reklama

David Hecl: Jediný Čech, který pilotoval největší dopravní letadlo světa Airbus A380

O jeho práci sní spousta mladých kluků. Stát se pilotem ale není úplně snadné. Musíte projít těžkými zkouškami a navíc obětovat část svého soukromého života. David Hecl tomu obětoval všechno a dostal se tam, kam ještě žádný Čech před ním. Sledujte KB Interview s Martinem Moravcem od 21:25 na CNN Prima NEWS nebo v sekci pořadů na CNNPrima.cz

reklama

Odměnou za jeho práci jsou nádherné výhledy z kokpitu. Jeden z těch nejkrásnějších byl podle Davida při denním letu nad australskou pevninou. „Co je ale pro každého pilota fascinující a každý pilot to viděl tisíckrát. Tak je to východ a západ slunce,“ dodává.

„Každé přistání je originální. A je spousta věcí, které mohou ovlivnit, zda bude přistání hladké. Počet hladkých přistání přibývá se zkušeností pilotů a potlačením ega. Aby to nebylo jen hladké přistání, ale i bezpečné.“

David Hecl

{{ image(599205, 'David Hecl - český pilot') }}

Jediný Čech, který pilotoval největší dopravní letadlo světa – Airbus A380. Vystudoval V Žilině, pracoval například pro ČSA a později u Emirates. Poslední léta lítal výhradně na stroji A380.

David Hecl je první český kapitán na stroji A380. Letadlo je podle Davida technicky mnohem lépe vybavené než ostatní. „Největší noční můra je, když letíte dlouhé hodiny nad oblastmi, kde není žádné civilizované letiště. Co kdyby se něco stalo,“ říká David a zmiňuje oblast Severní pólu, kde se nedá jednoduše nękde přistát.

Kapitán opouští loď jako poslední

Tohle přísloví platí i u letadla a je to v podstatě nepsaný zákon. Kapitán je totiž zodpovědný za bezpečnost všech, co jsou na palubě. „Kapitán se opravdu má přesvědčit, že na palubě už žádný cestující nezůstal.“

Podle Davida jsou nejukázněnější cestující z Japonska nebo Koreji. „Po nich se v podstatě nemuselo letadlo ani uklízet a mohlo letět hned zpátky,“ dodává s úsměvěm David. O svém životě pilota promluví 17.1. v KB Interview Martina Moravce ve 21:25.

Další hlavní zprávy

Partie

Hrozí další vlna. Zachytili jsme 56 mutací z ciziny, varuje Arenberger

Hrozí další vlna. Zachytili jsme 56 mutací z ciziny, varuje Arenberger

Začneme s masivním vyhodnocováním vzorků odebraných pacientům, kteří jsou pozitivní na covid, abychom odhalili nové mutace koronaviru. Oznámil to ministr zdravotnictví Petr Arenberger (za ANO) v Partii Terezie Tománkové na CNN Prima NEWS. Mělo by k tomu dojít nejpozději od příštího týdne. Za posledních 14 dní bylo totiž podle ministra zachyceno 56 různých mutací.

Jeden nešťastný pohyb a malér byl na světě. Provod si poranil koleno, přijde o EURO?
Turboočkování funguje skvěle. V pondělí umožníme registraci lidí 45+, slibuje Babiš
„Lole“ Reutemann je v nemocnici. Nemilovaný exkolega Nikiho Laudy je v kritickém stavu
„Satanští vojáci“ míří na misi do země kanibalů. Mají zklidnit indonéské separatisty
reklama
reklama
Schillerová: Hamáček by měl rezignovat, pokud se prokáže, že o cestě do Moskvy lhal

Partie

Domácí zpravodajství

Další články
reklama
reklama