reklama
CNN Prima News energie

energie

Výpis příspěvků ke štítku „energie“

Elektřina i plyn příští rok podraží, oznámily úřady. Kolik si za energie lidé připlatí?

1. prosince 2021 11:43
Aktualizováno

Elektřina a plyn v příštím roce lidem zdraží. Regulovaná složka ceny elektřiny pro domácnosti příští rok vzroste v průměru o 3,7 procenta a u plynu o 2,4 procenta. Vyplývá to ze středečního oznámení Energetického regulačního úřadu (ERÚ), který část výsledné ceny energií stanovuje. V celkových cenách se projeví přibližně dvouprocentním nárůstem u elektřiny, jednoprocentním u plynu. Další zdražení lidi čeká u neregulované složky ceny energie, do které dodavatelé energií promítají nákupy drahých energií na burze, uvedl ERÚ.

Klienti u alternativních dodavatelů ušetří, říká ředitel EP ENERGY TRADING Švec

28. listopadu 2021 20:06

Dramaticky rostoucí ceny energií uvrhly do svízelné situace stovky tisíc lidí. Přesto se dá na elektřině či plynu ušetřit. Podle generálního ředitele EP ENERGY TRADING, a.s. Petra Švece mohou nižší ceny nabídnout právě alternativní dodavatelé. V pořadu Interview Plus také poradil, jak postupovat v případě, že se klient dostane k dodavateli poslední instance. Tento režim pro něj totiž nemusí být výhodný.

Stát zrušil DPH na energie, dodavatelé však nezlevnili ani o korunu. Není to povinné

26. listopadu 2021 06:30

Ministerstvo financí zhruba před měsícem rozhodlo o dočasném zrušení daně z přidané hodnoty na elektřinu a plyn. A to za listopad a prosinec, ve hře je prodloužení tohoto pardonu i po Novém roce. Důvodem bylo zmírnění dopadů dramatického zdražování energií na koncové zákazníky. Dodavatelé však lidem poslali rozpis záloh v nezměněné výši. A to i těm, kteří kvůli konci Bohemia Energy přešli k dodavatelům poslední instance a za energie platí násobky předchozích částek.

Konec uhlí a miliony elektromobilů. Německo tlačí na zbytek EU, říká germanista

25. listopadu 2021 07:10

Budoucí německá vláda chce zvýšit podíl elektrické energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030 na 80 procent. Stejný rok by také chtěla definitivně skončit s uhelnými elektrárnami. „Trojkoalice sází na větrníky a solární panely. Do roku 2030 má co dělat, aby tento plán byl reálný,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS germanista Robert Schuster.

Policejní detektivové zasahovali v sídle společnosti ČEZ. Prováděli i domovní prohlídky

23. listopadu 2021 10:09
Aktualizováno

Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) v úterý několik hodin zasahovali v centrále energetické firmy ČEZ. Informaci webu iDNES.cz potvrdil mluvčí ČEZ Ladislav Kříž. Podle něj se ale vyšetřování související s úterní prohlídkou netýká přímo ČEZ. Mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej pouze sdělil, že policisté prováděli úkony trestního řízení.

Topolánek: Pokud vláda nebude schopná dělat bolestné kroky, neměla by nastupovat

19. listopadu 2021 05:43

Novou vládu Petra Fialy (ODS) čekají perné měsíce. Bude se muset prát nejen s pandemií, ale také s cenami energií a inflací. „Pokud ale nebude kabinet schopen konat i bolestivé kroky, neměl by nastupovat k moci,“ řekl bývalý premiér Mirek Topolánek v pořadu 360° Pavlíny Wolfové. Podle exministra financí Miroslava Kalouska stojí za inflací alespoň z poloviny nezodpovědná rozpočtová politika končící vlády Andreje Babiše (ANO).

reklama