CNN Prima News úřady

úřady

Výpis příspěvků ke štítku „úřady“

Voličský průkaz mi nedoručili, nebo obsahuje chyby. Jak to před druhým kolem voleb řešit?

18. ledna 2023 07:35

Zbývá jen pár posledních dní pro odeslání žádosti o voličský průkaz. Pokud chcete volit ve druhém kole prezidentského klání mimo svou domovskou obec a nemáte v plánu navštívit obecní úřad v místě bydliště, neměli byste otálet. Už během prvního kola voleb ale řada lidí narazila na závažné problémy v souvislosti s voličskými průkazy. Některým pošta nedoručila výzvu k odběru, jiní průkazy sice dostali, ale museli řešit chyby v jeho vystavení. Jak byste měli takové situace řešit a na koho se obrátit?

Netrpělivé čekání na voličský průkaz. Co dělat, pokud jste zažádali, ale stále vám nepřišel?

12. ledna 2023 07:12

Už v pátek odstartuje první kolo prezidentského klání. Nejeden Čech, který se rozhodl dát hlas svému favoritovi mimo trvalé bydliště, již druhým týdnem netrpělivě vyhlíží svůj voličský průkaz. Bez něj totiž nebude připuštěn k volbám a o další průkaz si zažádat nemůže. Jak postupovat, pokud i přes řádně podanou žádost zatím nemáte o vyřízení svého průkazu žádné informace?

Polák už 53× neudělal řidičák, utratil 38 tisíc korun. Zkouší to zase, chce jezdit na zahrádku

25. listopadu 2022 12:41

Pro mnoho řidičů není řidičská zkouška tou nejpříjemnější vzpomínkou, zvláště pokud ji museli opakovat vícekrát. Pana Bogdan z polské Lodže u praktické zkoušky z jízdy neuspěl 53krát. A přestože pětašedesátiletý muž přiznává, že „zkoušející v Lodži jsou precizní jako lékárníci“, nehodlá se vzdát. Další jízda se blíží.

Vládní podpora zahltila úřady práce. Lidé čekají hodiny, otevírací doby se zkrátily

29. října 2022 14:46

Boj žadatelů o dávky na úřadech práce pokračuje. Lidé stále čekají v dlouhých frontách a doufají, že jim peníze dojdou včas. Ministerstvo práce a sociálních věcí navíc zkrátilo úřední hodiny – žadatelé už nemůžou chodit na úřady čtyři dny v týdnu, ale pouze dva. Důvodem je mnohem větší počet lidí, kteří žádají o příspěvek na bydlení nebo např. o přídavek na dítě.

Rozzuření klienti a ztracené žádosti. Úřady práce mají málo zaměstnanců a nestíhají

25. října 2022 15:21

Na úřadech práce roste počet případů, kdy se klientům ztratí podané žádosti. Ti pak musí znovu vystát dlouhé fronty a čekat i několik měsíců na případnou výplatu dávky. „Je nás málo a jsme naprosto zahlcení,“ brání se úředníci. Podle úřadů ale není možné, aby se dokumenty ztrácely. Nedostatek zaměstnanců se prý snaží řešit.