CNN Prima News vakcína

vakcína

Výpis příspěvků ke štítku „vakcína“

Podzimní vlna covidu bude silnější než nyní, řekl Válkův náměstek. Promluvil o nové vakcíně

5. srpna 2022 10:32

Koronavirová vlna v Česku pomalu dosahuje svého vrcholu. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to řekl náměstek ministra zdravotnictví Josef Pavlovic. Ten rovněž promluvil o novém typu vakcíny, která by měla mít silnější účinek na současné covidové subvarinaty. Teoreticky by do Česka mohla dorazit již v září. Rizikovým skupinám však Pavlovic doporučil, aby s posilující dávkou vakcíny příliš neotálely.

Spor odborníků o covidu: Očkovat se zastaralou vakcínou, nebo počkat na novou?

1. srpna 2022 12:08

Nechat se teď očkovat posilující dávkou proti covidu, nebo ne? U rizikových skupin mají epidemiologové a vakcinologové jasno. Jestli ale jít cestou maximální vakcinace, to už se neshodnou. Vliv na jejich postoj můžou mít i počty nově nakažených. Po postupném růstu pozitivně testovaných od začátku července ve čtvrtek a v pátek čísla klesla.

Covid v Česku opět nabírá na obrátkách. V nemocnicích je nejvíce nakažených od dubna

23. července 2022 08:22

V Česku v pátek testy odhalily 2 886 nových případů koronaviru, v mezitýdenním srovnání zhruba o 600 více. Vedle toho hygienici za minulý den zaznamenali také téměř tisíc lidí s podezřením na opakovanou nákazu. Hospitalizovaných s potvrzenou nákazou je nejvíc od konce dubna. V pátek bylo v nemocnicích 820 nakažených, z toho ve vážném stavu 27.

Od příštího týdne by mohlo začít přeočkování proti covidu, řekl Válek. Zmínil podrobnosti

14. července 2022 17:56

Už od příštího týdne by mohlo začít řízené přeočkovávání proti covidu, nejprve na očkovacích místech bez objednání a u praktiků. Novinářům to ve čtvrtek řekl ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09). Podmínkou je podle něj schválení přeočkování Státním ústavem pro kontrolu léčiv (SÚKL) a Evropskou agenturou pro léčivé přípravky (EMA). Jde o reakci na rychlý růst počtu případů covidu v Česku. Denní přírůstky se již pohybují kolem dvou tisíc nově infikovaných.