CNN Prima News úřady

úřady

Výpis příspěvků ke štítku „úřady“

Ruské úřady předaly tělo Navalného jeho matce. Nad pohřbem se nadále vznášejí otazníky

Ruské úřady předaly tělo ruského opozičního představitele Alexeje Navalného jeho matce Ljudmile Navalné. Podle serveru Meduza to oznámila Navalného mluvčí Kira Jarmyšová. Předák ruské opozice podle tvrzení vězeňské správy zemřel ve vězeňském zařízení už v pátek 16. února. Rodina se od té doby domáhala jeho těla, aby ho mohla pohřbít. V sobotu k vydání znovu důrazně vyzvala Navalného manželka Julija.

Bankovní identita PŘEHLEDNĚ: Vaše pravá digitální občanka. Na daně i přihlášky na střední

V praxi už třetím rokem slouží jako digitální občanka a měl by ji mít každý, kdo používá internetové bankovnictví. Přesto některé lidi její existence dodnes překvapuje. Řeč je o bankovní identitě, jejímž prostřednictvím se mohou nejen občané ČR přihlašovat do aplikací státní správy nebo od 1. února nově podávat přihlášky na přijímací zkoušky. Kolik lidí ji používá, k čemu dalšímu slouží a jak ji vytvořit? Na to vše odpovíme v přehledu redakce CNN Prima NEWS.

Elektronickou občanku nelze použít pro cesty do zahraničí. V EU ji aplikuje šest zemí

Od půlnoci z pátku na sobotu funguje mobilní aplikace eDoklady, která umožňuje vytvoření elektronické varianty kartičky občanského průkazu. Obdobnou variantu využívají v šesti zemích Evropské unie a oblíbenou alternativou k dokladu je i v mnoha zemích světa. Lidé si ji mohou stáhnout do mobilního telefonu v oficiálních obchodech Google Play a nyní již i v App Store. Elektronickou občanku by od nynějška měly akceptovat ústřední orgány státní správy.

Vémola ostře o nařčení z týraní zvířat: Po všech hnusech ještě tohle? Úřady jednaly nelegálně

Zápasník MMA Karlos Vémola vydal prohlášení poté, co mu úřady zabavily tygřici Rambu a následně známého bojovníka nařkly z týrání zvířat. V pátek sdílel na sociální síti video, v němž popsal situaci ze svého pohledu. Obvinění odmítá a brání se, že mu úřady jasně řekly, že dělat větší výběh je zbytečné. Navíc podle něj převezly tygřici přes hranice nelegálně.