reklama

Blíží se první výročí Gottovy smrti. Myslela jsem, že ho máme nafurt, vzpomíná Bílá

Blíží se první výročí dne, který si většina z nás velmi dobře pamatuje – 1. října 2019 se Českem rychlostí blesku šířila zpráva o smrti Karla Gotta. Zprávu převzaly i světové agentury. Zpěvák měl renomé i fanoušky v mnoha zemích světa. A mnoho z nich si věci, které jim ho připomínají, střeží jako pravý poklad.

reklama

Alena Hájková vlastní několik tašek s fotografiemi, hudebními alby a také různými výstřižky z novin se zpěvákovou tváří. S Karlem Gottem se znala přes půl století.

Předsedkyně oficiálního fanklubu je na mnoha fotografiích hned vedle svého idolu. Ke každému snímku má svoji vzpomínku. Před rokem 1. října přišla zpráva, která fanoušky Karla Gotta zarmoutila. Zpěvák po dlouhé nemoci zemřel.

K tématu

Jeho smrt samozřejmě zasáhla i jeho kolegy z branže, jak vzpomíná Lucie Bílá. „Je zvláštní, když se řekne, že je výročí jeho úmrtí, tak to slovo k němu tak nejde. Já jsem jako hodně lidí měla pocit, že ho máme nafurt,“ řekla.

„Teď Ivanka dala se skvělým týmem lékařů dohromady film o něm, na ten se ale podívám doma, budu asi brečet. Já vzpomínám, že když jsem pro něho zpívala Ave Maria, že jsem nemohla ani dýchat a měla jsem pocit, že se mi zastavilo srdce,“ dodala Bílá.

„Moje jméno se hodně skloňuje a mám pocit, že jsem ho slyšela už ve všech barvách a tónech, ale když vyslovil on Lucko, tak to bylo něco jiného. V tom bylo všechno. Ale je pravda, že musím znovu říct, že i když jsme spolu měli CD a turné, tak jsme si vykali. Ale to byla ta úcta. Tak jsem si myslela, že to je správný. Bylo krásný s ním prožít kus života,“ řekla zpěvačka.

K tématu

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama