reklama

Děsivá shoda náhod u Žbirkova úmrtí: Bál se, že zemře stejně jako jeho matka

Ve středu všechny překvapila zpráva o náhlém úmrtí slovenského zpěváka a skladatele Mira Žbirky. Legendární zpěvák ve věku 69 let zemřel po opakovaném zápalu plic. Meky měl z této nemoci strach – před 19 lety totiž se zápalem plic zemřela i jeho maminka.

reklama

Když 14. října Žbirka na sociálních sítích fanouškům oznámil, že je v nemocnici, zřejmě nikoho nenapadlo, že za necelý měsíc již nebude mezi námi. Nicméně už tehdy požádal své příznivce, aby mu posílali energii. „Přátelé, dostihl mě nějaký zákeřný bacil a skončil jsem na infuzích. Posílejte energii, budu ji potřebovat,“ uvedl Žbirka.

10. října v podvečer se na sociálních sítích objevila zpráva o zpěvákově smrti. „Správy o mojej smrti sú PRAVDIVÉ – to by řekl Meky, kdyby žil,“ napsala zpěvákova manželka Kateřina.

Posted by Miro Zbirka on Wednesday, November 10, 2021

Podle Žbirkové Meky opět bojoval s těžkým zápalem plic. Žbirka poprvé čelil zápalu plic v roce 2017. Z této nemoci měl obavy, jelikož kvůli ní v roce 2002 zemřela jeho maminka Ruth. „Na zápal plic se dá zemřít. Stalo se to mojí mámě,“ přiznal zpěvák podle webu Topky.sk.

V roce 2020 natočil oceňovaný režisér Šimon Šafránek celovečerní dokument Meky, který pojednává o životě slovenské legendy Mekyho Žbirky. Na film se můžete podívat zde.

Tagy:

Hlavní zprávy

Jsme opice z Afriky. Legendu znepokojilo, že cenu Lva Jašina nedostala opora Senegalu

Zlatý míč v rukou Lionela Messiho hnul žlučí velké části fotbalových fanoušků, expertů i bývalých hráčů. Řadí se mezi ně i někdejší opora Manchesteru United Patrice Evra. Ten má k slavnostnímu galavečeru ještě jednu výtku. Cenu Lva Jašina pro nejlepšího brankáře roku podle něj nedostal strážce brány londýnské Chelsea Édouard Mendy kvůli tomu, že je reprezentantem z Afriky.

reklama

Domácí zpravodajství

Prodělaný covid a dvě dávky očkování, je třeba třetí? Vojtěch si už není jistý

Kdo nemoc prodělal a nechal se naočkovat dvěma dávkami, pro toho epidemie skončila, říkal ještě v září ministr zdravotnictví v demisi Adam Vojtěch (za ANO). Zda to bude platit i dál, je otázka. Aktuální debata o nutnosti třetí dávky, která bude zároveň podmínkou pro platné covidové pasy, Vojtěchovo tvrzení problematizuje. Sám ministr připouští, že aktuálně není vyjasněné, zda budou tito lidé do třetí dávky nuceni.

reklama