reklama
CNN Prima News kandidát

kandidát

Výpis příspěvků ke štítku „kandidát“

Finální superdebatu CNN Prima NEWS sledovalo v televizi a na webu téměř 750 000 lidí

4. října 2021 14:24

Závěrečnou předvolební superdebatu Česko hledá premiéra odvysílala CNN Prima NEWS a stanice Prima v neděli večer. Dvouapůlhodinovou diskusi, ve které se před publikem ve studiu střetli čtyři političtí lídři, z nichž dva postoupili hlasováním diváků do velkého finále, sledovalo v televizi na obou stanicích 638 000 diváků (share 17,14 %, CS 15+). Na webu si pak živý přenos pustilo 108 615 lidí. Celkem tedy finální superdebatu vidělo téměř 750 000 lidí.

Kandidátů na prezidenta republiky přibývá. Kdo podle sázkařů patří mezi favority?

29. dubna 2021 08:41

Rok a tři čtvrtě před prezidentskými volbami přibývá kandidátů, kteří chtějí zabojovat o Pražský hrad. Naposledy kandidaturu ohlásil hudebník a bývalý ministr pro lidská práva a národnostní menšiny Michael Kocáb. Podle sázkových kanceláří ale patří mezi favority jiní: premiér Andrej Babiš, generál Petr Pavel a rektorka Mendelovy univerzity v Brně Danuše Nerudová.

Biden jmenoval kandidáty do federálního soudu. Mezi řadou žen jsou i tři Afroameričanky

30. března 2021 18:58

Americký prezident Joe Biden v úterý oznámil první sérii kandidátů na křesla ve federálních soudech, podle listu The New York Times kladl důraz především na různorodost. Většina kandidátů jsou ženy, tři z nich jsou tmavé pleti. Biden se tak snaží vyvážit soudce nominované svým republikánským předchůdcem Donaldem Trumpem, který jich za čtyři roky v úřadě prosadil do funkcí 220, převážně bělochů mužského pohlaví.

Babiš: Jak nám teď lidé mohou věřit? Prymula pochybil, Zeman ho možná neodvolá

24. října 2020 08:05

Český premiér Andrej Babiš (ANO) si není jistý, zda prezident Miloš Zeman přijme jeho odvolání ministra zdravotnictví Romana Prymuly (za ANO). Uvedl to v sobotním rozhovoru pro Právo s tím, že mu Zeman řekl, že výměna není úplně vhodná. Babišovo rozhodnutí ale prý akceptuje. Návrh na odvolání podal premiér poté, co Prymula po aféře kvůli porušování vládních opatření proti šíření koronaviru odmítl na post v čele rezortu rezignovat.

Kdo nahradí Prymulu? Babiš leccos naznačil. Ve hře jsou primář Blatný či náměstek Šedo

23. října 2020 19:01

Přestože premiér Andrej Babiš (ANO) prozatím odmítl prozradit, kdo by měl nahradit Romana Prymulu (za ANO) ve funkci ministra zdravotnictví, spekuluje se o několika jménech. Mezi nimi je například jeho náměstek Aleksi Šedo nebo primář oddělení dětské hematologie FN Brno Jan Blatný. Babišem navrhovaný nástupce má podle premiéra obrovské mezinárodní zkušenosti a je to zkušený lékař. Hovořilo se také o Miloslavu Ludvíkovi (ČSSD), ten ale z možných adeptů vypadává, jelikož Babiš hovořil o „svém nominantovi“. Ludvík navíc není lékař.

reklama