káva

Výpis příspěvků ke štítku „káva“

Hrůzná vražda v Jihlavě: Žena měla otrávit matku kávou. Cmrndla jsem jí tam metanol, přiznala

Vlastní matku měla otrávit 36letá žena z Jihlavy. Do kávy jí údajně přimíchala metanol. Přestože byla žena včasně převezena do nemocnice, nepodařilo se ji lékařům zachránit. Dcera, která krátce po smrti matky najednou splatila své dluhy, je obviněna z vraždy. V případě prokázání viny může padnout i výjimečný trest. O případu informoval web Blesk.cz.

Zaplatili loni, kávu si vypijí letos. Pražská kavárna originálně obešla zvýšení DPH

Všechny obchody plně promítly nižší DPH do cen, hlásají jejich zástupci. Ekonomové jim ovšem nevěří a obávají se, že se po pár měsících vrátí k původním maržím. Za co si ale naopak výrazně připlatíme, je návštěva kavárny. Třeba cena cappuccina je v některých podnicích o deset korun vyšší než loni. V jedné pražské kavárně ale lidem loni nabídli možnost si kávu předplatit za nižší cenu.

Stimulanty? I kávu musím mít pod kontrolou, říká Procházka. Připomněl vánočního Herkula

Zápasil v asi nejslavnější hale světa. Předvedl skvělý výkon, ale z vítězství se radoval soupeř. Jak tento moment vnímá nejlepší český bojovník Jiří Procházka po více než měsíční pauze? „Zápas s takovým výsledkem nemůžu jen tak hodit za hlavu,“ říká český samuraj. Neúspěch ale bere jako cestu k vylepšení sebe sama. Výsledek svého snažení předvede 13. dubna v Las Vegas v souboji s rakouským bojovníkem Aleksandarem Rakičem.

Zajdeme spolu na kávu, přijal Jurečka ve studiu nabídku Juchelky. Proberou příspěvky na péči

V odlehčeném tónu se vedla debata ministra práce a sociálních věcí Mariana Jurečka (KDU-ČSL) a opozičního poslance Aleše Juchelky (ANO) ke konci pořadu Partie Terezie Tománkové. Juchelka si totiž postěžoval, že s ním Jurečka nejde na kávu a neprobere s ním vyřešení příspěvku na péči. Lidovecký ministr mu odpověděl, že s pozváním problém nemá a klidně spolu mohou zajít na kávu nebo dokonce kakao. O problému u příspěvku na péči totiž ví již delší dobu.

Pěstuje kávu a banány, chrání pralesy: Kostarika, tady je svět v pořádku

Nebe na zemi. To je Kostarika. Země, kterou je možné opěvovat od rána do večera, ale kdo ji jednou pozná, ví, že někdy slova nestačí. Právě tady lidé hledí na podstatu života jako málokde. Chrání přírodu a přitom rozvíjejí zemědělství, jehož plodinami dokážou zásobovat i státy na druhé straně zeměkoule. K tomu všemu je tenhle středoamerický národ energeticky soběstačný a naprosto odmítá ozbrojené konflikty. Jestli tohle není definice pozemského ráje, pak už nevíme, co jiného by jí mohlo být. Vyrazit do Kostariky znamená vsadit na jistotu, s cestou vám pomohou třeba v Exclusive Tours.

Nejmedovější město Frýdek-Místek: Je domovem Marlenky, proč je její těsto záměrně křivé?

Frýdek-Místek, malebné dvojměstí rozprostřené na obou březích řeky Ostravice a současně na širším úpatí Beskyd. Líbí se tady místním i turistům, kterých sem ročně zavítají tisíce. Ti mohou přímo v centru města obdivovat fasády původně renesančních a barokních budov. Ale také nahlédnout pod pokličku tajemného procesu, který dává vzniknout vyhlášenému dezertu, Marlence. Vše zmíněné jsme společně objevovali v dalším díle pořadu Prima Česko.

Není káva jako káva: Pražírna CrossCafe v Plzni denně zvládne i půl tuny zrnek

Zajít si na dobrou kávu patří nejen k současným trendům. Je to pravidelný a nebojíme se říct také nezbytný rituál v životě mnoha z nás. Zkušení milovníci skvělé kávy ale vědí, že není jedna jako druhá. Pokud totiž máme možnost vychutnat si menší či větší šálek čerstvě upražené kávy, jedná se o zážitek, který je o několik úrovní výše. A právě ten nově nabízí kavárna CrossCafe v Plzni.

Znojemské okurky z Turecka nebo lentilky z Hamburku. Kam zmizely tradiční české značky?

Spotřebitelé si často v obchodech musí zvyknout na to, že se výroba tradičních tuzemských značek přesunula na jiná místa, respektive do zahraničí. Milovníci okurek například budou od příštího roku kupovat nakládačky v nálevu z ciziny, a ne od tradičního závodu Znojmia v Bzenci. Změna výroben ale v minulosti čekala například na Sedlčanský hermelín, Lentilky nebo kávu Jihlavanka.

Jiná sazba DPH u černé kávy, jiná u caffè latte. Které změny způsobí problémy a chaos?

Vládní kabinet se pouští do složitého boje za menší zadlužení státu. Kromě opozice mu však v cestě stojí hned několik překážek, které bude muset překonat. Týká se to zjevných rozporů, které soubor více než 50 opatření přináší. Patří mezi ně například rozdílná sazba daně z přidané hodnoty (DPH) na časopisy a noviny, nejasnosti okolo DPH u kávy s mlékem nebo boj za nulovou sazbu spotřební daně u tichého vína. Jaké další zmatky čekají na poslance a senátory, kteří si budou muset s návrhy poradit v legislativním procesu?