reklama
CNN Prima News střední škola

střední škola

Výpis příspěvků ke štítku „střední škola“

Dramatický konec školního roku: Za kolapsem studentů v Sokolově měla být davová psychóza

Za pátečním kolapsem 20 studentů střední policejní školy v Sokolově byla zřejmě davová psychóza. Policie jiné důvody hromadného omdlení nezjistila. Nepotvrdila se podezření na únik plynu a výsledky laboratorních vyšetření vyloučily toxické látky v tělech studentů. Možné vysvětlení tak poskytl policii znalec z oboru psychologie, informovala krajská policejní mluvčí Eva Valtová.

Střelba na střední škole v USA. Zemřel jeden student, policejní důstojník byl postřelen

Aktualizováno

Na střední škole v Knoxvillu v americkém Tennessee zemřel po střelbě jeden student a vážně zraněn byl zasahující policista, potvrdila v pondělí policie. Uvedla, že incident stále vyšetřuje, a varovala obyvatele, aby se oblasti vyhýbali. Další osoby podle ní zasaženy při incidentu nebyly a situaci se už podařilo zvládnout. Jeden člověk je ve vazbě.

Filipe, oblečte se, nebo vypněte tu kameru. Jak pedagogové hodnotí rok on-line výuky

Je to rok, co prakticky všechny tuzemské školy přešly do režimu výuky na dálku. Zeptali jsme se proto tří učitelů ze tří různých stupňů vzdělávacího systému, jak učení přes internet vnímají a hodnotí. Zda je on-line forma schopna nahradit tu prezenční, zda si u svých svěřenců všímají nějakých negativních dopadů nebo zda souhlasí, aby se letošní školní rok anuloval a žáci si ho zopakovali, až se život navrátí do normálu.

Slovensko bylo v maturitách pohotovější, mezi českými studenty panuje zmatek

Zkoušky dospělosti letos značně zkomplikovala pandemie koronaviru. Studenti se museli připravovat doma on-line a látku se svými učiteli často ani nestihli probrat. Na Slovensku jim ministerstvo školství maturitu odpustilo a školy jim známky vypočetly na základě dosavadních vysvědčení. Zatímco Slováci měli už 23. dubna o finálních podobách zkoušky jasno, v Česku mají studenti mnoho otázek ještě v současné době. Odpovědí se jim ale stále nedostává.

reklama