CNN Prima News energie

energie

Výpis příspěvků ke štítku „energie“

Fiala neříkal úplnou pravdu. Expert vysvětlil úskalí oznámeného příspěvku na bydlení

17. srpna 2022 21:48

Lidé za bydlení nebudou platit více než 30 procent svých příjmů, v Praze 35 procent, a to včetně všech poplatků například za vodu nebo energii. Po jednání vlády to uvedl premiér Petr Fiala (ODS). Výrok ve vysílání CNN Prima NEWS rozebral ekonom Pavel Peterka a slova předsedy uvedl na pravou míru. „Těch 30 procent se netýká všech,“ upřesnil.

Fiala krotí Síkelu: Byznys před lidmi přednost nedostane. Chci vyvrátit kolující nesmysly

17. srpna 2022 16:46

Nebudeme upřednostňovat byznys před lidmi, řekl ve středu na tiskové konferenci po jednání vlády premiér Petr Fiala (ODS). Zároveň dodal, že chce vyvrátit „nesmysly“, že by někdo chodil kontrolovat lidem domů topení. Reagoval tak na slova ministra obchodu a průmyslu Jozefa Síkely (za STAN), že v případě, že nebude plyn, je udržení ekonomiky v zájmu každého.

Sledujte ŽIVĚ: Vláda jednala o Mlejnkovi i o pomoci s drahými energiemi. Jaký je výsledek?

17. srpna 2022 14:41

Vláda na své středeční zasedání pozvala ředitele civilní rozvědky Petra Mlejnka, řekl novinářům ministr pro evropské záležitosti Mikuláš Bek (STAN). Řešit bude jeho setrvání ve funkci. Kabinet měl na programu také debatu o možnostech, jak pomoci domácnostem s drahými energiemi. Tiskovou konferenci po jednání kabinetu sledujte na kanálu CNN Prima NEWS nebo živě na cnn.iprima.cz. Začátek je naplánován na 15 hodin, může se ale s ohledem na průběh zasedání měnit.

Smolař Babiš, bubáci, soudkyně Pekarová i Schillerová žonglující s čísly. Co padlo v Partii?

15. srpna 2022 06:52

Nedělní Partie Terezie Tománkové přinesla po krátké vysílací pauze další ostrou debatu mezi vládními a opozičními politiky. Šéfka Sněmovny Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) ani exministryně Alena Schillerová (ANO) nešetřily na vzájemné kritice – ve vysílání CNN Prima NEWS došlo mimo jiné na přirovnání „smolného“ Andreje Babiše (ANO) k Vladimiru Putinovi, staré citáty, bubáky či důkladný rozbor nového i starého státního rozpočtu z obou stran.

Vláda jedná s lidmi jako s dětmi ze školky. Drahé energie budou ještě dlouho, varuje ekonom

14. srpna 2022 16:37

Nenalhávejme si, že drahá elektřina odejde po letošní topné sezóně. Vydrží tu ještě několik let. V pořadu Partie Terezie Tománkové to řekl hlavní ekonom Trinity Bank Lukáš Kovanda. Skutečně ohroženým skupinám podle něj nepomůže ani takzvaný úsporný tarif. V důsledku neustále stoupajících cen energií se proto obává, že někteří lidé zažijí od podzimu skutečně strastiplný život.

Moc topíte, snižte spotřebu a neblokujte radiátory. Pět tipů ministerstva, jak ušetřit

13. srpna 2022 14:08

Ministerstvo průmyslu Jozefa Síkely (STAN) proti cenám drahých energií aktivně nezasahuje, naopak radí lidem, jak snížit svou spotřebu. Resort přináší pět tipů, jak vyzrát na následující zimu. Patří mezi ně silikonové těsnění i úsporná sprchová hlavice. Doporučení přichází poté, co ministerstvo představilo vyhlášku, podle které se při nedostatku paliv budou budovy vytápět na nižší teplotu.

Povinné topení jen do 18 stupňů? Za nedodržování hrozí lidem kontroly i tučné pokuty

13. srpna 2022 05:21

Velké emoce vyvolává ve společnosti připravovaná vyhláška Ministerstva průmyslu, aby se budovy v případě nedostatku paliva v teplárnách vytápěly na nižší teplotu. Ministr průmyslu Jozef Síkela (za STAN) sice ujišťuje, že se jedná pouze o nouzové řešení pro případ ještě větší eskalace války a vyhlášku přirovnával k nouzovému airbagu, přesto mají lidé obavy především z podoby vymáhání novely.