CNN Prima News kandidát

kandidát

Výpis příspěvků ke štítku „kandidát“

Trump na sjezdu republikánů imitoval Bidena. Za herecký kousek sklidil bouřlivé ovace

Krátkou imitací okořenil bývalý americký prezident Donald Trump republikánské shromáždění v kalifornském Anaheimu. Výsměšnou nápodobou zmatených pohybů po pódiu mířil na současnou demokratickou hlavu státu Joea Bidena. Po sociálních sítích totiž koluje řada videí, na nichž je šéf Bílého domu zachycen v nejistém rozpoložení, a dokonce i při pádu při odchodu z pódia. „Kde to jsem?“ doplnil svůj herecký výstup Trump za bouřlivé ovace publika. Píše o tom web New York Post.

Jako Nerudová s Baštou. Boj o Pražský hrad dříve prohráli i Leninův agent či německý kněz

Historie si prý pamatuje jen vítěze, zajímavé příběhy jsou však i za poraženými prezidentských voleb. A to už přes sto let. Někteří předchůdci Danuše Nerudové či Jaroslava Bašty nebyli od Pražského hradu zas tak daleko. Jiné se vyplatí zmínit alespoň díky nevšednímu osudu – jako dvorního kněze bavorského krále, dámského krejčího, pro kterého byl Masaryk krvežíznivý stařec, nebo dobrodruha odsouzeného za prodej padělaných obrazů.

Interaktivní mapa ČR: Podívejte se, jak se volí ve vaší obci a kteří kandidáti u vás zabodovali

Chcete vědět, jak se volilo ve vašem městě? Zajímá vás, komu dali v prvním kole hlas vaši sousedé a známí? Chcete se podívat na volební výsledky od české metropole až po tu nejmenší vesničku? Díky unikátní interaktivní mapě CNN Prima NEWS, která využívá nejnovější data Českého statistického úřadu, máte možnost. Patřila vaše obec k těm, které podpořily dva postupující kandidáty?

Pavla přeškrtl a napsal své jméno. Janečkovo gesto připomíná Okamuru, glosoval politolog

Matematik a podnikatel Karel Janeček, kterého ministerstvo vnitra nezaregistrovalo jako prezidentského kandidáta, napsal na volební lístek Petra Pavla své jméno. Vyplývá to z fotografie, kterou zveřejnil na Twitteru. Pokud takový lístek vhodil do urny, byl by platným hlasem pro Pavla. Politolog Lukáš Jelínek ve vysílání CNN Prima NEWS dodal, že mu gesto Janečka připomíná Tomia Okamuru (SPD) z loňských voleb.

Den do prezidentského klání. Babiš sdílí fotky z mládí, Diviš nasadil rukavice

Již ve čtvrtek začala přímá volba prezidenta České republiky v zahraničí. Češi mohou budoucí hlavu státu volit ve 110 místech světa. Samotná volba v tuzemsku odstartovala ve středu, kdy pro prezidenta hlasovali lidé v izolaci kvůli koronaviru. Zbytek občanů zamíří do volebních místností tradičně v termínu od 13. do 14. ledna. Co sdílí prezidentští kandidáti na sociálních sítích pouhý den před začátkem voleb?

Jak v Příbrami, tak v celém Česku. Komu dají místní hlas a podle čeho vybírají prezidenta?

Jsou obce, jejichž volební výsledek v minulosti takřka odpovídal tomu, jak volila celá České republika. Ve spolupráci s agenturou STEM redakce CNN Prima NEWS přináší jejich přehled. Do přezdívaných „věšteckých měst“ patří i Příbram, kam zavítal reportér Vladimír Procházka. Jak by podle místních měl prezident vystupovat a který kandidát je podle nich favoritem, jehož budou volit?

Den s Karlem Divišem: Jsem boomer, přiznává. Že se podobám Gereovi, slýchám už od mládí

Kandidát, který byl nejdřív ze hry, ale pak se vrátil. Řeč je o Karlu Divišovi, kterému cestu do boje o pražský Hrad zkomplikovalo ministerstvo vnitra. Stejně jako s ostatními kandidáty strávili reportéři CNN Prima NEWS i s ním celý den. Zeptali se ho mimo jiné na to, proč se mu přezdívá český Richard Gere. Rodák z České Lípy v závěru kampaně navštívil místo, kde strávil svých prvních 18 let života.

Nerudové ostrá reakce na Babiše: Ulhaný miliardář, chtěl levný ruský plyn pro své chemičky

K ostré reakci na videovzkaz Andreje Babiše voličům pár dnů před volbami přistoupila jediná kandidátka na Hrad Danuše Nerudová. Ve zhruba 10minutovém sestřihu reaguje na slova šéfa hnutí ANO, včetně těch o drahých energiích. Bez servítků prohlásila, že drahou energii má Česko i z toho důvodu, že Babiš potřeboval levný ruský plyn pro své chemičky. Sestřih Nerudová považuje za alternativu předvolebních debat, do nich Babiš odmítá chodit. Dosud se nezúčastnil ani jedné.

Prorocké obce odhalí vítěze. Kde volby pravidelně končí stejným výsledkem jako v celé ČR?

Už za pár dní se pravděpodobně zúží pole prezidentských kandidátů jen na dvě jména. CNN Prima NEWS s agenturou STEM pro diváky vybraly města a obce, kde výsledky voleb v minulosti nejvíce odpovídaly tomu, jak nakonec volila celá Česká republika. Po celé volby tak budou reportéři s analytiky bedlivě sledovat, jak si v nich uchazeči o prezidentský post stojí.

Na Středulově odstoupení vydělají všichni. Nejvíc paradoxně Babiš, říká politolog

Většina voličů odboráře Josefa Středuly přejde kuriózně na stranu Andreje Babiše (ANO). Ve vysílání CNN Prima NEWS to uvedl politolog Jan Kubáček. Reagoval tak na nečekané Středulovo odstoupení z boje o Hrad ve prospěch Danuše Nerudové, a to pár dní před prvním kolem voleb. Doplnil, že nakonec mohou z kroku šéfa odborů těžit všichni zbylí kandidáti, kterých je nyní již pouze osm.