reklama

Demonstranti z BLM v Portlandu vytáhli bělocha z auta a zmlátili ho do bezvědomí

Čtvrtým měsícem pokračují v USA protesty proti rasismu a policejní brutalitě, kterou odstartovala smrt George Floyda. Převážně v Portlandu se ale protesty často vymykají kontrole. V noci na pondělí způsobili demonstranti dopravní nehodu, řidiče navíc posléze vytáhli z vozu a zmlátili do bezvědomí.

reklama

Skupina demonstrantů z hnutí Black Lives Matter způsobila nehodu modrobílého džípu, jehož řidič se pravděpodobně snažil ujet zástupu protestujících, ale narazil nejprve do stromu a posléze do jednoho z domů.

Protestující převážně tmavé barvy pleti posléze otřeseného řidiče vytáhli z vozidla a odtáhli ho doprostřed silnice. Tam jej skupina agresorů obestoupila a začala mlátit. Jeden z útočníků měl na sobě vestu s nápisem „Security“ (ochranka). Událost někteří přihlížející natočili na telefon a záběry bleskově rozšířili po sociálních sítích.

„Nic neudělal,“ řval kdosi během incidentu. Řidičův úděl to nezměnilo. Muž prosil o slitování, snažil se dovolat manželce, ale po několika úderech do hlavy upadl do bezvědomí. Skupina protestujících se po chvíli připletla do jiné potyčky a o ležícího muže ztratila zájem. Na místo dorazily pořádkové síly a záchranná služba zraněného odvezla do nemocnice.

„Incident se v současnosti vyšetřuje, nikoho jsme zatím nezatkli,“ sdělil policejní zdroj pro portál New York Post.

Zatím není jasné, proč dav řidiče napadl. Podle některých svědků se muž snažil uklidnit hádku jiného člověka se skupinou demonstrantů.

K tématu

Další hlavní zprávy

Fotbal

Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec

Zadržený Berbr rezignoval na všechny své funkce ve fotbale. Končí také Chovanec

Páteční zadržení místopředsedy FAČR (Fotbalové asociace České republiky) Romana Berbra v souvislosti s údajným fixlováním zápasů způsobilo v českém fotbale velké změny. Předseda svazu Martin Malík přijal Berbrovu rezignaci na všechny jeho funkce, tedy i tu ve výkonném výboru. Rozpuštěna je po korupční kauze také stávající komise rozhodčích, kterou vedl Jozef Chovanec.

Jan Hamáček

Nový zákon chce lidem tajit informace, podle Hamáčka je to v pořádku

Nový zákon chce lidem tajit informace, podle Hamáčka je to v pořádku

Zatímco veřejnost i novináři poslední týdny volají po zveřejnění veškerých informací v souvislosti s koronavirem, na ministerstvu vnitra vznikla novela krizového zákona, která naopak navrhuje informace utajovat. A to ve chvíli, kdy by jejich zveřejněním mohlo dojít k ohrožení přípravy krizové situace nebo účinnosti krizových opatření. Podle šéfa resortu Jana Hamáčka (ČSSD) je i tak návrh odborníků v pořádku a věří mu.

Vláda

Sledujte ŽIVĚ: Vláda řeší vývoj koronaviru i státní rozpočet, ministři za ČSSD jsou v karanténě

Sledujte ŽIVĚ: Vláda řeší vývoj koronaviru i státní rozpočet, ministři za ČSSD jsou v karanténě

Vláda premiéra Andreje Babiše (ANO) v pondělí opět zasedla k dalšímu jednání. Kromě aktuální situace kolem vývoje pandemie koronaviru se zabývá i návrhem státního rozpočtu na rok 2021. Jednání probíhá už několik týdnů systémem videokonferencí, všichni ministři z ČSSD jsou navíc v domácí karanténě kvůli potvrzené nákaze u ministra zemědělství Miroslava Tomana (ČSSD). Tisková konference je naplánována na 17. hodinu. Živý přenos můžete sledovat v tomto článku.

reklama
Desetitisíce lidí ve Francii uctili památku setnutého učitele. Podpořili je i imámové
Američané žasnou: Jak se mohlo Česko stát z premianta koronavirovým odpadlíkem?
Nový policejní systém za vteřinu rozpozná obličej. Praha ho v ulicích nechce
Dva policisty převezli po nedělní demonstraci do nemocnice. Organizátorovi hrozí milionová pokuta
Řeřicha prý nevyroste. První hoax o 5G sítích pochází od dánských studentek
reklama
reklama
Nejrizikovější akce. Nakazit se mohla půlka lidí, odsuzuje epidemiolog Smejkal demonstranty

Koronavirus

Domácí zpravodajství

V karanténě je šéf krizového štábu Hamáček i zbytek vedení ČSSD
Konflikt kvůli špatně nasazené roušce. Vlakvedoucí Českých drah udeřil cestujícího do hlavy
Další články
reklama
reklama