reklama

Dvouleté děti si hrály na kolejích. Jen pár minut poté místem projel vlak

Dvě ani ne tříleté děti si v Sokolově hrály uprostřed kolejiště, po kterém denně jezdí desítky vlaků. Naštěstí si jich pár minut předtím, než místem projel vlak, všiml pracovník bezpečnostní agentury. Pravděpodobně tak zabránil tragédii.

reklama

„Běžte odtamtud pryč. Honem, honem! Ať vás tady nevidím,“ naléhal na děti pracovník bezpečnostní agentury. Oběma chlapcům, které v kolejišti našel, je dva a půl roku. Hráli si mezi kolejemi, po kterých běžně jezdí vlaky. Vůbec jim nedocházelo, co se může stát.

Pracovník bezpečnostní agentury, který video natočil, na kameru mluvit nechtěl. Prý jen dělal svou práci a doufá, že stejně jako on by se zachoval každý. Oběma chlapcům ale možná zachránil život. Regionální souprava totiž místem, kde si hráli, projela jen malou chvíli potom, co z místa odešli.

„Určitě hazard s lidským životem, velké riziko. Tady se jednalo o hodně malé děti. Odpovědnost by měli nést především rodiče,“ sdělil velitel drážních hasičů v Chebu Petr Truhlář.

Případ řeší policie i OSPOD

Chlapci si hráli v místech, kde nejenže jezdí vlaky, ale nachází se zde také drážní zařízení. Ta jsou neustále pod proudem. Podle informací CNN Prima NEWS děti bydlí s rodiči v domě u nádraží. „Okamžitě potom, kdy mi bylo video zasláno, jsem kontaktovala jak OSPOD (Orgán sociálně-právní ochrany dětí, pozn. red.), tak policii. Tady není čas něco odkládat, takže už se v této věci koná. Byly zachráněny dva malinké lidské životy,“ uvedla starostka Sokolova Renata Oulehlová (ANO).

Jakýkoliv pohyb na kolejích, kde jezdí vlaky, je velmi nebezpečný. Dokládají to i čísla – jen za loňský rok řešila Drážní inspekce celkem 252 srážek lidí s vlakem. Téměř 80 procent z nich srážku nepřežilo, zbytek připadá na zranění, často s doživotními následky. Dvě malé děti ze Sokolova se do smutné statistiky dost možná nedostaly jen díky všímavému pracovníkovi bezpečnostní agentury.

K tématu

Další hlavní zprávy

Andrej Babiš

Babiš: Petříček s vakcínami podrazil zdravotnictví. Pro zviditelnění udělá vše

Babiš: Petříček s vakcínami podrazil zdravotnictví. Pro zviditelnění udělá vše

Premiér Andrej Babiš (ANO) se naštval na ministra zahraničí Tomáše Petříčka (ČSSD). Důvod? Šéf české diplomacie v týdnu upozornil na to, že resort zdravotnictví odmítl nákup milionu vakcín proti covidu ze Spojených arabských emirátů. Vakcína podle Babiše neměla povolení v EU a byla drahá. Podle Babiše se chce Petříček jen zviditelnit. Ministr zahraničí se proti tomu ohradil. Chtěl se jen prověřit využití vakcín z farmaceutické velmoci.

Fotbal

Slavia si ze Slovácka přivezla britskou mutaci. Je v ohrožení zápas s Rangers?

Slavia si ze Slovácka přivezla britskou mutaci. Je v ohrožení zápas s Rangers?

Koronavirové trable sužují fotbalovou Slavii Praha. Předseda představenstva klubu Jaroslav Tvrdík informoval o tom, že se v týmu vyskytla britská mutace, což zejména vzhledem k tomu, že „sešívaní“ mají ve čtvrtek hrát první zápas osmifinále Evropské ligy proti glasgowským Rangers, může být problém. Příčinou starostí je navíc, podle Tvrdíka, poslední ligový zápas na Slovácku.

Vědce straší koronavirový hybrid. Vznikl spojením dvou mutací, může zaplavit svět
Ženy se bojí, že očkování proti covidu ovlivní plodnost. Odborníci to vyvracejí
Smrtící kombinace. V zemích, kde žije hodně lidí s nadváhou, se více umírá na covid
reklama
reklama
Návštěva covidária: Zdravotníci pod náporem pláčou, přežije jen 40 procent pacientů

Koronavirus

Domácí zpravodajství

S ivermektinem zacházíme jako nejzaostalejší africké země, tvrdí Tomáš Cikrt
Pandemický zákon je potlačení demokracie, tvrdí exministryně spravedlnosti Kovářová
Další články
reklama
reklama