vlaky

Výpis příspěvků ke štítku „vlaky“

Ve Zlíně vykolejil vlak, provoz je omezen. Na místě jsou drážní hasiči i nehodový vůz

V železniční stanici Zlín střed v pondělí krátce před 23:00 vykolejil při posunu vlak. Provoz na trati mezi Zlínem a Vizovicemi na Zlínsku je kvůli tomu zastaven, cestující vozí náhradní autobusy, vyplývá z informací uvedených na webových stránkách Českých drah (ČD). Při události nikdo neutrpěl zranění, sdělil v úterý novinářům mluvčí Správy železnic Martin Kavka.

Děti přejely koleje na červenou, na vše dohlíželi otcové. Zkrat u Boleslavi už řeší policie

Policie se zabývá případem nepochopitelného chování cyklistů, k němuž došlo v Bakově nad Jizerou, který se nachází nedaleko Mladé Boleslavi. Velmi početná skupinka dětí vjela na vlakový přejezd i přesto, že se podle výstražného světla a stažených závor již blížil vlak. Celý případ je o to více šokující, protože nezletilé doprovázeli dospělí. Podle informací CNN Prima NEWS výpravu vedli dva otcové některých z dětí.

Obrovská tragédie: Při srážce vlaků v Řecku zahynulo přes 30 lidí, desítky jsou zraněny

Aktualizováno

Při noční srážce dvou vlaků v Řecku zahynulo nejméně 36 lidí, dalších osm desítek osob utrpělo zranění. Přes šedesát lidí je v nemocnici, z toho šest na jednotkách intenzivní péče. České ministerstvo zahraničí zatím nemá informace, že by mezi oběťmi či zraněnými byli čeští občané. Hasiči ale stále prohledávají trosky vlaků. Jde o nejtragičtější železniční nehodu v Řecku za několik desetiletí.

Deset aut se srazilo kvůli námraze, na místo musel vrtulník. Dálnice u Frýdku-Místku stála

Hromadná nehoda deseti vozidel komplikuje dopravu na dálnici D56 u Frýdku-Místku. Nehoda se stala na namrzlé vozovce na obchvatu, ve směru z Frýdku-Místku na Ostravu je silnice uzavřena, informovala policejní mluvčí Kateřina Kubzová. Dodala, že podle dostupných informací jsou na místě dva zranění a jedná se o lehká poranění. Mluvčí hasičů Lukáš Popp uvedl, že na místě přistával i vrtulník, zranění už jsou podle něj v péči zdravotnické záchranné služby. Tah se podařilo alespoň jedním pruhem zprovoznit kolem poledne, informovala policie.

Tisíce lidí jsou stále bez proudu. Sníh komplikuje život v jižních Čechách a na Vysočině

Aktualizováno

Na jihu Čech a části Vysočiny zůstávalo ještě v půl šesté večer kvůli následkům silného sněžení bez elektřiny 4 600 odběrných míst. Energetici postupně odstraňují poruchy, v poledne bylo bez elektřiny 28 tisíc domácností, řekl mluvčí společnosti E.ON Roman Šperňák. Mokrý sníh v úterý od rána komplikoval dopravu i na silnicích a železnici. Největší problémy byly na jihu Čech a na Vysočině. Dopoledne policie uzavřela zhruba na hodinu dálnici D3 ve směru od Tábora do Prahy, kvůli uvízlým kamionům se tam vytvořily dlouhé kolony. V Libereckém kraji byla kvůli sněžení zavřená pro nákladní vozy silnice 10 z Tanvaldu na Harrachov a dál do Polska.

Padly definitivní tresty za zřícení mostu ve Studénce. Soud dal pěti stavařům podmínky

Odvolací senát Krajského soudu v Ostravě dal v pondělí podmíněné tresty pěti pracovníkům stavebních firem obžalovaným ze zavinění pádu mostu ve Studénce před 14 lety. Za zavinění neštěstí, při kterém zemřelo v srpnu 2008 osm lidí a stovka dalších utrpěla zranění, tak nikdo nepůjde do vězení. Dva původní nepodmíněné tresty soud zmírnil mimo jiné kvůli délce trestního řízení. Rozsudek je pravomocný.

Vlaky na Zlínsku nabírají velké zpoždění. Dopravce strhnul vedení, opravy potrvají týdny

Kvůli závadě na trakčním vedení nabírají vlaky na dvoukolejné celostátní trati 330 u Otrokovic na Zlínsku zpoždění v desítkách minut. Vlaky jezdí mezi stanicemi Napajedla na Zlínsku a Hulín na Kroměřížsku pouze po jedné ze dvou traťových kolejí. Za zkrat a stržení vedení může úterní pochybení nákladního dopravce, který nerespektoval návěstidlo. Odhad způsobené škody se pohybuje v řádu desítek milionů korun, opravy mohou trvat týdny.