reklama

Blíží se první výročí Gottovy smrti. Myslela jsem, že ho máme nafurt, vzpomíná Bílá

Blíží se první výročí dne, který si většina z nás velmi dobře pamatuje – 1. října 2019 se Českem rychlostí blesku šířila zpráva o smrti Karla Gotta. Zprávu převzaly i světové agentury. Zpěvák měl renomé i fanoušky v mnoha zemích světa. A mnoho z nich si věci, které jim ho připomínají, střeží jako pravý poklad.

reklama

Alena Hájková vlastní několik tašek s fotografiemi, hudebními alby a také různými výstřižky z novin se zpěvákovou tváří. S Karlem Gottem se znala přes půl století.

Předsedkyně oficiálního fanklubu je na mnoha fotografiích hned vedle svého idolu. Ke každému snímku má svoji vzpomínku. Před rokem 1. října přišla zpráva, která fanoušky Karla Gotta zarmoutila. Zpěvák po dlouhé nemoci zemřel.

K tématu

Jeho smrt samozřejmě zasáhla i jeho kolegy z branže, jak vzpomíná Lucie Bílá. „Je zvláštní, když se řekne, že je výročí jeho úmrtí, tak to slovo k němu tak nejde. Já jsem jako hodně lidí měla pocit, že ho máme nafurt,“ řekla.

„Teď Ivanka dala se skvělým týmem lékařů dohromady film o něm, na ten se ale podívám doma, budu asi brečet. Já vzpomínám, že když jsem pro něho zpívala Ave Maria, že jsem nemohla ani dýchat a měla jsem pocit, že se mi zastavilo srdce,“ dodala Bílá.

„Moje jméno se hodně skloňuje a mám pocit, že jsem ho slyšela už ve všech barvách a tónech, ale když vyslovil on Lucko, tak to bylo něco jiného. V tom bylo všechno. Ale je pravda, že musím znovu říct, že i když jsme spolu měli CD a turné, tak jsme si vykali. Ale to byla ta úcta. Tak jsem si myslela, že to je správný. Bylo krásný s ním prožít kus života,“ řekla zpěvačka.

K tématu

Další hlavní zprávy

Prezidentské volby v USA 2020

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Zachvátí USA po volbách občanská válka? Lidé si připravují zásoby jídla i střeliva

Mnozí Američané se obávají, že po konci prezidentských voleb jejich zemi zachvátí občanská válka. Podle nich hrozí, že příznivci Donalda Trumpa nebo Joea Bidena nepřijmou vítězství druhého kandidáta a vyjdou do ulic. Riziko nepokojů ilustruje chaos na sociálních sítích, kde se, jak se zdá, polarizovaná americká společnost už pustila do boje.

Hokej

Už žádné tréninky venku v Dobříši. Hokejová extraliga se možná rozjede příští týden

Už žádné tréninky venku v Dobříši. Hokejová extraliga se možná rozjede příští týden

11. října se nejvyšší hokejová soutěž v České republice na základě vládních nařízení zastavila a stav „zmrazení“ měl trvat minimálně do 3. listopadu. I přes nepříznivé tuzemské koronavirové statistiky by se mohla extraliga znovu rozběhnout už příští týden. Podmínkou bude zrychlené testování, jak stojí ve zprávě směřované klubům, kterou přinesl web iSport.cz.

reklama
U stromečku s rouškou? Babiš nechce nic slibovat, Flegr má o letošních Vánocích jasno
Zpátky do Berbrovy minulosti. Leckteré mužstvo by jej potřebovalo, psalo se roku 1987
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Začínají platit ještě tvrdší opatření. Zavřené obchody, ven jen ve dvou

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Už jste viděli, jak se staví polní nemocnice? Armáda zveřejnila záběry z Letňan
Další články
reklama
reklama