CNN Prima News Evropská unie

Evropská unie

Výpis příspěvků ke štítku „Evropská unie“

Panika v bruselském metru. Útočník pobodal tři cestující, jeden je ve vážném stavu

30. ledna 2023 20:53

Útočník v pondělí večer na stanici bruselského metra Schuman poblíž sídel institucí Evropské unie pobodal tři lidi. Jeden zraněný je ve vážném stavu. Policisté podezřelého zadrželi, na místě zasahovaly dvě sanitky. Provoz metra je po incidentu narušen. Podle agentury AFP měl zadržený muž v minulosti psychické obtíže.

Havel by Pavlovi jeho smočení s komunismem odpustil. Byl pragmatikem, míní Vondra

30. ledna 2023 13:51

Mezi výhradami české společnosti vůči nově zvolenému prezidentovi Petru Pavlovi se často objevují upozornění na jeho komunistickou minulost. Podle europoslance a disidenta Alexandra Vondry (ODS) však Pavel v uplynulých 33 letech prokázal dostatečnou službu demokracii. Místopředseda ODS ve vysílání CNN Prima NEWS rovněž zodpovídal otázku, jak by asi osobu Pavla na Pražském hradě vnímal již zesnulý prezident Václav Havel.

Rusové se obávají železné opony na hranicích, tvrdí Just. Prozradil termín možné mobilizace

25. ledna 2023 14:18

V Rusku se chystá novela zákona, která by měla zakazovat Rusům i cizincům přejet hranice bez předchozího povolení. Podle vyjádření jednoho z ruských poslanců by se omezení mělo týkat pouze nákladní dopravy, tvrdí spolupracovník CNN Prima NEWS Jiří Just. Tato specifikace však v novele není uvedena. Rusové se proto obávají nové „železné opony“ na hranicích i případné blížící se další mobilizace.

Předražené jídlo pro vojáky a tajná cesta k moři. O co jde v korupční kauze na Ukrajině

24. ledna 2023 17:16

Ukrajina kromě války s Ruskem musí aktuálně řešit i rozsáhlou korupci na nejvyšších postech tamní politické scény. Pod silným tlakem je jedna z ústředních postav celého konfliktu, ministr obrany Oleksij Reznikov. Prezident Volodymyr Zelenskyj tak uprostřed válečné krize přistoupil i k personálním změnám ve státní správě. Můžou korupční skandály ovlivnit ukrajinský boj proti Rusům?

Pád vrtulníku s ukrajinským ministrem způsobil pilot. Obával se útoku, píší média

24. ledna 2023 06:51

Příčinou pádu vrtulníku v ukrajinském městě Brovary byla chyba pilota. Píší to tamní média s odvoláním na nejmenované zdroje z ministerstva. Prezident Volodymyr Zelenskyj ohlásil personální změny na různých úrovních státní správy. Kvůli korupční aféře rezignovali již dva činitelé. Na Ukrajině by mělo bojovat již pouze 10 tisíc ruských trestanců naverbovaných do války. Uvedla to ruská organizace Russia Behind Bars (Rusko za mřížemi). Evropská unie uvolní v přepočtu dalších 12 miliard korun na dodávky zbraní pro Ukrajinu.

KOMENTÁŘ: Rozdělená společnost je normální. Babiš a Pavel jsou však falešné modly

24. ledna 2023 06:29

Jedním z předmětů místy až fanatického boje o Hrad je strach z rozdělování společnosti. V podstatě je to hloupost, protože kdyby politika nerozdělovala, neměla by smysl, to bychom mohli rovnou obnovit Národní frontu. Můžeme mít naopak pocit, že se celé Česko krásně demokraticky rve, a tudíž náš politický systém bezvadně funguje. Jedna drobná potíž tu však je. Obsah, který oba kandidáti nabízejí, je z velké části falešný.