CNN Prima News střední škola

střední škola

Výpis příspěvků ke štítku „střední škola“

Nešlo o vtip. Bomba u pardubické školy byla nebezpečná. Zasahovali i pyrotechnici s robotem

5. listopadu 2022 19:37

Policisté nalezli v pátek u střední školy v Pardubicích nástražné výbušné zařízení. Podle vyjádření policie nešlo o pokus o vtip, předmět měl skutečně být nebezpečný. V okolí školy proběhla evakuace několika set osob, zasahovali i pyrotechnici se speciálním robotem. Kriminalisté případ vyšetřují a pátrají po původu a autorovi sestrojeného mechanismu.

Detaily tragické nehody po šílené jízdě v protisměru: Obětí v Liberci mohlo být víc

22. října 2022 07:33

Obětí šílené jízdy seniora v protisměru na průtahu Libercem mohlo být víc. Policisté zjistili, že takto ujel dva a půl kilometru a v počínající ranní špičce ohrozil desítky řidičů. Na poslední chvíli se mu musel vyhýbat i řidič autobusu, ve kterém cestovalo dvacet lidí. Od srážky s řidičem v protisměru autobus podle profesionálního šoféra dělil zlomek vteřiny. Řidička malého červeného vozu už takové štěstí neměla.

Učitel potrestal studentku za zapomenutý úbor. Fackou jí vykloubil čelist, kopal ji do hýždí

10. října 2022 06:00

K nepochopitelné míře násilného chování se uchýlil učitel jedné střední školy v západním Japonsku. Když si jedna z jeho studentek zapomněla cvičební úbor, potrestal ji ve vzteku tak silnou fackou, až jí vykloubil čelist. Podle svědků to nebylo zdaleka poprvé, co dívka čelila fyzickým útokům. Vedení školy se za chování svého pedagoga omluvilo a slíbilo, že celý případ řádně prošetří s disciplinární komisí.

Praha navýší kapacity gymnázií, slibuje ministr Balaš. Chystá i speciální třídy

21. července 2022 22:01

Praha bude rozšiřovat počet míst na čtyřletých gymnáziích. Do budoucna by se mohl navýšit až o dva tisíce. Kromě toho by na odborných středních školách v Praze měly vzniknout gymnaziální třídy. Zástupci magistrátu a Středočeského kraje se na tom dohodli s ministrem školství Vladimírem Balašem. Ten si od toho slibuje, že se už nebude opakovat stejná situace jako letos, kdy se na pražská gymnázia kolikrát nedostali ani jedničkáři.

Útočníci se samopaly v mostecké škole. Cvičení prověřilo policisty, žáci si ho chválili

9. června 2022 10:59

Jaké to je, když do školy přijde útočník se zbraní a začne střílet bezhlavě kolem sebe? Přesně to mohli zažít studenti mostecké střední školy. V rámci cvičení jim totiž do školy vtrhli tři útočníci se samopaly. Studenti se na situaci připravovali se speciálně vycvičenými lektory několik dní předem. Úkolem bylo, aby věděli, jak při takových situacích zareagovat a zachránit si život.

Chtějí chápat svět a dorozumět se s novými spolužáky. Zájem o ruštinu na školách roste

21. května 2022 16:19

I přes aktuální vypjatou situaci na Ukrajině zájem o ruský jazyk na základních a středních školách neklesá, naopak. Vyplývá to z výpovědí několika českých škol, které oslovila redakce CNN Prima NEWS. Podle učitelů ruštiny mohl zájem o tento jazyk u studentů podpořit příchod nových žáků z Ukrajiny. Mnozí z nich se totiž dorozumívají rusky a české děti se proto snaží s novými kamarády domluvit jazykem, kterému rozumí.