vlaky

Výpis příspěvků ke štítku „vlaky“

Padly definitivní tresty za zřícení mostu ve Studénce. Soud dal pěti stavařům podmínky

26. září 2022 09:40

Odvolací senát Krajského soudu v Ostravě dal v pondělí podmíněné tresty pěti pracovníkům stavebních firem obžalovaným ze zavinění pádu mostu ve Studénce před 14 lety. Za zavinění neštěstí, při kterém zemřelo v srpnu 2008 osm lidí a stovka dalších utrpěla zranění, tak nikdo nepůjde do vězení. Dva původní nepodmíněné tresty soud zmírnil mimo jiné kvůli délce trestního řízení. Rozsudek je pravomocný.

Vlaky na Zlínsku nabírají velké zpoždění. Dopravce strhnul vedení, opravy potrvají týdny

8. června 2022 09:43

Kvůli závadě na trakčním vedení nabírají vlaky na dvoukolejné celostátní trati 330 u Otrokovic na Zlínsku zpoždění v desítkách minut. Vlaky jezdí mezi stanicemi Napajedla na Zlínsku a Hulín na Kroměřížsku pouze po jedné ze dvou traťových kolejí. Za zkrat a stržení vedení může úterní pochybení nákladního dopravce, který nerespektoval návěstidlo. Odhad způsobené škody se pohybuje v řádu desítek milionů korun, opravy mohou trvat týdny.

Češi si mohou prohlédnout legendární TGV. Jak se průkopník železnic liší od Pendolina?

6. června 2022 09:37

Do Česka míří legendární francouzský vlak TGV, který jezdí rychlostí přes 300 km/h. Generální ředitel Správy železnic Jiří Svoboda v Novém dni na CNN Prima NEWS porovnal parametry průkopníka vysokorychlostní železnice v Evropě s českým Pendolinem. V čem se obě soupravy nejvíce liší a kdy se i v tuzemsku dočkáme vlaků rychlých jako TGV?

Statisíce uprchlíků do USA prošly nádražím v Bohumíně, teď tudy utíkají Ukrajinci

17. dubna 2022 18:11

Železniční uzel v Bohumíně si pamatuje zástupy uprchlíků. Kolem roku 1900 se zde denně tísnily stovky vystěhovalců také z území dnešní západní Ukrajiny. Tito migranti mířili do Spojených států. Tehdy to byli občané Rakouska-Uherska a jen v letech 1901 až 1905 uteklo do USA milion občanů monarchie. „Železničním uzlem pro uprchlíky zůstává Bohumín i dnes, Ukrajinci odtud míří na Prahu, Vídeň anebo Berlín,“ popisuje aktuální uprchlickou trasu bohumínský koordinátor humanitární pomoci Petr Vachtarčík.

Reportérka CNN Prima NEWS ve Lvově: Lidé už sirény nevnímají, snaží se normálně žít

19. března 2022 20:39

Ukrajinští uprchlíci často prchají přes město Lvov na západě země. Situaci na místě monitoruje reportérka CNN Prima NEWS Anna Steinbachová spolu s kolegyní z americké CNN Salmou Abdelazizovou. Novinářky popsaly například transporty běženců a atmosféru ve městě. „Země je ve válce, ale lidé se snaží žít normálně,“ popsala aktuální rozpoložení místních obyvatel Steinbachová.

Zemětřesení v čele Českých drah. Bednárik rezignoval, skončili i dva místopředsedové

15. února 2022 11:08
Aktualizováno

Dosavadní šéf Českých drah Ivan Bednárik ve funkci skončil. Při úterním mimořádném jednání dozorčí rady ČD rezignoval. Jeho nástupce vzejde z výběrového řízení, do té doby firmu povede dosavadní náměstek Michal Kraus. V představenstvu v úterý skončili také jeho místopředseda Václav Nebeský a člen Petr Pavelec, novou členkou vedení se stala šéfka DVI, dcery ČD, Blanka Havelková. Dozorčí rada zvolila svým předsedou ekonoma Miroslava Zámečníka.

Na železnicích zemřelo loni při nehodách 205 lidí. Nejméně za posledních 19 let

4. ledna 2022 09:26

Loni zemřelo v Česku na drahách 205 lidí, což bylo nejméně za posledních 19 let. Meziročně bylo v roce 2021 mrtvých na železnici, v metru a na lanových, trolejbusových i tramvajových drahách o 16 procent méně. Vyplývá to z údajů, které v úterý zveřejnila Drážní inspekce. Počet mimořádných událostí na drahách loni stoupl o zhruba čtyři procenta na 3 854. Navzdory mírnému nárůstu šlo ale o druhý nejnižší počet za posledních deset let.