reklama

Pohled do Gottovy duše. Dokument Karel zhlédli první diváci, den před výročím jeho smrti

Den před prvním výročím úmrtí zpěváka Karla Gotta byl představen dokument s názvem Karel. Velmi emotivní film mluví především o jeho soukromí, rodině i boji s nemocí. Snímek jako první zhlédli novináři, premiéru pro veřejnost bude mít v polovině října.

reklama

Jde o ojedinělý pohled do soukromí a duše nejpopulárnějšího českého zpěváka. Snímek Karel natáčela Olga Malířová Špátová jeden rok, dalších 12 měsíců potom strávila ve střižně. „Myslím si, že je Karel Gott takový spoluscenárista a spolurežisér. O ten film mu hodně šlo,“ popsala zážitky z natáčení režisérka.

„Spousta lidí skrze ten film prožije něco, co už někdy zažili ve vlastním životě. I ty nešťastné momenty, jako například odchod blízkých,“ doplnil producent Petr Kratochvíl. Film není přehlídkou úspěchů a slávy, kamera bere diváky tam, kam se nikdy nepodívali. Karel Gott je ve filmu malířem, manželem a především milujícím otcem.

K tématu

„Ke konci střihačského maratonu asi Karel cítil, že mu dochází síly. S celým týmem jsme jeli k němu na Bertamku a on viděl dokument poprvé v nějakém celku. Byl to pro celý tým velmi emotivní okamžik,“ přiznal Kratochvíl.

„Měsíc po natáčení jsem se dozvěděla, že je Karel vážně nemocný a ovlivnilo to celý rok našeho života. Musím říct, že jsme s mým mužem a mojí dcerou žili doma vlastně s Karlem. Stal se součástí našeho života. Žili jsme ve strachu, ale i v kráse z tvorby,“ vyprávěla Malířová Špátová.

Pro režisérku proto nebylo jednoduché si držet profesní odstup a některé scény prostě smazat. Během roku filmaři natočili 100 hodin materiálu, hrubý střih měl 7 hodin a 20 scén musela Malířová Špátová vyhodit.

Milý, skromný člověk s laskavým humorem. Tak na Karla Gotta vzpomínají i kolegové. „Musím se přiznat, že na Karla často myslím. Nejvíce doma, zvláště když jdu do obýváku, kde mám od něho dárky a CD, které tam mám vystavené,“ svěřil se Michal David.

Zároveň ale dodal, že neví, zda by současné období, které je těžké pro všechny, Zlatý slavík zvládl. „On tady chybí, to je každému z nás jasné, ale zase na druhou stranu nevím, jestli by tady chtěl v této době být,“ prohlásil David.

Další hlavní zprávy

Ekologie

Biden nařídil návrat USA k pařížské klimatické dohodě, od které odstoupil Trump

Biden nařídil návrat USA k pařížské klimatické dohodě, od které odstoupil Trump

Prezident USA Joe Biden ve středu jen několik hodin po vstupu do funkce nařídil návrat Spojených států k pařížské klimatické dohodě z roku 2015. Z té USA vyvedl bývalý prezident Donald Trump, který ji považoval za ekonomicky nevýhodnou. Biden přijal první den ve funkci také řadu dalších rozhodnutí, jejichž cílem je zvrátit některé ze zásadních kroků předchozí administrativy.

Byznys

Brutální provětrání peněženek, komentuje Prouza povinné kvóty na české potraviny

Brutální provětrání peněženek, komentuje Prouza povinné kvóty na české potraviny

Velké obchody budou zřejmě muset povinně prodávat české potraviny. Už příští rok by měly tvořit 55 procent jejich zboží. V roce 2028 by pak mělo být na pultech až 73 procent domácích potravin. Ve středu o tom rozhodli poslanci. Zákon ale budí řadu nesouhlasných reakcí. Podle prezidenta Svazu průmyslu a obchodu Tomáše Prouzy některé potraviny výrazně podraží. Kvóty navíc nejde reálně splnit.

Vystoupí ABBA na italském festivalu? Šlo by o návrat skoro po 40 letech
Lidé se vyhýbají karanténě. Dejte jim jednorázový peněžní příspěvek, radí státu vědci
reklama
reklama
Greta si nenechala ujít poslední Trumpův den ve funkci. Měj se staříku, vzkázala mu

Donald Trump

Domácí zpravodajství

Roušku, která se sama sterilizuje, pomohla vyvinout česká laborantka Lucie Filipová
Zabarikádoval se v bytě a držel rukojmí. Chtěl mluvit s reportérem CNN Prima NEWS
Respirátory místo roušek? Nemáme je pro všechny, varuje Prymula před Babišovým nápadem
KOMENTÁŘ: Česko na talíři. Když národní socialisté diktují, čím smíme plnit žaludky
Čeští experti po kauze v Norsku varují: Vedlejší účinky vakcíny mohou vést až k úmrtí
Další články
reklama
reklama