CNN Prima News vakcína

vakcína

Výpis příspěvků ke štítku „vakcína“

Covid jako běžná nemoc? Průběh není vždy mírný, varoval Prymula. Připomněl i vakcíny

Ač byl covid celosvětově zařazen do kategorie běžných respiračních onemocnění, jeho průběh není stále nijak mírný, uvedl epidemiolog Roman Prymula v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS ohledně zvyšujícího se počtu případů této virové nákazy. Příznaky podle něj mohou být i méně obvyklé. Odborník připomněl i nový druh vakcíny, která je již distribuována k využití praktickým lékařům.

Flegr: Nakažených covidem bude brzy spousta. Katastrofa ale nenastane, shodují se experti

Počty nakažených koronavirem budou na podzim velikánské, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS evoluční biolog Jaroslav Flegr. Dodal ovšem, že není třeba se obávat přeplněných nemocnic. Společnost si prý vybudovala dostatečnou imunitu. S tím souhlasil také imunolog Jiří Šinkora, podle kterého není třeba zavádět žádná protiepidemická opatření. Imunolog Karel Drbal nedoporučuje ani plošné očkování.

Počty nakažených covidem rostou. Primář Dlouhý poradil, kdo by se měl nechat jít testovat

Počty nakažených covidem v Česku rostou – podle odborníků již odstartovala podzimní vlna. Denně přibývají stovky infikovaných a v nemocnicích se plní lůžka. Podle přednosty Kliniky infekčních chorob FN Brno Petra Husy stojí za zvýšeným počtem nakažených především návrat dětí do škol. Senioři, lidé dlouhodobě nemocní či s podlomenou imunitou by se v případě potíží měli nechat testovat, aby se rychle dostali k antivirovým lékům, podotkl ve vysílání pořadu 360° primář infekčního oddělení Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem Pavel Dlouhý.

Co dělat, když vás dostane covid? Lékaři připomínají pravidla, doporučují i očkovací kombo

Počet nakažených osob novými subvariantami korovaniru roste a s příchodem podzimu nebude situace o nic lepší. Jak se správně zachovat a komu se ozvat, když vás skolí covid? A jak je to v současnosti s testováním či očkováním proti koronaviru i v kombinaci s chřipkou? „Dá se objednat na obojí najednou. U valné většiny lidí proběhlo vše v pořádku,“ řekl redakci CNN Prima NEWS předseda Mladých praktiků Vojtěch Mucha a poradil, co by měli dělat lidé, u kterých se potvrdí nákaza covidem.

Maďar: Češi si čím dál častěji z ciziny vozí exotické nemoci. Pomůže i repelent na letišti

Přibývá případů exotických nemocí, jako jsou malárie nebo horečka dengue. Jejich počty se již dostaly na předcovidovou hodnotu, řekl ve vysílání CNN Prima NEWS epidemiolog Rastislav Maďar. Cestujícím do cizokrajných destinací proto doporučil, aby před odletem vyhledali ordinaci cestovní medicíny. Ta lidem například na míru doporučí, proti jakým onemocněním by se měli nechat naočkovat.

Odškodnění za covidové očkování: Lidé žádají až 100 milionů korun. Dokazování bude složité

Ministerstvo zdravotnictví už dostalo 115 žádostí o odškodnění kvůli zdravotním potížím po očkování proti covidu. Částky se pohybují od 18 tisíc po 100 milionů korun. Objevily se už také žaloby na výrobce vakcín. Třeba v Německu začal první proces s firmou BioNTech. A soudní tahanice jsou i v dalších evropských zemích. Podle experta na zdravotnické právo Ondřeje Dostála je ale velice složité prokazovat příčinné souvislosti.