Detaily vraždy novorozence v Praze: Žena ho uškrtila, tělíčko měla několik dní v kabelce

O případu nálezu mrtvého miminka v igelitovém pytli redakce CNN Prima NEWS informovala už loni v květnu. Nyní se u soudu odkrylo hrůzné pozadí vraždy, matka se přiznala, že chlapečka měla zardousit. Soud ji za vraždu poslal na 15 let do vězení.

Žena chlapce porodila v jednom z domů v pražské Krči. Bylo to ve čtvrtém patře v jakési zkušebně. Přitom blíž už Thomayerově nemocnici moc bytů není. Stačilo pouze přejít cestu a o miminko by se postarali zdravotníci.

„Je to shoda nešťastných okolností. Kdyby to dítě odnesla do 100 metrů vzdálené nemocnice, to dítě dneska mohlo žít. Já jsem se jí ptala, jestli měla u sebe mobilní telefon. Ona řekla, že jo. Mohla si přivolat pomoc. Ale rozhodla se toho dítěte zbavit,“ uvedla státní zástupkyně Jana Murínová.

Pro chlapce měla dokonce vymyšlené jméno, měl se jmenovat Krystian. Jenomže mu tak nikdy nikdo nestihl říct. Žena měla novorozence uškrtit. „Pak jsem ho uložila do toho pytle se zakrvácenými věcmi,“ uvedla u soudu se slzami žena. Pytel si podle žalobkyně dala do kabelky a s tělem odjela za svou kamarádkou, se kterou bydlela ve stanu v lese. Tašku u sebe měla několik dní. Přesně do doby, než to kamarádka nevydržela a zavolala policii.

Svou úlohu nejspíš sehrály i drogy – od 16 let brala pervitin, a to dokonce i během porodu. Kvůli nim se nestará ani o svého prvorozeného potomka. Dítě je tak v péči její sestry. Soud ji za vraždu jejího novorozeného syna poslal na 15 let za mříže. Rozsudek zatím není pravomocný. Státní zástupkyni přijde příliš mírný, a tak se na místě odvolala.

Tagy: