reklama

káva

Výpis příspěvků ke štítku „káva“

Dávat kávu s sebou je jediný způsob, jak přežít, říká zoufalý majitel kaváren

Zákaz prodeje nealkoholických nápojů z výdejních okének je posledním hřebíčkem do rakve, tvrdí spolumajitel tří kaváren v Praze Martin Špetlík. Kritizuje vládu nejen za opatření, která přicházejí z čista jasna, ale i za nesmyslnost nařízení během pandemie koronaviru. „Nepřišli jsme na to, jak by to, že si lidé odnesou s sebou kávu nebo svařené víno, mělo ovlivnit epidemiologickou situaci,“ říká.

Vláda zakázala prodej kávy s sebou z výdejních okének, chce tak zabránit shlukování

Vláda upravila ve čtvrtek své usnesení ohledně prodeje piva ve džbánku nebo nákupů alkoholu v lahvích na vánočních trzích. Zakázala i výdej nealkoholických nápojů s sebou z okének či stánků. Nekoupíte si tedy na zahřátí ani kávu či čaj, upozornil server iRozhlas.cz. Ministerstvo zdravotnictví podle ministra zdravotnictví Jana Blatného (za ANO) v pondělí vládě také navrhne přechod ze třetího do čtvrtého stupně protiepidemického systému PES. Současná opatření se tak dále zpřísní. Pravděpodobně to bude od druhé poloviny nebo konce příštího týdne.

Italka po devět měsíců sypala kolegyni do kávy tlumící léky. Bála se, že ji vyhodí

Třiapadesátiletá Italka Mariangela Cerratová z Piedmontu slyšela zvěsti, že v pojišťovně, ve které pracovala, mají zrušit pracovní místa. Aby se jí případné propuštění z práce netýkalo, začala jedné z kolegyň přidávat do kávy tlumící léky. Dělala to devět měsíců, za což byla odsouzena ke čtyřem letům ve vězení. Informaci zveřejnil portál Sky News.

reklama