Demonstranti z BLM v Portlandu vytáhli bělocha z auta a zmlátili ho do bezvědomí

Čtvrtým měsícem pokračují v USA protesty proti rasismu a policejní brutalitě, kterou odstartovala smrt George Floyda. Převážně v Portlandu se ale protesty často vymykají kontrole. V noci na pondělí způsobili demonstranti dopravní nehodu, řidiče navíc posléze vytáhli z vozu a zmlátili do bezvědomí.

Skupina demonstrantů z hnutí Black Lives Matter způsobila nehodu modrobílého džípu, jehož řidič se pravděpodobně snažil ujet zástupu protestujících, ale narazil nejprve do stromu a posléze do jednoho z domů.

Protestující převážně tmavé barvy pleti posléze otřeseného řidiče vytáhli z vozidla a odtáhli ho doprostřed silnice. Tam jej skupina agresorů obestoupila a začala mlátit. Jeden z útočníků měl na sobě vestu s nápisem „Security“ (ochranka). Událost někteří přihlížející natočili na telefon a záběry bleskově rozšířili po sociálních sítích.

„Nic neudělal,“ řval kdosi během incidentu. Řidičův úděl to nezměnilo. Muž prosil o slitování, snažil se dovolat manželce, ale po několika úderech do hlavy upadl do bezvědomí. Skupina protestujících se po chvíli připletla do jiné potyčky a o ležícího muže ztratila zájem. Na místo dorazily pořádkové síly a záchranná služba zraněného odvezla do nemocnice.

„Incident se v současnosti vyšetřuje, nikoho jsme zatím nezatkli,“ sdělil policejní zdroj pro portál New York Post.

Zatím není jasné, proč dav řidiče napadl. Podle některých svědků se muž snažil uklidnit hádku jiného člověka se skupinou demonstrantů.

Tagy: