reklama

trhy

Výpis příspěvků ke štítku „trhy“

Bitcoin se prudce propadá, za měsíc ztratil polovinu hodnoty. Výprodej je v plném proudu

19. května 2021 16:14

Cena nejznámější kryptoměny bitcoin se ve středu propadla pod 31 000 dolarů (646 000 Kč) a za poslední den se snížila zhruba o 30 procent. Jde o největší jednodenní propad za více než rok, uvedla agentura Reuters. Výprodej zrychlil v odpoledních hodinách, kdy se prudce snižovala i cena dalších kryptoměn, včetně druhé nejrozšířenější, kterou je ethereum. Bitcoin tak od svého maxima blízko 65 000 USD, kde byl minulý měsíc, ztratil už více než 50 procent hodnoty.

Desítky lidí vyrazily na farmářské trhy i v sychravém počasí. Dodržují opatření?

17. dubna 2021 13:09

Farmářské trhy mohou fungovat za dodržení přísných opatření. Mohly se – spolu s vybranými obchody – otevřít v pondělí 12. dubna, zákaz pro ně platil od konce ledna. Hojnou účast zaznamenal například sobotní farmářský trh v Příbrami. Naopak v Praze se mnozí lidé rozhodli navštívit bylinkový trh. Stánků je sice kvůli opatření méně, lidé však vítají jakékoliv rozptýlení.

Z Wu-chanu koronavirus nepochází, zjistil tým WHO. Šířil se z farem na jihu Číny

20. března 2021 14:03

Koronavirus se nejspíš rozšířil do světa z farem pro chov divokých zvířat v jihočínské provincii Jün-nan, řekl americkému zpravodajskému portálu NPR člen mezinárodního týmu vyšetřovatelů Světové zdravotnické organizace (WHO) Peter Daszak. Po více než roce od prvního zachycení koronaviru u člověka je tak jasné, že vir nepochází z Wu-chanu.

Trhy plné lidí bez roušek a noční párty. Nákazy se nebojíme, vzkazují lidé z Wu-chanu

17. prosince 2020 13:06

Trh v čínském městě Wu-chan je v prosinci zaplaven davy lidí, kteří si přicházejí nakoupit čerstvou zeleninu, živé ryby, žáby i želvy. Před rokem se přitom právě na jednom z trhů v tomto městě objevily první případy nákazy novým koronavirem, jenž stále ochromuje velkou část světa. Ve Wu-chanu se už ale život vrátil k normálu.

reklama