reklama
CNN Prima News Black Lives Matter

Black Lives Matter

Výpis příspěvků ke štítku „Black Lives Matter“

Manželé mířili na dav demonstrantů zbraněmi. Dostali milost a teď chtějí do politiky

5. srpna 2021 07:10

Republikánský guvernér amerického státu Missouri Mike Parson omilostnil manželský pár ze St. Louis, který minulý rok mířil střelnými zbraněmi na účastníky protestu Black Lives Matter (BLM) procházející kolem jejich domu. Informoval o tom server listu The New York Times. Šlo o demonstraci proti rasismu a policejní brutalitě, a to v souvislosti s úmrtím George Floyda.

BLM se zastalo komunistického režimu na Kubě. Za protivládní protesty mohou USA, tvrdí

18. července 2021 19:34

Hnutí Black Lives Matter (BLM) vyzvalo americkou vládu, aby ukončila ekonomické embargo vůči Kubě. Aktivisté považují embargo za „kruté a nehumánní“. Současné protivládní protesty na ostrově jsou podle nich výsledkem dlouhodobé americké politiky. BLM rovněž pochválilo kubánský autoritářský režim za jeho podporu „černých revolucionářů“ v Africe. Příspěvek na sociálních sítích vyvolal silný odpor u republikánů i kubánských přistěhovalců.

Gól Schicka z poloviny hřiště mě oslnil, rozplývá se Zeman. Kdo pokleká, je idiot

2. července 2021 13:11

To, co předvádí útočník Patrik Schick na probíhajícím Euru, neuniklo ani nejvyššímu státnímu představiteli České republiky Miloši Zemanovi, který se sám považuje za fotbalového analfabeta. Prezident pochválil gól kanonýra výběru Jaroslava Šilhavého proti Skotsku. V rozhovoru pro MF DNES zároveň naznačil, že mistrovství Evropy je až příliš zpolitizované, a to především na základě už proslulého poklekávání.

Poklekávání na Euru leze krkem trenérům i politikům. Ministryně podpořila bučící fanoušky

15. června 2021 16:55

Poklekávání před fotbalovými zápasy vyvolává vášně i na fotbalovém Euru. Gesto na podporu hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží) už leze krkem nejen některým hráčům či týmům, ale také odborníkům a politikům. Britská ministryně vnitra dokonce podpořila i fanoušky, kteří klečící hráče vypískávají a bučí na ně.

Češi splnili slib a nezačali Euro na kolenou, stáli také Skoti. Zaznělo lehké bučení

14. června 2021 15:20

Česká reprezentace dopředu avizovala, že se na fotbalovém Euru bude držet svého způsobu, jak se vymezit vůči rasismu, a nepředvede již tradiční gesto spojené s hnutím Black Lives Matter – pokleknutí. Před zápasem na Hampden Parku skutečně zůstali před úvodním zápasem Tomáš Souček a spol. stát, a jelikož se na kolena neodebrali ani domácí Skoti, šlo se hned na věc.

Poklekávat nebudeme, rozhodli čeští fotbalisté. Politika do sportu nepatří

13. června 2021 15:43

Čeští fotbalisté nebudou před zápasy na mistrovství Evropy poklekávat na podporu hnutí Black Lives Matter (Na černošských životech záleží). Reprezentanti případně stejně jako v březnovém utkání světové kvalifikace ve Walesu vyjádří postoj proti rasismu i dalším projevům nesnášenlivosti tak, že poukážou na nápis na rukávu dresu, odkazující na kampaň s názvem UEFA Respect. Naopak první soupeři Česka – Skotové – se rozhodli pro obě varianty.

Biden v rámci „rasového účtování“ uctil památku obětí masakru černochů v Tulse

2. června 2021 09:46

Americký prezident Joe Biden v úterý jako první úřadující prezident v dějinách Spojených států ve městě Tulsa v Oklahomě uctil památku obětí rasového masakru, který se tam odehrál přesně před sto lety. Nenávist bílého obyvatelstva se tehdy obrátila proti místním a stále emancipovanějším černochům, kteří žili na prosperujícím předměstí s názvem Greenwood. Při jednom z nejhorších případů rasového násilí v americké historii přišly o život až tři stovky lidí. Jejich přesný počet ale nebyl nikdy potvrzen. Biden v projevu zdůraznil, že násilnosti nebyly vzpourou, nýbrž masakrem. Poznamenal rovněž, že tuto kapitolu amerických dějin nelze smazat.

reklama