reklama

Dvouleté děti si hrály na kolejích. Jen pár minut poté místem projel vlak

Dvě ani ne tříleté děti si v Sokolově hrály uprostřed kolejiště, po kterém denně jezdí desítky vlaků. Naštěstí si jich pár minut předtím, než místem projel vlak, všiml pracovník bezpečnostní agentury. Pravděpodobně tak zabránil tragédii.

reklama

„Běžte odtamtud pryč. Honem, honem! Ať vás tady nevidím,“ naléhal na děti pracovník bezpečnostní agentury. Oběma chlapcům, které v kolejišti našel, je dva a půl roku. Hráli si mezi kolejemi, po kterých běžně jezdí vlaky. Vůbec jim nedocházelo, co se může stát.

Pracovník bezpečnostní agentury, který video natočil, na kameru mluvit nechtěl. Prý jen dělal svou práci a doufá, že stejně jako on by se zachoval každý. Oběma chlapcům ale možná zachránil život. Regionální souprava totiž místem, kde si hráli, projela jen malou chvíli potom, co z místa odešli.

„Určitě hazard s lidským životem, velké riziko. Tady se jednalo o hodně malé děti. Odpovědnost by měli nést především rodiče,“ sdělil velitel drážních hasičů v Chebu Petr Truhlář.

Případ řeší policie i OSPOD

Chlapci si hráli v místech, kde nejenže jezdí vlaky, ale nachází se zde také drážní zařízení. Ta jsou neustále pod proudem. Podle informací CNN Prima NEWS děti bydlí s rodiči v domě u nádraží. „Okamžitě potom, kdy mi bylo video zasláno, jsem kontaktovala jak OSPOD (Orgán sociálně-právní ochrany dětí, pozn. red.), tak policii. Tady není čas něco odkládat, takže už se v této věci koná. Byly zachráněny dva malinké lidské životy,“ uvedla starostka Sokolova Renata Oulehlová (ANO).

Jakýkoliv pohyb na kolejích, kde jezdí vlaky, je velmi nebezpečný. Dokládají to i čísla – jen za loňský rok řešila Drážní inspekce celkem 252 srážek lidí s vlakem. Téměř 80 procent z nich srážku nepřežilo, zbytek připadá na zranění, často s doživotními následky. Dvě malé děti ze Sokolova se do smutné statistiky dost možná nedostaly jen díky všímavému pracovníkovi bezpečnostní agentury.

Tagy:

Hlavní zprávy

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí
Koronavirus

K Landovi se na demonstraci přidá Pirát Dostál i část senátorů. Nespojujeme se, tvrdí

V neděli odpoledne se na Václavském náměstí v Praze uskuteční demonstrace za svobodu a občanská práva, které by se měli zúčastnit zástupci SPD, hnutí Chcípl PES nebo zpěvák Daniel Landa. Podle informací CNN Prima NEWS tam promluví ale i Pirát Ondřej Dostál či senátorka Alena Dernerová. Ta upozornila, že se s ostatními řečníky ale nespojují. Že má jít o apolitickou akci zdůraznil i svolavatel demonstrace a šéf Svobodných Libor Vondráček.

Emotivní slova Davidové: Jsem na dně. Nejsme stroje, lidé nám ale dávají vše sežrat

Lidi nás často berou jako stroje. Ale my jsme taky lidi a také máme své osobní problémy. To jsou nedávná slova největší české biatlonové hvězdy Markéty Davidové. V dokumentu pro společnost Red Bull se rozpovídala o tom, jak je těžké dělat nyní v Česku nadmíru populární sport. Zejména v případě, kdy se jí na krku nehoupe medaile a závod se zkrátka nepovede.

Sledujte ŽIVĚ jednání Sněmovny: Poslanci by mohli začít řešit korespondenční volbu

Aktualizováno

Poslanci se v úterý nakonec nebudou zabývat novelou pandemického zákona, a to kvůli vetu SPD. Vláda chtěla, aby Sněmovna schválila předlohy zrychleně ve stavu legislativní nouze, ráno se i na toto téma sešly výbory. Proti schválení zmíněné novely se přímo na Malostranském náměstí koná demonstrace, kterou organizuje iniciativa Chcípl PES. Zákonodárci by se však mohli začít zabývat korespondenční volbou. Schůze pléna pokračuje odpoledne, živě ji můžete sledovat v tomto článku.

Sledujte speciál Co Čech, to politik! Superdebata hvězd pandemie: Co nás čeká?

Dva roky s covidem změnily svět. Kdy začneme žít normální život? Je očkování jediná cesta, nebo se covid stane normální chřipkou? Sledujte speciál pořadu Co Čech, to politik! V superdebatě o pandemii 30. ledna uslyšíte názory z obou stran rozděleného národa. Ptát se budete i vy, diváci ve studiu. Exkluzivní speciál můžete sledovat na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Zhrzený sázkař se po čase ozval Strýcové: Omlouvám se za hnusné věci, co jsem napsal

Ve světě sportovních sázkařů není frustrace ničím výjimečným. Často vsadí peníze na „tutovku“, která ale nakonec nevyjde. A svoji zlost si pak vybíjí na těch, kteří je zklamali. U kolektivních sportů to tak časté nebývá, ale u těch individuálních – zejména u tenisu – ano. Své o tom ví bývalá hráčka Barbora Strýcová, která si za svoji kariéru prostřednictvím sociálních sítích vyslechla nespočet vulgárních urážek. Po čase se však dočkala aspoň malého zadostiučinění.

reklama

Domácí zpravodajství

Dolejš ze slavné kapely Šlapeto umíral o samotě. Před smrtí zanechal mrazivý vzkaz

Smrt kapelníka legendární skupiny Šlapeto Radana Dolejše zasáhla jeho blízké, kolegy a také příznivce. Tělo známého hudebníka nalezli v neděli hasiči v jeho bytě. Co bylo příčinou úmrtí, si nechává rodina pro sebe. Dolejš přitom až do poslední chvíle komunikoval se svými fanoušky na sociálních sítích. Několik dní před smrtí tam sdílel vzkaz, ze kterého mrazí.

reklama