reklama
CNN Prima News omezení

omezení

Výpis příspěvků ke štítku „omezení“

Moravskoslezský kraj chce omezit hromadné akce, Jihočeský vyzývá k omezení kontaktů

24. listopadu 2021 11:48

Moravskoslezský kraj bude kvůli stále se zhoršující epidemické situaci žádat krajské hygieniky o omezení hromadných akcí. Za úterý totiž eviduje rekordní přírůstek 3 056 nově pozitivně testovaných na COVID-19. Vysoké nárůsty eviduje i Jihočeský kraj, který vyzval seniory, aby dalších deset dní zásadně omezili své kontakty.

Hejtmani apelují na přísnější celostátní opatření. Zdravotnictví přestává fungovat, tvrdí

23. listopadu 2021 23:26

Některé nemocnice se blíží k vyčerpání svých kapacit. Podle hejtmanů Libereckého a Jihomoravského kraje je potřeba zavést celostátní opatření a omezit konání hromadných akcí. Nestíhají ani záchranné služby. Ty zvažují, že přejdou na traumaplán a budou upřednostňovat urgentní případy. Jako první vyhlásila v úterý stav hromadného ohrožení osob nemocnice v Kyjově, to je znamení, že negarantuje poskytování péče na standardní úrovni.

Flegr: Nová opatření lockdown urychlí. Cílem vlády je předat zemi v co nejhorším stavu

17. listopadu 2021 23:08

Evoluční biolog Jaroslav Flegr ve vysílání CNN Prima NEWS uvedl, že dlouhodobým cílem dosluhující vlády je předat zemi v co nejhorším stavu. Řekl to v narážce na takzvaný bavorský model, z něhož mají opatření po 22. listopadu vycházet. „Takto rozjetou vlnu v žádném případě nezastaví. Jestli bylo cílem, abychom co nejrychleji skončili v úplném lockdownu a s přeplněnými nemocnicemi, bylo to velmi dobře zvolené,“ zdůraznil.

Nemocnice se plní lidmi s covidem. Podívejte se na mapu krajů, kde zbývá nejméně lůžek

6. listopadu 2021 16:11

I když se ještě na konci léta zdálo, že další vlna pandemie už nepřijde, počty nově nakažených a zejména hospitalizovaných stále rostou. Některé nemocnice opět omezují zdravotnickou péči a kvůli hrozbě jejich přehlcení vyzývají někteří odborníci k dalšímu lockdownu. Podívejte se, ve kterých krajích zbývá nejméně volných lůžek.

Omezení kontaktů pro neočkované. Sasko chystá tvrdá pravidla, zpřísnit chce i Merkelová

3. listopadu 2021 16:43

Neočkovaní Češi se zřejmě již brzy nedostanou do obchodů, restaurací a dalších veřejných míst v sousedním Sasku. V této spolkové zemi je nejméně očkovaných a společně s Duryňskem má v současnosti nejvyšší denní přírůstky nově nakažených koronavirem. Tamní předseda vlády tak navrhuje zavést nejpřísnější pravidla z celého Německa.

Některé nemocnice a sociální zařízení zakázaly návštěvy. Omezení platí do odvolání

30. října 2021 14:18

V nemocnicích a sociálních zařízeních v Libereckém kraji platí od úterý 26. října zákaz návštěv. Doporučení všem zřizovatelům vydala Krajská hygienická stanice v Liberci, zákaz potrvá do odvolání. Všechny čtyři páteřní nemocnice v kraji a organizace zřizované krajem doporučení vyslyšely a od úterý budou pro návštěvy zavřené, řekla dnes mluvčí krajského úřadu Blanka Freiwilligová.

Roušky všude a restaurace jen pro očkované. Vláda zvažuje zpřísnit opatření

14. října 2021 11:57

Na rostoucí počet nakažených i hospitalizovaných s covidem začíná ministerstvo zdravotnictví reagovat. V pátek představí konkrétní návrh změn v protiepidemických opatřeních. Kromě zkrácení platnosti testů na covid a kratší karantény jsou ve hře i drastičtější opatření. Hlavní hygienička Pavla Svrčinová sdělila, jaké scénáře by mohly Česku hrozit, pokud se bude situace nadále zhoršovat.

reklama