trhy

Výpis příspěvků ke štítku „trhy“

Vánoční stromky letos zdraží, zní z plantáží. Kolik si za tradici připlatíme?

24. října 2022 08:55

Nejkrásnější svátky roku se blíží a za pár dnů se na plantážích začnou řezat první stromky pro vánoční trh. I letos mu bude dominovat kavkazská jedle, která v posledních letech v prodejích postupně vytlačuje smrk i borovici. Zákazníci budou muset letos sáhnout hlouběji do kapsy, ani vánočním stromkům se totiž nevyhne zvýšení cen.

Dočkají se Češi letos vánočních trhů nebo kluzišť? Radnice už řeší, zda na svátcích šetřit

7. září 2022 07:42

Přesně za tři měsíce bude po Mikuláši a do Vánoc budou zbývat jen tři týdny. Radnice už proto plánují, jak velkolepě, nebo naopak úsporně kvůli energetické krizi, letošní svátky pojmou. Dočkáme se i tentokrát nasvícených ulic, vánočních tržišť nebo třeba kluzišť? Někde možná ano, ale určitě ne tak, jak jsme byli zvyklí.

Pád rublu: Ruská centrální banka zdvojnásobila úrokové sazby a nutí firmy prodávat devizy

28. února 2022 08:15

Ruská centrální banka oznámila zvýšení své základní úrokové sazby na 20 procent z dosavadních 9,5 procenta. Reaguje tak na oslabující rubl, který během prvních pondělních obchodů na devizových trzích ztratil už více než třicet procent své hodnoty v porovnání s pátkem. Na jeho podporu přijala také další drastická opatření.

Odporná krádež na trzích. Zloděj okradl handicapovanou prodavačku o celou tržbu

23. prosince 2021 16:13

Liberečtí policisté vyšetřují jen těžko pochopitelnou krádež na adventních trzích. Zatím neznámý zloděj odcizil batoh handicapované prodavačce ve stánku s výrobky. Zmizela tržba za celý den i speciální čtečka kódů a tiskárna účtenek. Pro organizaci Tulipán, která dává práci desítkám handicapovaných lidí, je to velká rána. Lidé mohou sdružení pomoci tak, že pošlou libovolný finanční obnos na transparentní účet. Jeho číslo najdete níže v článku.