reklama

Už mu nebudu říkat otec, prohlásil Babiš mladší na konto premiéra. Jsem zdravý, tvrdí

Andrej Babiš mladší nečekaně dorazil na tiskovou konferenci hnutí ANO v Ústí nad Labem a pustil se do svého otce, premiéra a šéfa ANO Andreje Babiše. S Babišem mladším přišel režisér Vít Klusák. „Jsem tu naprostou náhodou,“ vysvětloval Babiš mladší v rozhovoru novinářům.

reklama

Proč jste přišel na zahájení kampaně ANO?
Babiš ml.: Je to osud, přišli jsme sem náhodou. Pan režisér Vít Klusák může vysvětlit, co se dnes stalo. A omlouvám se za můj rozhořčený projev, ale ten pán (premiér Babiš – pozn. red.) si to zaslouží. Už mu nebudu říkat otec. Je to váš premiér České republiky a klidně si ho volte, babičky.

Klusák: Je to naprostá náhoda. My jsme byli v Ústí nad Labem a chtěli jsme si dát oběd. Tuto restauraci znám a když jsme sem přišli, byla zde spousta policistů. Tak jsme se ptali na recepci, co se děje, a bylo nám sděleno, že je tu kampaň hnutí ANO. Naprostá náhoda. Byli jsme na univerzitě.

Bylo to vaše rozhodnutí sem přijít a co vašemu otci nejvíc vyčítáte?
Ano, bylo to mé rozhodnutí, když jsem si uvědomil, že se tady někde skrývá. A moje výčitka je, že lže svému národu, a i když nejsou zásadní důkazy o jeho aktivitách, jak převedl Petrimex na Agrofert, tak existují jasné důkazy, co se stalo mně ohledně zavlečení do kauzy Čapí hnízdo.

Už jste vypovídal na policii?
Na Twitteru jsem oznámil, kdy jdu vypovídat kvůli Čapáku a kvůli Krymu. Bude to během září.

Svému otci jste řekl, že by ho měl potěšit váš zdravotní stav. Můžete říct, co jste tím myslel?
Teď jsem s panem Klusákem byl navštívit jednoho soudního psychologa. Ten mě vyšetřil a řekl mi, že jsem zdravý člověk a prošel jsem psychologickým testem.

Pan premiér tvrdí, že vás na brífink přivedla nějaká politická konkurence. Můžete říct, s kým jste v kontaktu, ať už jde o politiky či marketéry? Můžete to vůbec vyloučit?
Je to vyloučené. Znám jen lidi, jako je pan Novotňák (starosta Řeporyjí Pavel Novotný, pozn. red.), pan David Smoljak a potkávám se i s panem Kalouskem.

A s panem Novotným nějaké kroky konzultujete?
Klidně bych to vysvětlil, ale už mi tato pozornost stačila. Už půjdu pryč a nevím, kde je pan Klusák.

Vy s ním točíte nějaký film nebo něco podobného?
To nebudu říkat. Víťo, půjdeme, ne? To už by stačilo. Ale nedali jsme si tu polívku.

Tagy:
Andrej Babiš ANO volby 2021 Andrej Babiš mladší

Hlavní zprávy

Muž zadržel tři řidiče jako rukojmí, vyhrožoval zbraní. Zasahovalo policejní komando

Aktualizováno

Policie na dálnici v Bavorsku v úterý večer zadržela cestujícího, který v dálkovém autobusu vzal tři řidiče jako rukojmí, informoval server Focus Online s odkazem na policii. Podle policejního mluvčího muž tvrdil, že je ozbrojený. Policie ani po nočním výslechu údajného únosce nezná další podrobnosti. Jasné není ani, zda měl útočník skutečně zbraň. Podezřelým je 30letý srbský občan, píše deník Merkur.

Politická debata s Hamáčkem, Vondráčkem, Ondráčkem i Okamurou. Jak chtějí řešit migraci?

CNN Prima NEWS ve středu od 20:15 odvysílá další ze série předvolebních debat Speciál 360°: Hlas lidu. Před publikem se v sále střetne čtveřice zástupců politických subjektů kandidujících ve sněmovních volbách. Ve dvouhodinové debatě budou tentokrát diskutovány zejména otázky bezpečnosti a migrace. Do předvolebního pořadu byli pozváni politici z řad ANO, SPD, KSČM a ČSSD.

Babiš, Fiala i Rakušan. Političtí lídři se utkají ve velké superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších český stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Romské oslavy: Otřesný hluk a žádné roušky. Je to horor, stěžují si obyvatelé Prešova

Coviv necovid, v Prešově to podle obyvatelů žije. V tamním podniku se konají takzvané bašavely – romské oslavy. Kromě hluku, na který si sousedé stěžují, je trápí ještě zásadnější věc. Účastníci party nedodržují žádná protikoronavirová opatření. O rouškách ani rozestupech nemůže být ani řeč, a to přesto, že na Slovensku nakažených každým dnem přibývá.

reklama

Domácí zpravodajství

Herečka Kuklová o manželství s Pomejem: Uvědomila jsem si, že umřu. Musela jsem utéct

Herečka Michaela Kuklová chtěla být pro Jiřího Pomeje dokonalou manželkou, milenkou i herečkou. Když si však uvědomila, že už to nezvládá, čekal ji bouřlivý rozvod. V té době se navíc dozvěděla, že její manžel nadělal dluhy v rozmezí několika desítek milionů korun a hrozilo, že je bude splácet ona. „Náš vztah připomínal italské manželství,“ uvedla v pořadu Povídej na CNN Prima NEWS Kuklová. Dnes přiznává, že za mnohé svému bývalému partnerovi vděčí.

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama