamplem (za KDU-ČSL) zvítězila Miroslava Němcová (ODS). Ta od začátku sčítání hájila poměrně bezpečný náskok.

Vítězové a poražení voleb: Senátor uspěl v prvním kole, propadli Ludvík či Dienstbier

3. října 2020 20:18

Senátní volby mají své vítěze i poražené. Za vítězství lze bezpochyby pokládat například zisk nadpoloviční většiny hlasů či postup do druhého kola s velkou šancí na zisk senátorského postu. Coby prohra se pak určitě vnímá, když ani do druhého kola nepostoupí stávající senátor, nebo když známá osobnost ve volbách zcela vyhoří. Podívejte se v přehledu CNN Prima NEWS na ty nejzajímavější vítěze a poražené letošních senátních voleb.

V Praze vyhráli Smoljak, Žantovský a Němcová. Té těsně uniklo zvolení v prvním kole

3. října 2020 16:05

Sčítání krajských a senátních voleb sice ještě bude trvat, ale v Praze tomu tak není. Probíhají zde totiž jen senátní volby, u kterých jsou již nyní téměř všechny hlasy sečteny. Dvojice pro druhé kolo senátních voleb zde jsou již jasné. Chvílemi se zdálo, že ve volebním obvodě Praha 1 ke konání ani nemuselo dojít. Miroslava Němcová (ODS) se totiž mohla dočkat zvolení již v prvním kole, nakonec však skončila těsně pod 50 procenty.

Těžké váhy v boji o Senát. Funkci chce získat Němcová, Žantovský či Šabatová

25. září 2020 11:00

I v letošních volbách do Senátu, které proběhnou 2. a 3. října, se vyrojila celá řada známých a výrazných osobností, které chtějí funkci senátora získat. O přesun z Poslanecké sněmovny do horní komory Parlamentu se pokouší mimo jiné Miroslava Němcová (ODS), o návrat do politiky pak usilují bývalý mluvčí Václava Havla Michael Žantovský či exministr kultury Vítězslav Jandák. Uspět chce také například bývalá ombudsmanka Anna Šabatová či bývalý šéf TV Nova Vladimír Železný.

Bratrovražedný souboj. Davida Smoljaka vyzve v senátních volbách sourozenec Filip

18. září 2020 08:22

Blížící se senátní a krajské volby nabídnou i řadu pozoruhodných střetů. O křeslo v horní komoře Parlamentu se i letos uchází plejáda známých tváří a někde dojde k souboji mezi neobvyklými rivaly. Jeden takový se čeká v obvodě pro Prahu 9. Zde totiž obhajuje senátorskou funkci David Smoljak (STAN), ale porazit jej chce mimo jiné jeho mladší bratr Filip.

Historik Stehlík kandiduje do Senátu. Chce bránit demokracii

25. června 2020 17:59

Bezpečnostní politika, zahraniční vztahy a sociální věci jsou témata, kterým by se chtěl jako senátor věnovat vojenský historik Eduard Stehlík. Ve čtvrtek to řekl na tiskové konferenci ke své kandidatuře do Senátu, kam ho vysílají jako společného kandidáta ODS a KDU-ČSL. Stehlík se bude ucházet o místo senátora v Praze 9, kde vyprší funkční období Davidu Smoljakovi (nestr. za STAN). Smoljak bude mandát obhajovat jako společný kandidát STAN, Pirátů a TOP 09.