Trenér Straka o obnovení Bundesligy: Budou trpět, divák k fotbalu patří

Po dvouměsíční nucené pauze kvůli pandemii koronaviru se o víkendu opět začne hrát Bundesliga. Restart soutěže schválila i přes pandemii valná hromada všech 36 klubů z obou nejvyšších německých lig. Hráči se za přísných bezpečnostních opatření vrátili k tréninku už na začátku dubna. V Německu je přitom stále přes 15 tisíc nakažených.

Německo jako vůbec první evropská země opět odstartuje fotbal. „Je to otázka peněz. A všichni si uvědomovali, že kdyby se Bundesliga nedohrála, tak by to mělo obrovský vliv. Ne až tak na ligu samotnou, ale hlavně na kluby pod ní. To znamená druhá liga, regionální liga a třetí liga,“ vysvětlil v pořadu CNN Prima NEWS Nový den československý reprezentant, trenér a znalec nejen německého fotbalu František Straka.

Bundesliga odstartuje derby týmů Borussia Dortmund a FC Schalke 04. Starka si nedovede představit, že by při tomto zápase Němci zůstali sedět doma. „Němci půjdou do ulic, stoprocentně,“ upozornil.

Na stadionu je všechno slyšet

Restart fotbalové ligy s sebou ale nese i řadu omezení. Týmy musely v rámci tréninkového kempu do týdenní karantény. Hráče, členy realizačních týmů i rozhodčí čeká pravidelné testování na koronavirus. Během zápasu si pak fotbalisté nebudou moci podávat ruce, plivat nebo slavit góly ve skupinách. Navíc na stadionech bude moci být maximálně 300 lidí.

„Snad na tribuny postaví alespoň panáky z umělé hmoty, aby stadion vypadal aspoň nějak zaplněně. Jednou jsem tuhle situaci zažil v Egyptě, kde byl zákaz fanoušků, a je to neskutečný. Na stadionu je všechno slyšet. Když hráči komunikují ve stresujících situacích, musí si hlídat, co říkají,“ upřesnil bývalý československý reprezentant. „Všichni asi budou trpět, protože divák k fotbalu patří,“ dodal Straka.

Tabulku Bundesligy po nekompletních 25 kolech z celkových 34 vede s 55 body obhájce titulu Bayern Mnichov. Druhý tým, Borussia Dortmund, na něj ztrácí čtyři body. Sestupem jsou ohroženy Brémy, jejichž barvy hájí čeští krajánci Jiří Pavlenka a Theodor Gebre Selassie. Jejich tým se krčí s 18 body na předposledním místě.

Tagy: