káva

Výpis příspěvků ke štítku „káva“

Seniorka sypala kamarádkám do kávy jed, nechtěla splácet dluhy. Otrávila i vodicího psa

11. listopadu 2022 17:45

Otřesný případ ze Slovenska má pokračování. Penzistka tam otrávila kamarádky, aby jim nemusela splácet dluhy. 70letou Terezii ze Šah poslal v úterý Nejvyšší soud za tři pokusy o vraždu na 25 let do vězení. Žena totiž do čaje kamarádkám míchala jed atropin. Otrávený skončil i vodicí pes nevidomého maséra. Odsouzená důchodkyně trvá na své nevině a tvrdí, že se proti ní všichni spikli.

Nejmodernější kávovar De’Longhi u vás doma dřív než na trhu? Vydražte si ho

7. listopadu 2022 07:00

Voňavá a teplá káva provází člověka už po staletí. Máloco nás dokáže spolehlivě vytáhnout z postele jako její vůně. Ale káva není jen tradice či zvyk, bez něhož se spousta z nás neobejde. Se společností De’Longhi je to také požitek, umění skloubit historii s moderním způsobem života a schopnost empatie a ohleduplnosti. A právě italský výrobce kávovarů teď nabízí možnost zúčastnit se neobvyklého dobrodružství. Vyhlásil dražbu zbrusu nového kávovaru ELETTA EXPLORE, který bude na trhu až v roce 2023. Výtěžek dražby jde na dobrou věc!

Jak na top výkony v práci? Zásadní roli hraje nejen dřina, ale i odpočinek

13. června 2022 00:48

Najím se za chvíli, příbuzným zavolám později, potřebuji se protáhnout, ale ještě chvíli vydržím. Teď mám práci! Nejdřív je potřeba dodělat tabulky, pak napsat hromadu e-mailů. Pak je třeba zatelefonovat několika lidem a... než se člověk naděje, je večer. Domů z práce se vrací pozdě a bez radosti ze splněných úkolů, protože už na něj čekají další. Takto vypadá těžce vyšlapaná cesta k úspěchu mnoha lidí. Vede ale skutečně k pravému uspokojení a špičkovým výkonům? Podle odborníků právě naopak.

V Česku startuje turecký festival. Velvyslanec Ankary láká na jídlo, golf i divadlo

6. června 2022 16:53

Turecké velvyslanectví v Praze organizuje v Česku již druhý ročník festivalu, který má občanům tuzemska přiblížit tureckou kulturu a gastronomii. Právě jídlo je ústředním motivem letošních oslav, které startují v sobotu v Berouně golfovým turnajem. Turecký velvyslanec v Česku Egemen Bagis ale pro CNN Prima NEWS přiblížil, že akce budou probíhat po celé zemi.

Vypijeme až sedm energeťáků za den, říkají mladí. Poslanci jim chtějí nápoj zakázat

30. května 2022 05:04

Mnoho dětí a dospívajících mladších 18 let pravidelně pije energetické nápoje. CNN Prima NEWS mladí přiznali, že jsou schopni vypít dvě, tři, ale i sedm plechovek za den. „Chutnají nám,“ vysvětlují. Pijí je i ve škole při vyučování, starší je zase po nocích míchají s alkoholem. Poslanci ale plánují prodej „energeťáků“ dětem do 18 let zakázat. Varují před závislostí i negativním vlivem na zdraví.

Za propagaci placené rodičovské dostali poukazy do Starbucks. Meghan podpořila aktivisty

3. listopadu 2021 17:01

Meghan Markleová se nevzdává a pokračuje ve svém boji za placenou rodičovskou dovolenou v USA. Tentokrát na sebe upozornila tím, že skrze svoji nadaci Archewell darovala zaměstnancům organizace, která vede národní kampaň za získání placené rodičovské dovolené a nemocenské, dárkové poukazy na kávu do řetězce Starbucks v hodnotě 25 dolarů (přibližně 550 korun).

Zpřísnění nás donutilo nechat se očkovat, chceme na pivo bez testu, říkají mladí lidé

30. října 2021 06:05

Nechceme si platit testy a chceme jít svobodně do hospody, na kafe nebo do kina, vysvětlují někteří mladí lidé, proč se v posledních týdnech nechali očkovat. Přiznávají, že je donutilo zpřísnění opatření, protože od pondělí 1. listopadu se budou v restauracích i službách kontrolovat průkazy bezinfekčnosti. Testy se navíc zpoplatní. Stále se ale najdou „odmítači“, které ani tyto kroky k vakcinaci zatím nedonutily.