reklama

Dvouleté děti si hrály na kolejích. Jen pár minut poté místem projel vlak

Dvě ani ne tříleté děti si v Sokolově hrály uprostřed kolejiště, po kterém denně jezdí desítky vlaků. Naštěstí si jich pár minut předtím, než místem projel vlak, všiml pracovník bezpečnostní agentury. Pravděpodobně tak zabránil tragédii.

reklama

„Běžte odtamtud pryč. Honem, honem! Ať vás tady nevidím,“ naléhal na děti pracovník bezpečnostní agentury. Oběma chlapcům, které v kolejišti našel, je dva a půl roku. Hráli si mezi kolejemi, po kterých běžně jezdí vlaky. Vůbec jim nedocházelo, co se může stát.

Pracovník bezpečnostní agentury, který video natočil, na kameru mluvit nechtěl. Prý jen dělal svou práci a doufá, že stejně jako on by se zachoval každý. Oběma chlapcům ale možná zachránil život. Regionální souprava totiž místem, kde si hráli, projela jen malou chvíli potom, co z místa odešli.

„Určitě hazard s lidským životem, velké riziko. Tady se jednalo o hodně malé děti. Odpovědnost by měli nést především rodiče,“ sdělil velitel drážních hasičů v Chebu Petr Truhlář.

Případ řeší policie i OSPOD

Chlapci si hráli v místech, kde nejenže jezdí vlaky, ale nachází se zde také drážní zařízení. Ta jsou neustále pod proudem. Podle informací CNN Prima NEWS děti bydlí s rodiči v domě u nádraží. „Okamžitě potom, kdy mi bylo video zasláno, jsem kontaktovala jak OSPOD (Orgán sociálně-právní ochrany dětí, pozn. red.), tak policii. Tady není čas něco odkládat, takže už se v této věci koná. Byly zachráněny dva malinké lidské životy,“ uvedla starostka Sokolova Renata Oulehlová (ANO).

Jakýkoliv pohyb na kolejích, kde jezdí vlaky, je velmi nebezpečný. Dokládají to i čísla – jen za loňský rok řešila Drážní inspekce celkem 252 srážek lidí s vlakem. Téměř 80 procent z nich srážku nepřežilo, zbytek připadá na zranění, často s doživotními následky. Dvě malé děti ze Sokolova se do smutné statistiky dost možná nedostaly jen díky všímavému pracovníkovi bezpečnostní agentury.

K tématu

Další hlavní zprávy

Politika

Česko může vést vláda až pěti stran. Slovákům přitom široké kabinety nefungovaly

Česko může vést vláda až pěti stran. Slovákům přitom široké kabinety nefungovaly

V Česku zbývá rok do voleb, které určí nové složení Poslanecké sněmovny a zřejmě i novou vládu. Opozice se zformovaly do dvou bloků, přičemž oba chtějí zvítězit nad tím druhým a zároveň touží porazit hnutí ANO premiéra Andreje Babiše. Jak Ivan Bartoš vedoucí Piráty s hnutím STAN, tak Petr Fiala šéfující bloku ODS, KDU-ČSL a TOP 09 říkají, že chtějí být příštími premiéry. Vzhledem k názorovému zakotvení stran se navíc dají očekávat konflikty, pokud se oba bloky rozhodnou vytvořit společnou koaliční vládu. S takovými kabinety má dlouholeté zkušenosti Slovensko a nutno podotknout, že spíše negativní.

Očkování proti covidu budou Čechům hradit pojišťovny, rozhodla Sněmovna
Ve věznicích kvůli covidu chybí stovky dozorců. Budou za ně zaskakovat policisté
Ministr Brabec má zdravotní problémy. Po jednání uhelné komise skončil v nemocnici
Volný: Nucená vakcinace je znásilnění. Nasaďte si roušku, reagoval Blatný
reklama
reklama
Nedočkaví štamgasti vyrazili na pivo už v šest ráno. O půl sedmé byla plná hospoda

Lidé

Domácí zpravodajství

Stovky volných termínů, jednotky zájemců. Učitelé se na covid testy zdarma nehrnou
Průměrná mzda dosáhla 35 402 korun. V Česku nejvíce vydělávají Pražané, přes 43 tisíc
Další články
reklama
reklama