CNN Prima News omezení

omezení

Výpis příspěvků ke štítku „omezení“

Vláda dočasně zakáže HHC a další látky. Další omezení musí posvětit eurokomisaři, říká Válek

Prodej produktů s kanabinolem HHC i několika dalšími látkami by měl být v Česku zhruba do měsíce zakázaný. Vláda se ve středu shodla na zařazení HHC i některých jiných substancí na seznam zakázaných látek. Nařízení o tom by měla schvalovat příští týden. Kabinet tak rozhodl poté, co v poslední době v nemocnicích po požití produktů s HHC skončili dospělí i děti. Před zákazem varovala asociace adiktologů i národní protidrogový koordinátor Jindřich Vobořil (ODS). Požadovali ho naopak vládní lidovci. Kabinetu ho ve středu společně navrhovali ministři zemědělství Marek Výborný (KDU-ČSL) a zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Podle nich by měl být zákaz dočasný do přijetí novely s regulací prodeje.

Koten: Omezení projevů mi připomnělo únor 1948. Je v souladu s řádem, zdůraznil Jakob

Návrh na omezení výstupů v Poslanecké sněmovně mi připomněl únor 1948. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to pronesl poslanec Radek Koten (SPD). V reakci na kritizované obstrukce ze strany opozice připomněl i dlouhé výstupy zakladatele TOP 09 Miroslava Kalouska v otázce církevních restitucí. Podle předsedy Poslaneckého klubu TOP 09 Jana Jakoba však zástupci opozice využívají ke svým záměrům i možnosti, které jsou za hranou. Zdůraznil, že návrh je legislativně v pořádku.

Komplikace na českých horách. V Bedřichově uzavřeli příjezdy, problémy hlásí i z Krkonoš

Policie kvůli náporu běžkařů uzavřela v sobotu o půl desáté dopoledne všechny příjezdové silnice do Bedřichova v Jizerských horách na Jablonecku. „Všechna svozová parkoviště jsou plná,“ uvedl krajský mluvčí policie Vojtěch Robovský. Auta turistů a lyžařů zaplnila také parkoviště v horském sedle u Šerlichu v Orlických horách, dopravu na místě řídí policie. Zaparkované vozy komplikují dopravu i v Peci pod Sněžkou, Špindlerově Mlýně a jiných horských střediscích.

Ohňostrojaři se bouří proti Rakušanovi. Není to pieta, ale fraška, strach nesmí vyhrát, tvrdí

Asociaci profesionálních ohňostrojařů (ACPF) nenechalo chladnou vyjádření ministra vnitra Víta Rakušana (STAN), který vyzývá k omezení pyrotechniky při silvestrovských oslavách. Podle Asociace by mohla případná absence tradiční pyrotechniky bolestně připomínat řádění masového vraha na Filozofické fakultě Univerzity Karlovy (FFUK) před Vánoci. Asociace podle svého vyjádření Rakušanovy snahy o utlumení tradičních oslav nedokáže pochopit.

Hudební klub zakázal vstup Ukrajincům. Postup provozovatele vyvolal na sítích lavinu reakcí

Zákaz vstupu ukrajinským občanům. Na toto zvláštní pravidlo narazili návštěvníci nedávno otevřeného hudebního klubu v České Skalici. Provozovatelé své rozhodnutí vysvětlují opakujícími se negativními zkušenostmi. Radikální krok by však mohl vést i k soudnímu předvolání, jelikož výrazně porušuje antidiskriminační zákon. Oznámení se objevilo na facebookových stránkách podniku a pod příspěvkem se ihned strhla bouřlivá vlna reakcí.

Krocení umělé inteligence? Dohoda. EU jako první stanoví jasná pravidla pro její používání

Evropská unie v pátek pozdě večer dosáhla předběžné dohody na regulaci umělé inteligence (AI). Bude však nutné doladit detaily. Informovala o tom agentura Reuters, která píše o „přelomových“ pravidlech. EU podle ní má nakročeno k tomu, aby se stala prvním z významných světových hráčů, který bude mít normy pro regulaci systémů, jako je ChatGPT.

Dopravní peklo. Rozšiřování dálnice D1 v Brně je pro řidiče velkou zkouškou nervů

Uzavírky, zúžení, kolony. Pokud můžete, Brnu se raději vyhněte. Na jednom z nejvytíženějších úseků D1 u Brna v úterý začalo platit omezení kvůli rozšiřování dálnice. Práce za miliardu potrvají necelé dva roky. O tom, že nabádání k opatrnosti je namístě, svědčí i nehoda několika aut, která se stala před omezením jen chvíli po zahájení rekonstrukce. A kvůli stavbám na městském okruhu stojí i centrum Brna.

Když válčit, tak ekologicky. Aktivisté tlačí na OSN, aby donutila armády vykazovat emise

Klimatičtí aktivisté si společně s vědci chtějí posvítit na entitu, která podle nich prozatím beztrestně uniká trestu za produkci gigantického množství emisí – armádu. Podle odborníků mají armády po celém světě na svědomí asi 5,5 procenta objemu z celkové globální produkce skleníkových plynů. A s tím aktivisté podle agentury Reuters hodlají zatočit.