reklama

Nejvíce kávy vypijí ajťáci a právníci! Mark Zicha a jeho káva budou hosty v KB Interview

Sledujte 30.11. ve 21:25 na CNN Prima NEWS: Máte rádi kávu a pijete ji i v práci? Pak možná znáte hosta KB Interview Marka Zichu a ani o tom nevíte. Právě on pozměnil český trh s kávou a ročně sem dováží přes 120 tun kávových zrn. Vedl k tomu ale poměrně dlouhý příběh, na jehož začátku stál jeden mladý muž.

reklama

Výše zmiňovaný mladíkem je otec Marka Zichy, Victor. Ve čtrnácti letech odešel žít do Kanady. Stal se prezidentem Československé asociace a staral se o české emigranty. Miloval gastronomii a  jeho syn Mark to po něm zdědil. Mark začal pracovat v kavárenském průmyslu a rovnou v největší kanadské pražírně Van Houte. A tady začíná jeho příběh. Kanada mu totiž byla málo a měl sen a touhu poznat zemi svých rodičů, založit tady pobočku a později i vlastní firmu. A to se mu vyplnilo.

„Ta láska ke kávě začala v roce 1994, skončil jsem školu v Montrealu a chytit jsem se příležitosti v Kanadské pražírně.“

„Když jsme přišli na český trh, tak se hodně pil turek. Postupně se to změnilo na filtrovanou kávu a až později na espreso,“ vzpomíná Mark na těžké začátky. „Pracoval jsem v devadesátých letech se svou bývalou ženou, která navštěvovala firmy a nabízela jim náš produkt. Své dodavatele už ale měli a byl to opravdu boj přesvědčit je, aby si vybrali nás. Stačil jim ale test, když měli příležitost kávu ochutnat, tak téměř hned smlouvu s námi podepsali,“ popisuje Mark.

Nyní mezi klienty Marka Zichy patří stovky firem. Jeho zákazníkem je téměř každá třetí společnost, která svým zaměstnancům nabízí kávu zdarma. Mezi jeho největší klienty patří například Microsoft, Siemens, Oracle nebo Skype.

„Nejvíce kávy ale vypijí ajťáci a právníci,“ říká Zicha.

V KB Interview Mark Zicha promluví o svém příběhu, svých rodičích, kávě a podnikání. Vezme nás i do centra dění, a to přímo do své firmy. Celý díl uvidíte dnes ve 21:25 na CNN Prima News.

Tagy:
káva firmy KB Interview Martin Moravec kávovar coffee experts Mark Zicha

Farář světil auta, aby řidiče nepotkalo neštěstí. Sám zázrakem přežil havárku

Boha ale i patrona šoférů svatého Kryštofa poprosil v neděli o přímluvu ostravský farář Krzysztof Szewczyk, když požehnal cestovním vozům, nadupaným motorkám, dodávkám i bicyklům. „Ať nikoho nepotká neštěstí, nezastaví žádná překážka a ve zdraví se dostanou tam, kam směřují,“ modlil se za řidiče. Sám zažil na dálnici zázrak. „Chytil mě mikrospánek, auto úplně zničené, nic se mi přitom nestalo.“

V pražské Uhříněvsi hořela hala, slyšet byly silné exploze. Škoda je přes sto milionů

Aktualizováno

V pražské Uhříněvsi hořela skladovací hala o ploše 10 krát 30 metrů. Kvůli většímu počtu zasahujících jednotek hasičů byl vyhlášen třetí stupeň požárního poplachu. Podle informací CNN Prima NEWS byly na místě slyšet silné exploze, k vidění byl také veliký dým. Došlo k destrukci střešní konstrukce a částečnému zřícení boční stěny haly. Odhad škody je více než sto milionů korun. Příčinu vyšetřuje hasičský a policejní vyšetřovatel.

Výstraha meteorologů před velmi silnými bouřemi trvá. Na Plzeňsku hrozí povodně

Aktualizováno

Sobotní výstraha, kterou v neděli dopoledne upřesnil Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ), varuje před velmi silnými bouřkami, krupobitím a povodněmi. V neděli se bouře mohou na území celé České republiky vyskytnout především od 15 hodin do večera. Teploty budou letní, od 23 do 28 stupňů Celsia, místy vyšplhají až k třicítce. Pro Plzeňsko platí povodňová pohotovost.

V San Franciscu se už krade za bílého dne. Obchody jsou bezmocné a zavírají

Obchodníci v San Franciscu čelí v poslední době doslova nájezdům organizovaných lupičů. V tlupách naběhnou do obchodu a odnesou si z něho, co chtějí. Nevadí jim ani to, že už jejich řádění několikrát natočili svědci na mobilní telefon. Nárůst loupeží ve městě je tak velký, že řetězce své obchody už raději zavírají. Vedle maloobchodních krádeží město sužuje i rekordní počet vloupání do automobilů.

reklama

Domácí zpravodajství

Celebrity ve službách politiků. Komu dělají reklamu Jágr, Čtvrtníček nebo Klus?

S kuřetem nebo u slivovice. Tak se nechal v minulých letech vidět po boku premiéra Andreje Babiše hvězdný hokejista Jaromír Jágr. A ani letos nebude o celebrity ve službách politiků nouze. Jako první se svou nákloností pochlubil herec a satirik Petr Čtvrtníček. Koalici SPOLU (ODS, KDU-ČSL a TOP 09) připravuje volební spoty, ve kterých sám účinkuje. Jágr se Čtvrtníčkem v tom ale nejsou sami. Kdo další propůjčil svůj obličej a jméno politikům?

Prymula: Kdo nakazil olympioniky zjistit lze. Zas tak moc kontaktů v letadle nebylo

Česká republika se ještě před začátkem letní olympiády v Tokiu „proslavila“ několika nakaženými sportovci, z nichž někteří už jistě do průběhu her nezasáhnou. Za zdroj nákazy bývá označován lékař výpravy Vlastimil Voráček, který to ale odmítá. Podle bývalého ministra zdravotnictví Romana Prymuly však „pacienta nula“ vystopovat lze. Uvedl to v nedělních Zprávách PLUS na CNN Prima NEWS.

Měli je utlouct čepicemi. V krvavé řeži u Hradce Králové ale Rakušané ztratili vše

Byla to největší a nejkrvavější bitva, k níž v českých zemích kdy došlo. V rozhodujícím boji prusko-rakouské války v červenci 1866 proti sobě stálo přes 430 tisíc mužů. Na území kolem 70 kilometrů čtverečních mezi Hradcem Králové a Hořicemi krvavou řež dodnes připomíná na 400 památníků, pomníčků, křížů nebo hrobů. A také muzeum války, které stojí za návštěvu.

Bitka kvůli dítěti? V Sokolově se střetli místní a vodáci, situaci uklidnila až policie

Aktualizováno

V pátek odpoledne v Sokolově létaly urážky i pěsti. Potyčka se strhla mezi místními Romy a vodáky, kteří do města přijeli. Web Romea.cz tvrdí, že konflikt vyvolali agresivní mladíci, kteří zaútočili na romské dítě, následně měli napadnout i další Romy. Situaci uklidnili až policisté, kteří nyní celou věc vyšetřují. V neděli policie informovala, že se během potyčky lehce zranilo třináct lidí.

reklama