CNN Prima News kandidát

kandidát

Výpis příspěvků ke štítku „kandidát“

Bartoš: Volba prezidenta? Nesmí být o záchraně Babiše, ten už toho natropil dost

14. července 2022 09:51

Do volby nového prezidenta zbývá zhruba půl roku, kandidáti na Hrad se však řeší již nyní. Předseda Pirátů a ministr pro místní rozvoj Ivan Bartoš v letním speciálu 360° poznamenal, že by volba prezidenta neměla být záchranou bývalého premiéra. Narážel tím na předsedu hnutí ANO Andreje Babiše, který však boj o Hrad zatím oficiálně neoznámil. Babiše kritizoval také za jeho výroky k české pomoci Ukrajině. Jak si naopak příští hlavu státu představuje?

Doplňte si znalosti, doporučil Zeman Balašovi. Nový ministr nastoupí zřejmě od července

28. června 2022 16:48

Kandidát na ministra školství Vladimír Balaš, který má nahradit odstupujícího Petra Gazdíka (oba STAN), nastoupí do funkce asi od 1. července. Balaš to v úterý řekl novinářům po jednání s prezidentem Milošem Zemanem v Lánech. S prezidentem hovořil o tom, že je potřeba pokračovat v modernizaci školství. Zeman mu doporučil, aby si doplnil znalosti o regionálním školství.

Vedení STAN doporučilo kandidáta na ministra školství. Schválit ho musí celostátní výbor

24. června 2022 10:23

Vedení STAN našlo kandidáta na nového ministra školství. V pátek večer bude nástupce Petra Gazdíka, který rezignoval na funkci k 30. červnu kvůli kontaktům s obviněným lobbistou Michalem Redlem, schvalovat celostátní výbor hnutí. Informovala o tom mluvčí hnutí Sára Beránková. Členové předsednictva vybírali ze tří kandidátů a vydali doporučení pro širší vedení.

Lidé už nemají kam ustupovat. Jestli bude hůř, ať to někdo přizná, vzkazuje Středula

12. května 2022 23:21

Musí být líp. Jestli bude hůř, ať to někdo přizná a nehraje si s námi. Lidé už totiž nemají kam ustupovat. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl předseda Českomoravské konfederace odborových svazů (ČMKOS) a kandidát na prezidenta Josef Středula. Ekonom Jan Švejnar varoval před tím, že agresivní zvyšování úrokových sazeb by mohlo vést k recesi.

Tlustý: Že bylo za Babiše líp? Strašné. Vykopal dluhovou past, ve které se teď topíme

4. května 2022 12:41

Bývalý ministr financí Vlastimil Tlustý se podle svých slov vyděsil, když viděl billboardy, které hlásají, že „za Babiše bylo líp“. „To je strašné. Spolu se svou ministryní financí Alenou Schillerovou nám vykopal dluhovou past. Nyní se v ní topíme,“ prohlásil v pořadu 360°. S exministrem zahraničí Cyrilem Svobodou mimo jiné zhodnotili kandidáty pro prezidentské volby, které v Česku proběhnou příští rok.

Rakousko jde proti Bruselu. Tamní ministr nechce Ukrajinu přijmout do Evropské unie

24. dubna 2022 14:22

Ačkoli šéfka Evropské komise Ursula von der Leyenová při návštěvě Kyjeva ubezpečila Ukrajinu, že Brusel stojí o přijetí východoevropské země do Evropské unie, sedmadvacítka zjevně není v názoru na tuto problematiku jednotná. Rakouský ministr zahraničí a někdejší kancléř Alexander Schallenberg totiž Ukrajinu v EU nechce. Alespoň ne hned.

Kandidáti do prezidentských voleb 2023. Profily favoritů a výzkumy preferencí

24. dubna 2022 09:13

Již začátkem roku 2023 si budou občané České republiky volit novou hlavu státu. O Hrad se chystá zabojovat řada známých jmen, byť mnozí z nich svou kandidaturu ještě oficiálně nepotvrdili. To platí i pro dva největší favority výzkumů veřejného mínění: Andreje Babiše a Petra Pavla. Kdo by je případně mohl ve volbách ohrozit? Redakce CNN Prima NEWS připravila seznam potvrzených i váhajících uchazečů.

Mouřenín na Kofile? Politická korektnost místy přechází do extremismu, zlobí se Janeček

23. února 2022 12:36

Na mouřenínovi a původním obalu čokoládové tyčinky Kofila není nic nekorektního, shodli se prezidentští kandidáti v pořadu Co Čech, to politik. Podle matematika Karla Janečka přehnaná snaha o korektnost mnohdy hraničí s extremismem, komik Miloš Knor označil kauzu za malichernost. Prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová si zase myslí, že by se podobné změny měly řídit poptávkou, nikoliv nařízeními či kvótami. Výrobce se rozhodl, že tradiční mouřenín bude nově modrý.