reklama

Děti od dvanácti let by mohly mít vakcínu už brzy, prohlásil Babiš. Mluví o týdnech

Podle Babiše byla řeč o tom, že by se mohlo rozjet očkování dětí brzy poté, co použití vakcíny schválí EMA.
Zdroj: Profimedia.cz

Česko by mohlo v nejbližších týdnech nabídnout očkování proti COVID-19 i dětem od 12 let. Podmínkou je schválení vakcíny firem Pfizer/BioNtech pro tuto věkovou kategorii Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA), které se očekává do konce května. Novinářům to v úterý po jednání summitu Evropské unie řekl český premiér Andrej Babiš (ANO).

reklama

Dodal, že požádal šéfku Evropské komise Ursulu von der Leyenovou, aby zkusila uspíšit letní dodávky preparátů zmíněných firem. Prohlásil rovněž, že by Česko mělo uznávat vakcíny naočkované v zahraničí.

K tématu

Lídři unijních zemí v úterý v rámci druhého dne mimořádného summitu hovořili také o dalším společném postupu proti pandemii. Podle Babiše byla řeč o tom, že by se mohlo rozjet očkování dětí brzy poté, co použití vakcíny schválí EMA. Premiér uvedl, že by v Česku mohla být pro ně k dispozici nedlouho poté, co se 1. června otevře registrace pro lidi ve věku od 16 do 29 let.

„Bylo by samozřejmě fajn, aby ti, kteří se chtějí očkovat – a doufejme, že jich bude co nejvíc – to stihli do 1. září,“ řekl k očkování dětí Babiš.

Babiš: Neuznávat vakcíny mi přijde absurdní

Šéfové států a vlád jednali i o možnostech uznávání vakcín naočkovaných v mimounijních zemí, například ve Spojených státech. Podle Babiše by v Česku měla skončit praxe, kdy například některým krajanům naočkovaným vakcínou schválenou EMA české úřady očkování neuznávají.

„To mi připadá absurdní,“ prohlásil Babiš k případům Čechů očkovaných v USA, kterým nebyla v rodné zemi vakcína uznána. Dodal, že o řešení problému bude jednat s ministerstvem zdravotnictví.

K tématu

Premiér Andrej Babiš (ANO)
Premiér Andrej Babiš (ANO)
Zdroj: Profimedia.cz

Tagy: očkování Andrej Babiš vakcína Evropská unie summit Pfizer schválení EMA
reklama
reklama

Další hlavní zprávy

EURO 2021

Eriksen je z nemocnice venku. Má po operaci, při které dostal defibrilátor

Eriksen je z nemocnice venku. Má po operaci, při které dostal defibrilátor

Po necelém týdnu od hrozivého kolapsu, který během utkání na Euru způsobila srdeční zástava, opustil dánský fotbalista Christian Eriksen kodaňskou nemocnici. Oznámil to Dánský fotbalový svaz na Twitteru. Nově se v jeho těle nachází elektrický přístroj zvaný kardioverter-defibrilátor, který bude hlídat srdeční rytmus 29letého hráče.

Dva mrtví po úniku nebezpečné látky z plzeňské čističky. Další dva jsou ve vážném stavu
Putin překvapil a zastal se Bidena: Je to profesionál. Měl za sebou velmi náročnou cestu
Mohl jsem za to já, přiznal Fenin k aférce s prostitutkami. Píše o tom knihu
reklama
reklama
Zničíme ty anglický bastardy: Tisíce Skotů zaplavily Londýn. Zajímá je alkohol a fotbal

EURO 2021

Domácí zpravodajství

Tepleji než u moře: V ČR bude až 36 stupňů, hrozí přehřátí i požáry. Jak se chránit?
Další články
reklama
reklama