Detaily vraždy ve Zlíně: Kateřina začínala nový život. Od expřítele se odstěhovala nedávno

V budově krajského úřadu ve Zlíně, kde útočník zastřelil ve čtvrtek úřednici, vzniklo pietní místo. Zaměstnanci jsou z incidentu stále v šoku, svou kolegyni měli rádi. Motivem byl zřejmě rozchod mladého páru.

Ještě ve čtvrtek byla budova krajského úřadu ve Zlíně – takzvaný Baťův mrakodrap – v obležení policistů, kriminalistů a nechyběli ani psovodi. Ve 14. patře, kde sídlí hejtman, zastřelil útočník mladou úřednici.

„Je to tragédie, asi je zbytečné to komentovat, hrozné. Znala jsem ji od vidění,“ svěřila se jedna z pracovnic úřadu. „Nikdo tomu nechce věřit, že se tady něco podobného může stát. Je mi to moc líto. Byla vstřícná a veselá. Těžko se mi o tom mluví,“ doplnila další.

Kateřina H. nedávno s kamarádkami oslavila třicítku. Podle lidí z jejího okolí byla usměvavá, milá a spolehlivá. Její tragická smrt všechny zasáhla. O to víc, že ji má mít na svědomí její bývalý partner. Ženu měl několikrát střelit a způsobit jí smrtelná zranění, poté otočil zbraň proti sobě.

„Záchranáři muže přivezli s těžkým poraněním hlavy a mozku. Byl operován a v současné době je jeho stav stále velmi těžký a stále je v ohrožení života,“ uvedla mluvčí Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně Dana Lipovská. Policisté doplnili, že vážný zdravotní stav podezřelého z vraždy jim neumožňuje provádět jakékoliv úkony trestního řízení.

Žili ve společné domácnosti

Jak se CNN Prima NEWS podařilo zjistit, pár spolu chodil několik let a bydlel společně v bytě v Otrokovicích. Před nedávnem se ale žena měla kvůli partnerským neshodám odstěhovat zpátky k rodičům. Poslední dny života strávila v rodné obci na Uherskohradišťsku.

Incident vyvolal diskusi o zabezpečení krajského úřadu. Přístup do Baťova mrakodrapu má totiž prakticky kdokoliv. „Je to vzácná budova, všichni ji chtějí vidět, proto zde funguje režim pro veřejnost. Nesídlí zde jen krajský, ale i finanční úřad. Budovu navštíví něco kolem tisícovky lidí denně a zkusit ji hermeticky uzavřít, nebo všechny lidi kontrolovat rámem, to si v tuto chvíli nedokážu představit,“ sdělil hejtman Zlínského kraje Radim Holiš.

Přesto se už v pondělí sejde rada kraje s vedením krajského úřadu, aby probrali možnosti lepšího zabezpečení úředníků.

Tagy: