reklama

vlaky

Výpis příspěvků ke štítku „vlaky“

Srážku s vlakem nepřežila ani 13letá Linda. Matka poslala do nebe srdceryvný vzkaz

Tragickou nehodu v Devínské Nové Vsi na Slovensku nepřežila ani druhá dívka, kterou v úterý odpoledne srazil vlak. Třináctiletá Laura zahynula přímo na kolejích, její nejlepší a stejně starou kamarádku Lindu odvezla sanitka v kritickém stavu do nemocnice, kde následně svůj boj prohrála. „Odpočívej v pokoji, lásko,“ vzkázala na sociálních sítích Lindina matka. Další dvě dívky stačily na poslední chvíli před vlakem uskočit.

Tragická smrt na kolejích. Čtveřice dívek si fotila selfie, dvě srazil vlak

Tragédií skončila zábava několika školaček v Devínské Nové Vsi na Slovensku. Čtveřice dívek si tam pořizovala takzvaná selfie přímo na kolejích, najednou se ale přihnal vlak. Jedna dívka byla na místě mrtvá, druhou odvezla záchranná služba s těžkým zraněním do nemocnice. Další dvě stačily na poslední chvíli před vlakem uskočit. Možné je, že svou roli při neštěstí sehrál i alkohol. Na místě měly být nalezeny prázdné lahve.

Vlaky na Masarykově nádraží se rozjely proti sobě. Už podruhé za měsíc

Na pražském Masarykově nádraží jely ráno dva vlaky proti sobě. Vlak z Mladé Boleslavi směřující na nádraží projel návěstidlo zakazující jízdu a z nádraží už vyjížděl vlak do Milovic. Strojvedoucí stihli sami včas zastavit, ke srážce nedošlo a nikomu se nic nestalo. Informoval o tom mluvčí Drážní inspekce Martin Drápal. Provoz na Masarykově nádraží byl omezen, vyplývá z webu Českých drah.

Likvidace nehody na Teplicku pokračuje. Lokomotivy se podařilo oddělit zhruba na metr

Ve středu dopoledne by od sebe měli železničáři plně odtrhnout lokomotivy dvou nákladních vlaků, které se srazily v neděli odpoledne u obce Světec na Teplicku. Zatím se je podařilo od sebe odtáhnout zhruba o metr, řekla mluvčí Správy železnic Nela Friebová. Neštěstí si vyžádalo život jednoho strojvůdce, druhý byl středně těžce zraněný. Škoda je kolem 50 milionů korun. Provoz na trati, kde běžně jezdí jak nákladní, tak osobní doprava, stojí.

Po srážce vlaků hasiči přečerpávají z cisteren naftu. Hrozí nebezpečí výbuchu

Drážní inspektoři u Bíliny na Teplicku zjišťují příčiny a okolnosti nedělní srážky dvou nákladních vlaků. Hasiči a železničáři začnou v odpoledních hodinách z cisteren havarovaných vlaků přečerpávat propan-butan. Jelikož hrozí nebezpečí výbuchu, policie u místa nehody vytvořila bezpečnostní zónu. Podle informací CNN Prima NEWS se část propan-butanu bude chladit dusíkem, část se spálí přímo na místě.

reklama