reklama

Pohled do Gottovy duše. Dokument Karel zhlédli první diváci, den před výročím jeho smrti

Den před prvním výročím úmrtí zpěváka Karla Gotta byl představen dokument s názvem Karel. Velmi emotivní film mluví především o jeho soukromí, rodině i boji s nemocí. Snímek jako první zhlédli novináři, premiéru pro veřejnost bude mít v polovině října.

reklama

Jde o ojedinělý pohled do soukromí a duše nejpopulárnějšího českého zpěváka. Snímek Karel natáčela Olga Malířová Špátová jeden rok, dalších 12 měsíců potom strávila ve střižně. „Myslím si, že je Karel Gott takový spoluscenárista a spolurežisér. O ten film mu hodně šlo,“ popsala zážitky z natáčení režisérka.

„Spousta lidí skrze ten film prožije něco, co už někdy zažili ve vlastním životě. I ty nešťastné momenty, jako například odchod blízkých,“ doplnil producent Petr Kratochvíl. Film není přehlídkou úspěchů a slávy, kamera bere diváky tam, kam se nikdy nepodívali. Karel Gott je ve filmu malířem, manželem a především milujícím otcem.

K tématu

„Ke konci střihačského maratonu asi Karel cítil, že mu dochází síly. S celým týmem jsme jeli k němu na Bertamku a on viděl dokument poprvé v nějakém celku. Byl to pro celý tým velmi emotivní okamžik,“ přiznal Kratochvíl.

„Měsíc po natáčení jsem se dozvěděla, že je Karel vážně nemocný a ovlivnilo to celý rok našeho života. Musím říct, že jsme s mým mužem a mojí dcerou žili doma vlastně s Karlem. Stal se součástí našeho života. Žili jsme ve strachu, ale i v kráse z tvorby,“ vyprávěla Malířová Špátová.

Pro režisérku proto nebylo jednoduché si držet profesní odstup a některé scény prostě smazat. Během roku filmaři natočili 100 hodin materiálu, hrubý střih měl 7 hodin a 20 scén musela Malířová Špátová vyhodit.

Milý, skromný člověk s laskavým humorem. Tak na Karla Gotta vzpomínají i kolegové. „Musím se přiznat, že na Karla často myslím. Nejvíce doma, zvláště když jdu do obýváku, kde mám od něho dárky a CD, které tam mám vystavené,“ svěřil se Michal David.

Zároveň ale dodal, že neví, zda by současné období, které je těžké pro všechny, Zlatý slavík zvládl. „On tady chybí, to je každému z nás jasné, ale zase na druhou stranu nevím, jestli by tady chtěl v této době být,“ prohlásil David.

Další hlavní zprávy

Domácí

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

ANALÝZA: Koronavirus ukázal na slabinu české armády. Je ohrožena její bojeschopnost?

Česká vláda včetně premiéra Andreje Babiše i ministra obrany Lubomíra Metnara dala jasně najevo, že nehodlá krátit výdaje na Armádu České republiky. Navzdory požadavkům komunistické strany, která Babišův kabinet drží u moci. Koronavirus tedy akceschopnost českého vojska bezprostředně neohrozil. Odhalil však jiný, možná palčivější problém, než peníze. A tím je logistika.

Prezidentské volby v USA 2020

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Mnozí Američané se obávají, že po konci prezidentských voleb jejich zemi zachvátí občanská válka. Podle nich hrozí, že příznivci Donalda Trumpa nebo Joea Bidena nepřijmou vítězství druhého kandidáta a vyjdou do ulic. Riziko nepokojů ilustruje chaos na sociálních sítích, kde se, jak se zdá, polarizovaná americká společnost už pustila do boje.

reklama
Slovensko má jít po stopách Česka. Nastane částečný lockdown
Už žádné tréninky venku v Dobříši. Hokejová extraliga se možná rozjede příští týden
Superpřenašeči a superimunita. Proč se nemusíte nakazit od rodiny, ale v tramvaji ano?
Von der Leyenová: Volala jsem Babišovi, do Česka zasíláme 30 plicních ventilátorů
Prodloužení nouzového stavu se nevyhneme, přiznal Prymula. Rozhodne se 30. října
Finální střet Trumpa a Bidena: Nabídneme dabovanou debatu, experty i on-line reportáž
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Další články
reklama
reklama