reklama

Nejvíce kávy vypijí ajťáci a právníci! Mark Zicha a jeho káva budou hosty v KB Interview

Sledujte 30.11. ve 21:25 na CNN Prima NEWS: Máte rádi kávu a pijete ji i v práci? Pak možná znáte hosta KB Interview Marka Zichu a ani o tom nevíte. Právě on pozměnil český trh s kávou a ročně sem dováží přes 120 tun kávových zrn. Vedl k tomu ale poměrně dlouhý příběh, na jehož začátku stál jeden mladý muž.

reklama

Výše zmiňovaný mladíkem je otec Marka Zichy, Victor. Ve čtrnácti letech odešel žít do Kanady. Stal se prezidentem Československé asociace a staral se o české emigranty. Miloval gastronomii a  jeho syn Mark to po něm zdědil. Mark začal pracovat v kavárenském průmyslu a rovnou v největší kanadské pražírně Van Houte. A tady začíná jeho příběh. Kanada mu totiž byla málo a měl sen a touhu poznat zemi svých rodičů, založit tady pobočku a později i vlastní firmu. A to se mu vyplnilo.

„Ta láska ke kávě začala v roce 1994, skončil jsem školu v Montrealu a chytit jsem se příležitosti v Kanadské pražírně.“

„Když jsme přišli na český trh, tak se hodně pil turek. Postupně se to změnilo na filtrovanou kávu a až později na espreso,“ vzpomíná Mark na těžké začátky. „Pracoval jsem v devadesátých letech se svou bývalou ženou, která navštěvovala firmy a nabízela jim náš produkt. Své dodavatele už ale měli a byl to opravdu boj přesvědčit je, aby si vybrali nás. Stačil jim ale test, když měli příležitost kávu ochutnat, tak téměř hned smlouvu s námi podepsali,“ popisuje Mark.

Nyní mezi klienty Marka Zichy patří stovky firem. Jeho zákazníkem je téměř každá třetí společnost, která svým zaměstnancům nabízí kávu zdarma. Mezi jeho největší klienty patří například Microsoft, Siemens, Oracle nebo Skype.

„Nejvíce kávy ale vypijí ajťáci a právníci,“ říká Zicha.

V KB Interview Mark Zicha promluví o svém příběhu, svých rodičích, kávě a podnikání. Vezme nás i do centra dění, a to přímo do své firmy. Celý díl uvidíte dnes ve 21:25 na CNN Prima News.

Tagy: káva firmy KB Interview Martin Moravec kávovar coffee experts Mark Zicha

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru

Kdy skončí v Česku pandemie? Spočítali jsme klíčový termín pro porážku koronaviru

Čeští zdravotníci už podali více než 2,2 milionu dávek vakcíny proti koronaviru. Naprostá většina očkovaných ale zatím obdržela pouze první dávku. Jak dlouho bude Čechům trvat dosažení potřebné míry proočkovanosti? Kolik lidí prošlo nemocnicemi, kolik zemřelo nebo jaký je dosavadní počet potvrzených případů nákazy SARS-CoV-2? Podívejte se na průběh pandemie v číslech.

Politika

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Parta pitomců nám zničí stranu. V ČSSD to vře, výrazní politici od ní dávají ruce pryč

Místo usmíření a táhnutí za jeden provaz to v ČSSD čím dál víc vře. Spoustu straníků naštvaly „čachry“ staronového šéfa Jana Hamáčka ohledně resortů zahraničí a kultury. Nálada mezi sociálními demokraty je mizerná, roste frustrace, někteří úspěšní politici dávají od strany ruce pryč. „Naštvaní jsou všichni. Do Sněmovny se nedostaneme, to je jasné,“ řekl CNN Prima NEWS senátor Petr Vícha.

Nový den

Hamáčkova cesta do Moskvy kvůli Sputniku? Vláda mu mandát nedala, diví se Havlíček

Hamáčkova cesta do Moskvy kvůli Sputniku? Vláda mu mandát nedala, diví se Havlíček

Vicepremiér Karel Havlíček (za ANO) hlásí, že o cestě ministra vnitra a dočasného ministra zahraničí Jana Hamáčka (ČSSD) do Ruska kvůli jednání o vakcíně Sputnik V ví pouze z médií. Šéfovi sociálních demokratů k tomu podle ministra průmyslu a obchodu a také dopravy vláda žádný mandát nedala. Havlíček v pořadu Nový den na CNN Prima NEWS hovořil také o strategii pro rozvolnění opatření.

Pivaři už stojí u okýnek čtyři měsíce aneb Dějiny čepovaného v éře covidu
Princ Philip byl věrný britským vozům. Na pohřeb ho poveze lovecký Land Rover
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Kúdela a rasismus: společenská poptávka idiotské ideologie

Názory

Domácí zpravodajství

Hamáček je jako naprostý zoufalec. Babiš má poslední šanci, říkají komentátoři
Náplavky a parky v pořádku, domácí oslavy ne. Policisté prozradili, kdy padnou pokuty
Počet lidí na ulici nebudeme omezovat, tvrdí policisté. Pandemický zákon k tomu nestačí
Komentátor: Opozice má dvě špatné možnosti. Nechat vládu, nebo dostat zemi do chaosu
Další články
reklama
reklama