reklama
CNN Prima News summit

summit

Výpis příspěvků ke štítku „summit“

Které země nejvíce drancují a kácejí lesy? Brazílie není zdaleka jediný hříšník

15. listopadu 2021 07:25

V minulém roce i přes pandemickou uzávěru lidstvo vykácelo 4,2 milionu hektarů pralesa a 25,8 milionu hektarů lesa celkem. Často propíraná Brazílie ale naneštěstí není jedinou zemí, kde stromy kvapně mizí ze zemského povrchu. Státy se přitom před pár dny na klimatickém summitu zavázaly, že s odlesňováním skončí do roku 2030. Kdo s tím bude mít největší problém?

Klimatická dohoda z Glasgow není dokonalá, říkají politici. Greta jim nechala vzkaz

14. listopadu 2021 10:35

Klimatická dohoda z Glasgow je důležitým krokem vpřed, nebyla ale kolektivní politická vůle, aby se překonaly některé hluboké rozpory. V první reakci na výsledek dvoutýdenní klimatické konference v Británii to uvedl generální tajemník OSN António Guterres. Podle něj výsledek nestačí a je třeba přejít v boji za záchranu klimatu do „nouzového režimu“. Švédská klimatická aktivistka Greta Thunbergová na Twitteru napsala, že skutečná práce na záchraně klimatu se odehrává mimo zasedací sály. Konferenci shrnula slovy „Bla, bla, bla.“

KOMENTÁŘ: Nej akce roku, která nikoho nezajímá. Glasgow hostí jen eko jedničkáře

5. listopadu 2021 07:32

Klimatický summit OSN ve skotském Glasgow je nejdůležitější politickou akcí roku. Škoda že to nikoho nezajímá. Státníci Ruska, Číny či Brazílie – tedy zemí, které se klíčovou měrou podílejí na znečišťování planety – se neobtěžovali do Británie přijet a dali světu jasně najevo, že z klimatických změn nechtějí mít těžké spaní. Evropa s Amerikou tak dostaly šanci ukázat, jak jsou v ekologickém boji bezzubé.

A zase neříkáte pravdu. Exministr Bursík poučoval Tlustého o summitu i Green Dealu

2. listopadu 2021 17:51

Probíhající klimatický summit COP26 ve skotském Glasgow budí vášně napříč společností. Spor vyvolal i u bývalých ministrů Vlastimila Tlustého a Martina Bursíka. Exministr životního prostředí Bursík svého oponenta opravoval v chybných tezích a vyvracel, že za zdražení energií může Green Deal. „Jedná se o návrh směrnice, která není platná. Nemůže tak ovlivnit ceny,“ reagoval ve vysílání CNN Prima NEWS.

Babiš: Green Deal se může stát evropskou zelenou sebevraždou. Čína bude emise zvyšovat

1. listopadu 2021 23:59

Český premiér Andrej Babiš v pondělí na konferenci OSN o změnách klimatu COP26 v Glasgow kritizoval evropský klimatický balíček známý pod označením Fit for 55. Zelená dohoda (Green Deal) se podle něj může stát bez racionálního přístupu evropskou zelenou sebevraždou. Podle Babiše je nutné nejprve řešit, zda nejsou cíle příliš ambiciózní, kolik peněz bude transformace stát a zda si to mohou Evropa i jednotlivé státy dovolit.

reklama