CNN Prima News summit

summit

Výpis příspěvků ke štítku „summit“

EU musí nad klimatem přimhouřit oko, míní Gavor. Uhlí způsobilo krizi, oponuje Březovská

21. listopadu 2022 23:49

V neděli skončila velká klimatická konference COP27. Zástupci států světa se na ní shodli, že do roku 2100 by se měly emise snížit na naprosté minimum. Stále se ale vracíme k fosilním palivům. Přesto je možné, že do 80 let se emise opravdu sníží. O výsledcích konference diskutovali v pořadu 360° Jan Dusík, Romana Březovská a Jiří Gavor.

Sergej Lavrov měl být po příletu na summit G20 hospitalizován se srdcem. Lež, tvrdí Rusové

14. listopadu 2022 10:08

Ruský ministr zahraničí Sergej Lavrov byl v pondělí po příletu na summit skupiny velkých světových ekonomik G20, který se koná na indonéském ostrově Bali, převezen do nemocnice. Podle guvernéra ostrova Bali se ale jednalo jen o prohlídku a šéf ruské diplomacie se těší dobrému zdraví. Nepotvrdily se tak informace agentury AP, podle nichž byl Sergej Lavrov hospitalizován kvůli problémům se srdcem.

V Egyptě začal klimatický summit. Česko podle Fialy sníží emise metanu o 30 procent

6. listopadu 2022 18:52

V neděli začal každoroční klimatický summit OSN, letos ho pod označením COP27 pořádá Egypt. Dvoutýdenní akce se má zúčastnit přes 120 světových státníků. Česko reprezentuje premiér Petr Fiala, který do Egypta odletěl na tři dny. Hlavní snahou účastníků COP27 je zpomalit globální oteplování, řešit se ale budou i další ekologická témata.

REPORTÁŽ: Přísný pohled z Turecka a Fiala v centru dění. Co se odehrálo na pražském summitu?

8. října 2022 07:31

Česko má za sebou akci, kterou již nějaký čas nepamatuje. Praha se ve čtvrtek a pátek proměnila v jedno z nejstřeženějších měst na světě, protože do stověžaté metropole na velký summit přicestovaly politické špičky nejen z Evropské unie, ale i dalších evropských zemí. Co akce pod taktovkou českého předsednictví, které se účastnili třeba francouzský prezident Emmanuel Macron či turecká hlava státu Recep Tayyip Erdogan, ukázala a jaký má význam?

Babiš se sešel s Orbánem. Je to nejzkušenější politik v EU, reagoval expremiér na kritiku

6. října 2022 20:27

V rámci dvoudenního pražského summitu Evropského politického společenství (EPC) do české metropole přicestovali představitelé ze zemí EU i dalších států. Toho využil i lídr opozice a šéf hnutí ANO Andrej Babiš, který se ve čtvrtek setkal s maďarským premiérem Viktorem Orbánem. Kritika z řad odpůrců směřování Budapešti na sebe nenechala dlouho čekat. Někteří čeští politici v čele s TOP 09 poukazují například na Orbánův chladný postoj k Ukrajině.

Katarský emír předčasně odletěl z Prahy. Brusel neodsouhlasil jeho účast na summitu

6. října 2022 11:41

Katarský emír Tamim bin Hamad Sání ve středu večer odletěl z Česka, potvrdil ředitel hradní diplomacie Rudolf Jindrák. Důvodem podle něj bylo, že Brusel neodsouhlasil, aby se emír stal účastníkem čtvrtečního neformálního summitu evropských zemí v Praze. Podle Deníku N, který na odjezd emíra upozornil, odcestoval do Londýna. Velvyslanec v Kataru Petr Chalupecký pak uvedl, že emír odletěl spokojený a podstatná část delegace v Praze zůstává.

Timmermans: Green Deal za drahotu nemůže. Když přesvědčíme Čechy, tak všechny

26. září 2022 19:23

Zelená ekonomika přináší více pracovních míst, ale bude potřeba zajistit spravedlivou transformaci. Místopředseda Evropské komise (EK) odpovědný za klimatickou politiku Frans Timmermans to řekl na pondělním Green Deal summitu v Praze. Dodal, že pokud se podaří o výhodnosti Zelené dohody přesvědčit Čechy, může pak přesvědčit všechny.

Ponížený Putin? Po prezidentovi Kyrgyzstánu musel potupně čekat i na Erdogana

18. září 2022 17:32

Dvoudenní summit zástupců Ruska, Číny a dalších zemí v uzbeckém Samarkandu se nesl v duchu bizarních událostí. Už ve čtvrtek ruského prezidenta Vladimira Putina uvedl do rozpaků jeho kyrgyzský protějšek Sadyr Žaparov, když na něj šéf Kremlu musel při setkání několik desítek vteřin potupně čekat. Totéž o den později udělali i představitelé Indie, Ázerbájdžánu a Turecka. Chodit na mezinárodní schůzky pozdě paradoxně bývalo Putinovým oblíbeným gestem.

Putina potupili i jeho spojenci. Šéf Kremlu trapně čekal na prezidenta Kyrgyzstánu

16. září 2022 11:41

Čtvrteční summit zástupců Ruska, Číny a dalších zemí v uzbeckém Samarkandu provázelo hned několik bizarních momentů. Ruského prezidenta Vladimira Putina zesměšnil jeho kyrgyzský protějšek Sadyr Žaparov, když na něj šéf Kremlu musel při setkání potupně čekat. To přitom bývá oblíbené gesto nadřazenosti právě ruského vládce. K podivné situaci došlo také ve chvíli, kdy Putin dorazil do Uzbekistánu. S tamním premiérem Abdullou Aripovem, který ruského prezidenta přivítal na letišti, si Putin nepodal ruku.