reklama
CNN Prima News úřady

úřady

Výpis příspěvků ke štítku „úřady“

Skopeček: Blížíme se byrokratickému peklu, nových zbytečných formulářů stále přibývá

Někteří opoziční politici kritizují vládu za to, že v Česku stále přibývá státních úředníků. „Každý nový úředník si vymyslí další formulář a razítko, aby odůvodnil smysl své existence. Podle mého názoru se blížíme k byrokratickému peklu,“ řekl CNN Prima NEWS poslanec Jan Skopeček (ODS). Kabinet Andreje Babiše (ANO) se ale brání tím, že některá úřednická místa naopak ruší.

Covidové zoufalství v Indii: Frustrovaní pozůstalí napadají vyčerpané zdravotníky

Vztek z koronavirové pandemie, která zabíjí jejich příbuzné, si Indové vybíjejí na zdravotnících. V úterý příbuzní 67leté oběti napadli zdravotníky v Dillí. Zaútočili na ně dřevěnými holemi. Minulý týden pozůstalí napadli 25letého zdravotníka, který nedokázal pomoci jejich 65letému příbuznému. Zdravotníci jsou však sami vyčerpaní a mnohdy sami trpí nemocí COVID-19.

Po očkování proti covidu zemřelo v Česku už 39 lidí. Úřady prošetřují souvislost

Lékový ústav zaznamenal v Česku už 39 případů úmrtí, která nastala po očkování proti COVID-19. Informace o nich odeslal k posouzení do evropské databáze nežádoucích účinků. Za poslední týden přibyly tři případy. K úternímu večeru ústav evidoval také 3 091 podezření na nežádoucí účinky vakcín proti COVID-19, to je o 355 více než před týdnem. Vyplývá to z informací, které v pravidelném hlášení zveřejnil Státní ústav pro kontrolu léčiv (SÚKL).

Platnost končících STK automobilů se prodlouží o deset měsíců, ale ne všem

Platnost státních technických kontrol (STK) automobilů se kvůli koronavirové krizi prodlouží o deset měsíců. Opatření platné pro celou EU se týká technických kontrol propadlých od loňského září do konce letošního června. Nebude však platit pro už jednou takto prodloužené STK loni. Informovalo o tom ministerstvo dopravy. Už dříve úřady automaticky prodloužily platnost končících řidičských průkazů.

reklama