reklama
CNN Prima News střední škola

střední škola

Výpis příspěvků ke štítku „střední škola“

Střelba v Michiganu zná svého viníka. Jde o 15letého chlapce, obvinili ho z terorismu

1. prosince 2021 19:15
Aktualizováno

Řádění 15letého střelce, který v úterý na střední škole v americkém státě Michigan střílel po ostatních studentech, si vyžádalo čtvrtou oběť. 17letý Justin Shilling podlehl svým vážným zraněním v nemocnici. Je tak už čtvrtým nezletilým žákem školy, který střelbu nepřežil. Dalších sedm osob je zraněných. Vyšetřovatelé se snaží objasnit, proč se Ethan Crumbley rozhodl na své spolužáky střílet. Mladík je ve vazbě a podle dřívějších informací odmítá s vyšetřovateli spolupracovat. Byl už obviněn ze čtyřnásobné vraždy, terorismu a dalších trestných činů.

Dramatický konec školního roku: Za kolapsem studentů v Sokolově měla být davová psychóza

28. června 2021 13:57

Za pátečním kolapsem 20 studentů střední policejní školy v Sokolově byla zřejmě davová psychóza. Policie jiné důvody hromadného omdlení nezjistila. Nepotvrdila se podezření na únik plynu a výsledky laboratorních vyšetření vyloučily toxické látky v tělech studentů. Možné vysvětlení tak poskytl policii znalec z oboru psychologie, informovala krajská policejní mluvčí Eva Valtová.

Dvanáctiletý génius: V jednom týdnu dokončí střední i vysokou školu. Využil pandemie

2. května 2021 19:43

V době pandemie využil 12letý Mike Wimmer volného času a ve škole si vzal několik předmětů navíc. Nyní, o rok později, se mladý student ze Severní Karolíny připravuje na absolvování střední i vysoké školy, a to v jednom týdnu. Za jeden školní rok svou pílí zvládl dokončit čtyři roky studia – dva roky středoškolského a dva vysokoškolského.

Střelba na střední škole v USA. Zemřel jeden student, policejní důstojník byl postřelen

12. dubna 2021 22:47
Aktualizováno

Na střední škole v Knoxvillu v americkém Tennessee zemřel po střelbě jeden student a vážně zraněn byl zasahující policista, potvrdila v pondělí policie. Uvedla, že incident stále vyšetřuje, a varovala obyvatele, aby se oblasti vyhýbali. Další osoby podle ní zasaženy při incidentu nebyly a situaci se už podařilo zvládnout. Jeden člověk je ve vazbě.

Filipe, oblečte se, nebo vypněte tu kameru. Jak pedagogové hodnotí rok on-line výuky

17. března 2021 05:11

Je to rok, co prakticky všechny tuzemské školy přešly do režimu výuky na dálku. Zeptali jsme se proto tří učitelů ze tří různých stupňů vzdělávacího systému, jak učení přes internet vnímají a hodnotí. Zda je on-line forma schopna nahradit tu prezenční, zda si u svých svěřenců všímají nějakých negativních dopadů nebo zda souhlasí, aby se letošní školní rok anuloval a žáci si ho zopakovali, až se život navrátí do normálu.

Studenti musí dohnat učivo od jarní pauzy. Bez on-line výuky bylo až 10 tisíc žáků

3. září 2020 12:29

Opakování a zjišťování úrovně znalostí jednotlivých žáků – to je jeden z úkolů pro učitele na začátku letošního školního roku. Většina dětí se do školy vrátila po pětiměsíční pauze a on-line výuka během koronavirové pandemie nebyla dostupná všem. Ke sjednocení znalostí má pomoci i doučování. Učitelé řeší také jak žáky hodnotit.

Z každého matematik nevyroste. Maturity zvyšují počty neúspěšných, říká expert

8. června 2020 17:01

Minulý týden zasedli maturanti po celém Česku do lavic, aby vyplnili písemnou část maturitní zkoušky. Studenti, kteří budou maturovat z počtů, museli projít didaktickým testem z matematiky. Podle pondělních výsledků ho nesplnilo 17,5 procenta studentů. Podle experta na vzdělávání Bohumila Kartouse za to zčásti může také koronavirová pandemie.

reklama