CNN Prima News omezení

omezení

Výpis příspěvků ke štítku „omezení“

Právnická fakulta v Plzni opět v problémech. Kvůli nedostatkům jí hrozí omezení akreditace

16. května 2022 17:06

Národní akreditační úřad (NAÚ) zahájil řízení k omezení akreditace na Právnické fakultě Západočeské univerzity v Plzni. Rozhodl tak na základě provedené kontroly, která konstatovala závažné nedostatky při uskutečňování magisterského studijního programu Právo a právní věda. Na Twitteru o tom informovala Česká televize. Její informace potvrdil zástupce akreditačního úřadu Jiří Smrčka. Úřad podle něj zjistil nedostatky v nastavení přijímacích zkoušek. Škola může omezení akreditace zabránit nápravou chyb, dodal. Podle mluvčí univerzity Šárky Staré vedení školy věří tomu, že fakulta dokáže své postupy obhájit.

Krizový scénář: Při nedostatku plynu bude dodáván jen domácnostem či nemocnicím

27. dubna 2022 16:59

Při kritickém nedostatku plynu by se dodávky zachovaly jen domácnostem a zásadní infrastruktuře, například nemocnicím. Existuje deset takzvaných odběrových stupňů pro omezování spotřeby. V prvním stupni by se omezily dodávky zákazníkům, kteří mají možnost přejít na jiné palivo. Ve středu o tom informoval Marek Vošahlík z tiskového oddělení ministerstva průmyslu a obchodu (MPO). Rusko ve středu zastavilo dodávky plynu do Polska a Bulharska. Dodávky plynu do České republiky jsou stabilní, plynárenská soustava funguje bez omezení.

Menší rozestupy mezi slunečníky a konec covid pasů. Itálie mírní opatření na plážích

26. dubna 2022 11:49

Itálie po dvou letech zruší pandemická opatření na plážích. To znamená, že v krytých zařízeních na placených plážích nebude nutný covidový certifikát a sníží se rozestupy mezi slunečníky. Informovala o tom v úterý stanice Sky. Provozovatelům plážových struktur se ale doporučuje zavést rezervační systémy a přijmout opatření, jež by omezila shromažďování lidí.

Na trati na Benešov srazil člověka vlak. Provoz se na ní zastavil podruhé za den

24. dubna 2022 18:11
Aktualizováno

V pražských Kolovratech srazil v neděli odpoledne vlak člověka, který na místě zemřel, řekl mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na trati mezi Prahou a Benešovem byl tak v neděli ze stejného důvodu omezen už podruhé. Nejprve byla trať hodinu neprůjezdná, poté projížděly asi tři hodiny vlaky místem nehody po jedné koleji. Po 21:00 byl provoz obnoven bez omezení, uvedly České dráhy na svém webu.