reklama
CNN Prima News Evropská unie

Evropská unie

Výpis příspěvků ke štítku „Evropská unie“

Záložní plán pro dodávky plynu. USA jednají s EU o variantě pro případ války na Ukrajině

17. ledna 2022 10:07

Spojené státy a Evropská unie jednají o možnostech posílení dodávek zkapalněného zemního plynu ze zámoří pro případ, že napětí na východě Ukrajiny přeroste v otevřený vojenský konflikt s Ruskem. EU by tak ještě více zvýšila dovoz LNG z USA, který v prosinci poprvé převýšil objem plynu proudící do evropské sedmadvacítky právě z Ruska.

Fiala se sešel s šéfem Evropské rady. Premiér u Michela lobboval za jadernou energii

13. ledna 2022 10:46

Do České republiky ve čtvrtek přiletěl předseda Evropské rady Charles Michel. Jednal s premiérem Petrem Fialou (ODS) a ministrem pro evropské záležitosti Mikulášem Bekem (STAN), a to zejména o přípravách českého předsednictví v Radě Evropské unie, které nastane ve druhé polovině roku. Fiala v diskuzi mimo jiné vyzdvihl potřebu jaderné energie.

Fiala je na Slovensku. S Hegerem chtějí společně udávat tón EU a prosazovat jádro

11. ledna 2022 15:05

Český premiér Petr Fiala (ODS) zavítal na svou první zahraniční návštěvu tradičně na sousední Slovensko. Zde se zatím setkal se svým protějškem Eduardem Hegerem. Oba ministerští předsedové se shodli na tom, že chtějí během nadcházejících měsíců udávat tón v Evropské unii díky svým předsednictvím. Kromě toho zmínili, že chtějí společně prosadit jádro do energetického mixu obou zemí coby trvalý čistý zdroj.

Vášnivý Evropan a silný lídr. Čeští a zahraniční politici vzpomínají na Sassoliho

11. ledna 2022 13:21

Jako na tvrdě pracujícího muže, evropského patriota a muže, se kterým byla čest pracovat, vzpomínají čeští i zahraniční politici na předsedu Evropského parlamentu Davida Sassoliho. Ten zemřel v úterý brzy ráno v nemocnici v Avionu, kde byl hospitalizován na onkologickém oddělení. Upoután na lůžko tam byl od vánočních svátků.

Parodie na boj s klimatem. Aerolinky kvůli pravidlům EU vyslaly tisíce prázdných letadel

8. ledna 2022 14:37

Letecké společnosti se v posledních měsících a letech houfem přidávají k boji proti klimatu. Nabízí tak pasažérům například ekologičtější lety a některé aerolinky začaly více využívat recyklované materiály. Jako parodie na boj s klimatem však působí vyslání hned 18 tisíc zbytečných zimních letů německé společnosti Lufthansa a její dceřiné aerolinky Brussels Airlines. Belgické aerolinky dokonce musely prázdných letadel vyslat několik tisíc. Proč?

Kdy zlevní plyn? Nord Stream 2 zahájí provoz už v půlce roku, odhaduje jeden z jeho šéfů

7. ledna 2022 11:16

O plynovodu Nord Stream 2, který pod hladinou Baltského moře propojuje Rusko s Německem, nemělo být v dohledné době přijato žádné rozhodnutí. Potrubí tak může zůstat ležet ladem až do druhé poloviny letošního roku. Jenže šéf společnosti, která výstavbu Nord Streamu 2 kofinancovala, tvrdí, že se zprovoznění o několik měsíců uspíší.

reklama