reklama
CNN Prima News vakcína

vakcína

Výpis příspěvků ke štítku „vakcína“

Hrozí nám další pandemie. Může být smrtelnější než covid, varuje tvůrkyně AstraZenecy

6. prosince 2021 09:03

Budoucí pandemie by mohly být smrtelnější než současná covidová krize, varuje profesorka Oxfordské univerzity a jedna z tvůrkyň vakcíny od společnosti AstraZeneca Sarah Gilbertová. Apeluje na firmy i státy, aby nezapomněly financovat přípravy na další epidemie, a svět tak nepřišel o pokrok, který za poslední dva roky učinil.

Kde se vzala mutace omikron? Mohla se vyvinout u pacientů s AIDS, poukazují vědci

4. prosince 2021 12:00

O nově objevené verzi koronaviru se toho zatím příliš neví. Celý svět teď hledá odpověď na otázku, jak varianta omikron, která má přes 50 mutací včetně více než 30 na takzvaném hrotovém (spike) proteinu, vlastně vznikla. Podle izraelského vědce Cyrille Cohena se mohla vyvinout v těle pacientů trpících nemocí AIDS. Tuto možnost podpořili i další odborníci, jiní ji naopak považují za nepravděpodobnou.

Djokovič? Hlupák, který jen umí tenis. Lékař se kvůli vakcíně obul do světové jedničky

4. prosince 2021 11:08

Spor o povinném očkování proti covidu – právě to mnozí hází na hrb světové jedničce tenisu Novaku Djokovičovi, který kvůli odmítavému postoji vůči vakcíně zmešká úvodní grandslam sezony, tedy Australian Open. To se ale nelíbí mnohým z řad fanoušků i zdravotníků. Patří mezi ně i prominentní lékař a virolog Roberto Burioni, který se teď do Srba tvrdě opřel.

Židé odsuzují antivaxery za nošení hvězd: Neočkovaní se oproti válce mají skvěle

4. prosince 2021 10:23

Odpůrci očkování a protiepidemických opatření přicházeli v posledních měsících na demonstrace kromě transparentů i s různými doplňky na kabátech a bundách. Kromě odznáčků, kterými dávali najevo svůj negativní názor na vakcinaci či opatření, si někteří z nich na oblečení připevnili žlutou hvězdu připomínající tu, kterou nosili Židé za 2. světové války na územích okupovaných nacisty. Židovská obec v Praze však takové jednání odsuzuje. Stejně tak i jakékoliv srovnávání problémů neočkovaných se strastmi Židů za války.

Přeočkování proti covidu bude zřejmě nutné každý rok, připouští výrobci vakcíny

3. prosince 2021 21:24

Je stále pravděpodobnější, že se lidé budou muset proti onemocnění COVID-19 přeoočkovávat každý rok. Shodli se na tom šéfové společností Pfizer a BioNTech. Ti u výroby vakcíny s déletrvajícím účinkem poukazují na podobný problém, se kterým se medicína setkává v případě chřipky. Mutování viru je totiž rychlejší než výroba vakcinační látky.

reklama