Děti bojovaly o život v hořícím autě, zatímco jejich matka kradla v obchodě. Žena vinu odmítá

VIDEO: Děti bojovaly o život v hořícím autě, jejich matka mezitím kradla v obchodě

Stačila chvíle a neštěstí mohlo skončit katastrofou. Teprve 24letá žena nechala své děti v autě a sama šla krást do obchodu. Zatímco ona měla plné ruce práce, její vůz pohltily plameny. Na pomoc dětem přispěchali kolemjdoucí, kteří je pomohli z hořícího auta vysvobodit. Žena teď čelí obvinění z několika trestných činů. Svou vinu však odmítá.

K nešťastnému incidentu došlo v pátek 26. května. Mooreová zaparkovala své auto před obchodním domem Oviedo Mall na Floridě. Děti nechala ve voze, zatímco sama šla do obchodu Dillard’s, uvádí web Independent. „V nestřeženém okamžiku začala žena spolu s neznámým mužem v obchodě krást věci. Ochranka je pozorovala skoro hodinu,“ stojí v policejní zprávě.

Když byla Mooreová na odchodu, uviděla své auto v plamenech. Podle policie kradené věci odhodila ještě před opuštěním prodejny.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Požár v Pardubicích zničil finský dům. Za neštěstí zřejmě mohou děti, odhadují vyšetřovatelé

Jedno z dětí se pokusilo dostat z auta ven. Na pomoc jim přispěchali také zákazníci obchodního centra.

Děti se naštěstí podařilo vysvobodit a posléze byly převezeny do nemocnice. Dívka utrpěla popáleniny prvního stupně, zvláště pak na obličeji a uších. Co bylo příčinou požáru, není zatím jasné.

Mooreová teď čelí obvinění ze zanedbání péče o děti. Podle vyšetřovatelů byla obviněna také ze žhářství, protože auto začalo hořet během páchání trestného činu. Ženě byla stanovena kauce ve výši 48 tisíc dolarů (přibližně 1,05 milionu korun). Podle webu CBS News obě obvinění odmítá.

Tagy: