Den s Karlem Divišem: Jsem boomer, přiznává. Že se podobám Gereovi, slýchám už od mládí

Kandidát, který byl nejdřív ze hry, ale pak se vrátil. Řeč je o Karlu Divišovi, kterému cestu do boje o pražský Hrad zkomplikovalo ministerstvo vnitra. Stejně jako s ostatními kandidáty strávili reportéři CNN Prima NEWS i s ním celý den. Zeptali se ho mimo jiné na to, proč se mu přezdívá český Richard Gere. Rodák z České Lípy v závěru kampaně navštívil místo, kde strávil svých prvních 18 let života.

První zastávkou v jeho rodném městě byla soukromá střední škola zaměřující se mimo jiné i na podnikání. Pro šestačtyřicetiletého majitele IT firmy logická volba. „Dobrý den, přišel jsem vám zrušit hodinu,“ oznámil studentům Diviš. Spíš než, aby mluvil on sám, chtěl, aby se studenti ptali jeho.

Na otázku jedné ze studentek, jak chce prezidentský kandidát přimět jejich generaci, aby šla volit, odpověděl, že by byl rád, kdyby mu to řekli oni. „To mi poraďte vy, co s tím mám udělat,“ odvětil Diviš s úsměvem. „Třicet hlasů by se tady posbírat dalo,“ pokračoval.

Diviš se nebál utahovat si i z ostatních kandidátů. „Jestli vás zajímá, kolik má kráva žaludků nebo kolik je planet, tak tyhle odpovědi jsem si již nastudoval,“ vtipkoval podnikatel.

Studenty také zajímalo, co bude dělat, pokud se prezidentem nestane. Průzkumy mu totiž příliš šancí nedávají. „Všichni se mě ptají na Senát. Ještě si ale připadám mladší a sportovnější, mám na to čas,“ řekl Diviš a prozradil také své slabiny. „Jsem boomer, moje sociální sítě jsou slabší. Na TikToku jsem se však snažil být. Jsou tam i mladší lidé, než jste vy,“ řekl v debatě se studenty.

Poté Diviš zamířil na Českolipskou radnici, kde ho přijala starostka z hnutí ANO Jitka Volfová. Mezitím však stihl ohodnotit své vystoupení před studenty. „Vystoupení před dětmi bych řekl, že je skoro nejtěžší. Nikdy totiž nevíte, co od mladých čekat,“ přiznal Diviš.

Ministerstvo vnitra Divišovi nejdříve do boje o Hrad nepustilo kvůli nedostatku podpisů, nejvyšší správní soud ho ovšem do hry vrátil.

Diviš o sobě říká, že chce být civilní prezident. Snaží se tak působit i na ulici. Na plakátech prý může voličům připomínat Richarda Gera. Podobnost s americkým hercem ho prý provází celý život. „Poprvé jsem to slyšel v České Lípě na střední škole. Není to výmysl, já si tak ale nikdy nepřipadal. Zamlada jsem se mu podobal víc,“ řekl prezidentský kandidát.

Voliče prý přesvědčuje i tím, že jde do prezidentského klání jako nestraník. „Jsem jediný českolipan, který kdy kandidoval na prezidenta,“ doplnil. Jako prezident chce prosazovat moderní technologie, nevyhýbá se ani kritice vlády. „Když tady zvolíme jakoukoliv vládu, pojďme si upřímně říct, že jakmile získá důvěru, může si tu čtyři roky dělat, co chce,“ sdělil.

A co na něj říkají obyvatelé České Lípy? „U pana Diviše vidím ryzí chuť pomoci národu,“ řekla žena v anketě CNN Prima NEWS. „Připadá mi rozumný. Není zatížený žádnou špínou,“ uvedli další.

Tagy:
Richard Gere prezidentské volby kandidát střední škola Česká Lípa TikTok ANO 2011 podnikatel kandidatura kandidát na prezidenta Karel Diviš Ministerstvo vnitra České republiky Nejvyšší správní soud České republiky Jitka Volfová