reklama

Demonstranti z BLM v Portlandu vytáhli bělocha z auta a zmlátili ho do bezvědomí

Čtvrtým měsícem pokračují v USA protesty proti rasismu a policejní brutalitě, kterou odstartovala smrt George Floyda. Převážně v Portlandu se ale protesty často vymykají kontrole. V noci na pondělí způsobili demonstranti dopravní nehodu, řidiče navíc posléze vytáhli z vozu a zmlátili do bezvědomí.

reklama

Skupina demonstrantů z hnutí Black Lives Matter způsobila nehodu modrobílého džípu, jehož řidič se pravděpodobně snažil ujet zástupu protestujících, ale narazil nejprve do stromu a posléze do jednoho z domů.

Protestující převážně tmavé barvy pleti posléze otřeseného řidiče vytáhli z vozidla a odtáhli ho doprostřed silnice. Tam jej skupina agresorů obestoupila a začala mlátit. Jeden z útočníků měl na sobě vestu s nápisem „Security“ (ochranka). Událost někteří přihlížející natočili na telefon a záběry bleskově rozšířili po sociálních sítích.

„Nic neudělal,“ řval kdosi během incidentu. Řidičův úděl to nezměnilo. Muž prosil o slitování, snažil se dovolat manželce, ale po několika úderech do hlavy upadl do bezvědomí. Skupina protestujících se po chvíli připletla do jiné potyčky a o ležícího muže ztratila zájem. Na místo dorazily pořádkové síly a záchranná služba zraněného odvezla do nemocnice.

„Incident se v současnosti vyšetřuje, nikoho jsme zatím nezatkli,“ sdělil policejní zdroj pro portál New York Post.

Zatím není jasné, proč dav řidiče napadl. Podle některých svědků se muž snažil uklidnit hádku jiného člověka se skupinou demonstrantů.

Tagy:

Hlavní zprávy

Zeman: Povinné očkování proti covidu je jediná cesta z krize. Uvažujme jako Rakousko
Miloš Zeman

Zeman: Povinné očkování proti covidu je jediná cesta z krize. Uvažujme jako Rakousko

Země Visegrádu (ČR, Slovensko, Polsko, Maďarsko) by měly podle prezidenta Miloše Zemana uvažovat o povinném očkování proti onemocnění COVID-19. Zdá se, že je to jediná cesta z krize, řekl v pondělí Zeman na summitu zemí visegrádské čtyřky. Sdělil to prezidentův mluvčí Jiří Ovčáček. Zeman měl ve čtvrtek pozitivní test na koronavirus, podle lékařů se u něj příznaky neprojevily. K summitu, který se koná v Budapešti, se připojil on-line.

KOMENTÁŘ: Proč Češi nezvládají covid jako v Kanadě? Protože jsou to Češi

A je to tady zase. Rekordní počty nakažených, natřískané nemocnice, nouzový stav a stovka mrtvých denně. Covid šílenství se v Česku znovu rozjelo na plné obrátky. Člověku by se chtělo nadávat, že naše vláda (ať ta končící, či ta nastupující) to opět nezvládla. Ale kde je opravdu chyba? Jak je možné, že Kanada s třikrát větším počtem obyvatel má momentálně desetkrát nižší denní čísla v počtu nakažených? A že v Česku zemřelo za dobu pandemie víc lidí?

Mám rád zlato, říká kandidát na ministra průmyslu a obchodu. Kdo je Jozef Síkela?

Ve vznikající vládě Petra Fialy má nahradit Věslava Michalika. Jozef Síkela je novým kandidátem hnutí STAN na post ministra průmyslu a obchodu. Jde o finančníka, který má v oboru 30leté zkušenosti. Jako výkonný ředitel vedl Slovenskou spořitelnu a byl členem představenstva její matky, rakouské Erste Group. Ve světě peněz patří spíše ke konzervativcům, který se rezervovaně staví ke kryptoměnám a raději dává přednost zlatu.

reklama

Domácí zpravodajství

Agresivní psi děsí obyvatele Hodonína. Místní se chtějí bránit peticí

Už dva roky chodí někteří obyvatelé Hodonína s obavami kolem zahrádkářské kolonie na okraji města. Při procházkách na okraji města na ně totiž údajně často útočí dva psi, které tam chová starší muž. I když zde musela opakovaně zasahovat policie, majitel zvířat tvrdí, že má svoje psy pod kontrolou. Obyvatelé mu však nevěří a rozhodli se sepsat petici, kterou chtějí na problém upozornit.

Hlavní hygienička Svrčinová se nakazila koronavirem. V izolaci zůstane dva týdny

Hlavni hygienička Pavla Svrčinová měla pozitivní test na koronavirus. Radiožurnálu to potvrdil mluvčí ministerstva zdravotnictví Daniel Köppl. Svrčinová zůstane dva týdny v izolaci, příznaky onemocnění nemá. V neděli oznámil pozitivní test na koronavirus ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO), který má mírný průběh covidu, pracovat chce z domova.

reklama