CNN Prima News nádraží

nádraží

Výpis příspěvků ke štítku „nádraží“

Děsivý útok v Paříži: Muž na nádraží pobodal šest lidí, policie ho postřelila

11. ledna 2023 08:15
Aktualizováno

Na pařížském nádraží Gare du Nord ve středu ráno útočník pobodal šest lidí. Policie muže zadržela, je postřelený a v nemocnici bojuje o život, uvedl ministr vnitra Gérald Darmanin, který přijel na místo činu. Zraněné ošetřili záchranáři a jednoho převezli do nemocnice. Motiv činu zatím není jasný. Incident narušil železniční dopravu během ranní špičky, vlaky se ale podle mluvčí SNCF již opět rozjely.

Hledá se neznámý hrdina: Riskoval život, aby zachránil seniora z kolejiště v Říčanech

17. prosince 2022 13:30

Od tragédie je dělily vteřiny, přesto neváhali nasadit vlastní život, aby zachránili 90letého muže z kolejiště v Říčanech. To je příběh dvou hrdinů ze 14. prosince, po nichž pátrá dcera seniora, aby jim osobně poděkovala. Slečnu se již podařilo najít, o muži, který jí s vyproštěním muže z kolejiště pomáhal, však informace nemá. Poděkovat chtějí i zástupci města.

Ruská raketa zasáhla nádraží. Zemřelo 25 lidí. Uhořel i 11letý chlapec, oznámil Zelenskyj

24. srpna 2022 20:27

Nejméně 25 obětí si vyžádal středeční ruský útok na nádraží v obci Čaplyne v Dněpropetrovské oblasti na jihu Ukrajiny. Zvýšenou bilanci zveřejnily ve čtvrtek ukrajinské úřady. O útoku informoval na svém webu list Ukrajinska pravda s odvoláním na prezidenta Volodymyra Zelenského. Agentura Unian doplnila, že ruská raketa na nádraží zasáhla vlak, hořely čtyři osobní vagony.

Podpisy stovek sovětských okupantů zůstávají vyryté na českém nádraží

21. srpna 2022 09:29

Stopy po sovětské okupaci Československa (21. srpna 1968 až 21. června 1991) jsou dosud viditelné na řadě míst v zemi. Téměř nikdo ale netuší, že na nádražním skladu ve Vysokém Mýtě se dodnes uchovaly nápisy od stovek sovětských vojáků. A to z celého někdejšího Sovětského svazu, například z ukrajinského Chersonu, Záporoží anebo Lvova, z ruské Tuly a Moskvy, z Turkmenistánu i zapadlých obcí Dálného východu. Dějiny jsou plné paradoxů, prohlédněte si galerii podpisů okupantů Československa.

REPORTÁŽ: Nikdy neviděli moře ani Prahu aneb Dovolená ve vyloučené lokalitě

24. července 2022 05:56

V někdejší dělnické kolonii u nádraží v Bohumíně se o dovolené pouze sní. „My pojedeme na dovolenou do Egypta,“ tvrdí jeden z místních kluků. „Do Egypta bys chtěl? Tady máš Egypt,“ zpraží máma asi desetiletého syna, který celé letošní prázdniny stráví na ulici. Z vyloučené lokality u mezinárodního nádraží se na dovolenou nikam nejezdí, ačkoliv přímo kolem činžáků z neomítnutých cihel sviští po celý den rychlíky do půlky Evropy.

Sledujte Hlavní zprávy: Vláda hledá další lokality, kam přemístit uprchlíky

15. května 2022 17:48

Stanové městečko pro romské uprchlíky se rychle zaplňuje. Situace na pražském Hlavním nádraží se ale zatím příliš nelepší. V noci na neděli tam spalo dokonce víc lidí, než když ještě žádné městečko v Troji nebylo. Pro uprchlíky se tak chystají další lokality, kam by se mohli přemístit. Nejen tomuto tématu se budou věnovat nedělní Hlavní zprávy, které můžete sledovat od 18:55 na Primě a CNN Prima NEWS.