reklama
CNN Prima News Evropská unie

Evropská unie

Výpis příspěvků ke štítku „Evropská unie“

Evropská komise chystá kroky proti Polsku. Je to nespravedlivé, ohradila se Varšava

19. října 2021 11:00

Nedávné rozhodnutí polského ústavního soudu zpochybňuje a ohrožuje základy Evropské unie, prohlásila v úterý v Evropském parlamentu předsedkyně Evropské komise (EK) Ursula von der Leyenová. EK podle ní proti Polsku podnikne kroky, zatím ale zvažuje, jaké konkrétní mechanismy využije. Polský premiér Mateusz Morawiecki následně před europoslanci prohlásil, že evropské instituce útočí na Polsko nespravedlivým způsobem, odmítl však spekulace o tom, že Varšava směřuje k odchodu z EU.

Špatná zpráva. Problémy Škody výrazně poškodí české veřejné finance, varuje Špicar

18. října 2021 09:31

Automobilka Škoda Auto potvrdila výrazné omezení výroby kvůli nedostatku čipů. Podle viceprezidenta svazu průmyslu a dopravy Radka Špicara se problém týká celého automobilového průmyslu a s jeho důsledky se Evropa může potýkat ještě v první polovině příštího roku. Pro některé menší nebo středně velké firmy může být situace až existenční.

Europoslanec Kolaja: Putin využívá energetické krize Evropy. Ve prospěch jeho plynovodů

14. října 2021 23:22

Europoslanec Marcel Kolaja (Piráti) v pořadu 360° na CNN Prima NEWS řekl, že se energetickou krizi v Evropě snaží využít ruský prezident Vladimir Putin. Slibem dodání více plynu prý chce vytvořit tlak na využití ruského plynovodu Nord Stream 2. Kolajův kolega Alexandr Vondra (ODS) má za to, že současnou situaci by mohlo zlepšit odložení plánovaného konce jaderných elektráren v Německu.

Prázdné regály i obrovská nezaměstnanost. Czexit by byl katastrofou, varují ekonomové

9. října 2021 10:37

Zatímco případné referendum o možném vystoupení České republiky z Evropské unie se stává zásadním politickým tématem před sněmovními volbami, ekonomové před ním hlasitě varují. Případný czexit by totiž podle nich dopadl nejtvrději na obyčejné lidi. Zvýšila by se výrazně nezaměstnanost a například čerstvá zelenina by se stala luxusem. Podle odborníků by případný výstup z EU znamenal pro Česko ekonomickou katastrofu.

Migrace pro nás není téma, zlý strýček Brusel neexistuje, říká expremiérka Radičová

9. října 2021 07:55

Svěřujeme moc do rukou lidí, kteří nectí individuální svobody a zaměňují si politiku s udržením moci. Časem se z nich vzpamatujeme, ale vyměníme je za lidi, kteří spíše než reálná řešení nabízejí pohádky. Takto popisuje současnou politiku bývalá slovenská premiérka Iveta Radičová. Ta v rozhovoru pro CNN Prima NEWS mimo jiné řekla, že migrace, o které se často hovoří, není pro Slovensko ani Česko téma. Útoky na Evropskou unii považuje za hloupost.

Má EU platit hraniční bariéry proti migrantům? Požaduje to dvanáct zemí včetně Česka

8. října 2021 13:21

Polsko, Litva a deset dalších zemí východního křídla Evropské unie včetně Česka požadují, aby evropský blok usnadnil stavbu hraničních bariér bránících ve vstupu migrantům. Dopis Evropské komisi adresovaly před pátečním jednáním unijních ministrů vnitra v reakci na nápor běženců, které k polským a litevským hranicím nechal převážet běloruský autoritářský vládce Alexandr Lukašenko. EU by podle výzvy podepsané ministry vnitra měla financovat stavbu bariér ze společného rozpočtu.

Poslanec ANO chce kvóty na potraviny. Posun o tisíce let zpět, reagují ekonomové

6. října 2021 23:40

Poslanec vládního hnutí ANO Milan Feranec prohlásil, že Česko by se mělo vrátit k debatě o povinných kvótách na české potraviny. Návrh, který prosazovala hlavně SPD, neprošel letos v dubnu. Nesouhlasí s ním ani ekonomický expert koalice Trikolóra–Svobodní–Soukromníci (TSS) Miroslav Ševčík. Názor Ferance se nezdál ani ekonomce Heleně Horské, ta označila kvóty za krok o několik tisíciletí zpět.

Komunistka Vostrá o Green Dealu: I když jsme v EU, nemusíme přijímat každou pitomost

6. října 2021 22:34

I když jsme součástí Evropské unie, nemusíme přijímat kdejakou pitomost, pustila se do vlády komunistka Miloslava Vostrá v pořadu Speciál 360°: Hlas lidu televize CNN Prima NEWS, když mluvila o Green Dealu. Podle ní vláda zaspala a měla bojovat za své občany. Souhlasila tak se zástupcem koalice Spolu (ODS, TOP 09, KDU-ČSL) Zbyňkem Stanjurou, který řekl, že si Česko mělo vyjednat výjimku jako Poláci.

reklama