Děsivá shoda náhod u Žbirkova úmrtí: Bál se, že zemře stejně jako jeho matka

Ve středu všechny překvapila zpráva o náhlém úmrtí slovenského zpěváka a skladatele Mira Žbirky. Legendární zpěvák ve věku 69 let zemřel po opakovaném zápalu plic. Meky měl z této nemoci strach – před 19 lety totiž se zápalem plic zemřela i jeho maminka.

Když 14. října Žbirka na sociálních sítích fanouškům oznámil, že je v nemocnici, zřejmě nikoho nenapadlo, že za necelý měsíc již nebude mezi námi. Nicméně už tehdy požádal své příznivce, aby mu posílali energii. „Přátelé, dostihl mě nějaký zákeřný bacil a skončil jsem na infuzích. Posílejte energii, budu ji potřebovat,“ uvedl Žbirka.

10. října v podvečer se na sociálních sítích objevila zpráva o zpěvákově smrti. „Správy o mojej smrti sú PRAVDIVÉ – to by řekl Meky, kdyby žil,“ napsala zpěvákova manželka Kateřina.

Posted by Miro Zbirka on Wednesday, November 10, 2021

Podle Žbirkové Meky opět bojoval s těžkým zápalem plic. Žbirka poprvé čelil zápalu plic v roce 2017. Z této nemoci měl obavy, jelikož kvůli ní v roce 2002 zemřela jeho maminka Ruth. „Na zápal plic se dá zemřít. Stalo se to mojí mámě,“ přiznal zpěvák podle webu Topky.sk.

V roce 2020 natočil oceňovaný režisér Šimon Šafránek celovečerní dokument Meky, který pojednává o životě slovenské legendy Mekyho Žbirky. Na film se můžete podívat zde.

Tagy: