Desítky lidí vyrazily na farmářské trhy i v sychravém počasí. Dodržují opatření?

Farmářské trhy mohou fungovat za dodržení přísných opatření. Mohly se – spolu s vybranými obchody – otevřít v pondělí 12. dubna, zákaz pro ně platil od konce ledna. Hojnou účast zaznamenal například sobotní farmářský trh v Příbrami. Naopak v Praze se mnozí lidé rozhodli navštívit bylinkový trh. Stánků je sice kvůli opatření méně, lidé však vítají jakékoliv rozptýlení.

Bylinkový trh v Praze je každoročně jednou z nejnavštěvovanějších akcí Národního zemědělského muzea v Praze. Najdete tu několik stánků a několik desítek návštěvníků. Ti si zde mohou nakoupit jak čerstvé, tak sušené bylinky či sazenice a semena tradičních i méně známých bylin.

Kromě bylin si návštěvníci mohou pořídit i čaje či bylinnou kosmetiku. Stánky mezi sebou však musí mít minimálně dva metry a prodejci nemohou nabízet občerstvení k okamžité konzumaci. Chybí i místa k sezení, přesto jsou lidé rádi, že se mohou vydat ze svých domovů.

Návštěvníci musí dodržovat pravidla pro nakupování, tedy rozestupy minimálně dva metry, mít nasazené respirátory a dezinfikovat si ruce. Stejně tak nemohou nic konzumovat. Letošní trh je výjimečný i tím, že je vstup zdarma.

Z hygienických důvodů je také mimo provoz kolotoč nebo houpačky pro děti. Situace je podobná i v Příbrami, kam lidé vyrazili na farmářské trhy na Dvořákovo nábřeží. Pro ty platí stejná pravidla. Ani sychravé a chladné počasí je neodradilo. Přišli nakoupit nejrůznější potraviny či květiny do svých domácností.

Tagy: