reklama
CNN Prima News kandidát

kandidát

Výpis příspěvků ke štítku „kandidát“

Kandidátů na prezidenta republiky přibývá. Kdo podle sázkařů patří mezi favority?

Rok a tři čtvrtě před prezidentskými volbami přibývá kandidátů, kteří chtějí zabojovat o Pražský hrad. Naposledy kandidaturu ohlásil hudebník a bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb. Podle sázkových kanceláří ale patří mezi favority jiní: premiér Andrej Babiš, generál Petr Pavel a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.

Biden jmenoval kandidáty do federálního soudu. Mezi řadou žen jsou i tři Afroameričanky

Americký prezident Joe Biden v úterý oznámil první sérii kandidátů na křesla ve federálních soudech, podle listu The New York Times kladl důraz především na různorodost. Většina kandidátů jsou ženy, tři z nich jsou tmavé pleti. Biden se tak snaží vyvážit soudce nominované svým republikánským předchůdcem Donaldem Trumpem, který jich za čtyři roky v úřadě prosadil do funkcí 220, převážně bělochů mužského pohlaví.

Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá

Český premiér Andrej Babiš (ANO) si není jistý, zda prezident Miloš Zeman přijme jeho odvolání ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO). Uvedl to v sobotním rozhovoru pro Právo s tím, že mu Zeman řekl, že výměna není úplně vhodná. Babišovo rozhodnutí ale prý akceptuje. Návrh na odvolání podal premiér poté, co Prymula po aféře kvůli porušování vládních opatření proti šíření koronaviru odmítl na post v čele rezortu rezignovat.

Kdo nahradí Prymulu? Babiš leccos naznačil. Ve hře jsou primář Blatný či náměstek Šedo

Přestože premiér Andrej Babiš (ANO) prozatím odmítl prozradit, kdo by měl nahradit Romana Prymulu (za ANO) ve funkci ministra zdravotnictví, spekuluje se o několika jménech. Mezi nimi je například jeho náměstek Aleksi Šedo nebo primář oddělení dětské hematologie FN Brno Jan Blatný. Babišem navrhovaný nástupce má podle premiéra obrovské mezinárodní zkušenosti a je to zkušený lékař. Hovořilo se také o Miloslavu Ludvíkovi (ČSSD), ten ale z možných adeptů vypadává, jelikož Babiš hovořil o „svém nominantovi“. Ludvík navíc není lékař.

Trump je jako Goebbels, řekl Biden. Podle amerického prezidenta musel být na drogách

Aktualizováno

Donald Trump je něco jako Goebbels. V sobotním rozhovoru pro MSNBC to prohlásil demokratický prezidentský kandidát Joe Biden. Odkázal tak na šéfa nacistické propagandy Josepha Goebbelse, který se řídil heslem, že stokrát opakovaná lež se stává pravdou. Trump v reakci na Twitteru napsal, že před nebo po úterní první předvolební debatě amerických prezidentských kandidátů bude požadovat, aby se Biden podrobil testu na drogy.

Problém pro Orbána: Spojily se proti němu strany napříč politickým spektrem

Nejsilnější maďarské opoziční strany oznámily spojenectví, díky němuž by mohly ve volbách porazit vládnoucí stranu Fidesz premiéra Viktora Orbána. Partaje to uvedly ve společném prohlášení. Snaha porazit Orbána spojila strany napříč politickým spektrem, mimo jiné i nacionalistický Jobbik a Zelené. Strana Fidesz byla od roku 2010 v maďarských volbách mimořádně dominantní, když vítězila s tak vysokým počtem získaných hlasů, že k sestavení vlády nepotřebovala poslance jiných stran.

Prezident Trump prosazuje do Berlína velvyslance, který se Němcům nezamlouvá

Americký prezident Donald Trump chce jako nového velvyslance do Německa poslat penzionovaného plukovníka americké armády Douglase Macgregora, který je známý řadou kontroverzních prohlášení na adresu Berlína či Severoatlantické aliance. Německá vláda se k možnému velvyslanci oficiálně nevyjádřila, v zákulisí se ale hovoří o tom, že nominace Macgregora je nepříjemná.

reklama