CNN Prima News diktátor

diktátor

Výpis příspěvků ke štítku „diktátor“

Jsem diktátor a demokracii nerozumím, překvapil Lukašenko během projevu k národu

29. ledna 2022 23:11

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko pobavil novináře, když se během svého projevu k národu označil za diktátora, který nerozumí demokracii. Autoritativní vůdce pak představil svoji vizi vlády lidu a připomněl únorové referendum o ústavních změnách. Hlasování ale tvrdě kritizuje opozice. Podle ní totiž politické problémy v zemi referendum nevyřeší, ať už dopadne jakkoliv.

Padouch, nebo hrdina? Před 15 lety zemřel Pinochet, kontroverzní diktátor z Chile

10. prosince 2021 07:07

Od smrti bývalého chilského prezidenta Augusta Pinocheta uběhlo 15 let. Charismatický generál dodnes budí ve společnosti velké vášně. Jeho odpůrci jej právem nazývají diktátorem, protože jeho režim výrazně porušoval lidská práva a fyzicky likvidoval politické odpůrce. Sympatizanti zase poukazují na fakt, že Pinochet v zemi zabránil občanské válce a vybudoval v Chile jednu z nejsilnějších ekonomik Jižní Ameriky.

Deset let od umučení Kaddáfího. Výstředního diktátora mnoho Libyjců dodnes oplakává

20. října 2021 17:13

Přesně před deseti lety zemřel diktátor Muammar Kaddáfí, který vládl železnou pěstí Lybii od roku 1969 až do občanské války v roce 2011. Během konfliktu ho vystopovali povstalci a dlouholetého vládce africké země umučili 20. října k smrti. Kaddáfí budí vášně dodnes, jedni ho považují za krutovládce, jiní za dobrodince, který přinesl Libyi mír.

Zabiják a diktátor. Aktivisté umístili nahého Putina na zlatý záchod před ambasádu

16. dubna 2021 19:01

Protestní akci před ruskou ambasádou v Praze uspořádala aktivistická skupina Kaputin. V pátek dopoledne se pustila do „zvelebování velvyslanectví“ a podél oplocení rozvěsila zlaté záchodové štětky, před vchod posadila nahého Putina na zlatý záchod. Aktivisté žádají, aby ruský diktátorský režim propustil odsouzeného Alexeje Navalného a stáhl svá vojska od hranic s Ukrajinou.

Diktátorova nová taktika. Lukašenko navštívil ve vězení některé opoziční představitele

10. října 2020 22:36

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko navštívil ve vězení některé opoziční představitele. Podle opozičního portálu Nexta s nimi diskutoval o změnách ústavy, informovala v sobotu agentura DPA. Rozhovory s představiteli opozice včetně Viktara Babariky se údajně konaly ve vyšetřovacím vězení běloruské tajné služby KGB a trvaly čtyři a půl hodiny. Babarika chtěl s Lukašenkem soupeřit v prezidentských volbách, ale skončil ve vězení ještě dříve, než naplno začal předvolební boj.