reklama

David Hecl: Jediný Čech, který pilotoval největší dopravní letadlo světa Airbus A380

O jeho práci sní spousta mladých kluků. Stát se pilotem ale není úplně snadné. Musíte projít těžkými zkouškami a navíc obětovat část svého soukromého života. David Hecl tomu obětoval všechno a dostal se tam, kam ještě žádný Čech před ním. Sledujte KB Interview s Martinem Moravcem od 21:25 na CNN Prima NEWS nebo v sekci pořadů na CNNPrima.cz

reklama

Odměnou za jeho práci jsou nádherné výhledy z kokpitu. Jeden z těch nejkrásnějších byl podle Davida při denním letu nad australskou pevninou. „Co je ale pro každého pilota fascinující a každý pilot to viděl tisíckrát. Tak je to východ a západ slunce,“ dodává.

„Každé přistání je originální. A je spousta věcí, které mohou ovlivnit, zda bude přistání hladké. Počet hladkých přistání přibývá se zkušeností pilotů a potlačením ega. Aby to nebylo jen hladké přistání, ale i bezpečné.“

David Hecl

{{ image(599205, 'David Hecl - český pilot') }}

Jediný Čech, který pilotoval největší dopravní letadlo světa – Airbus A380. Vystudoval V Žilině, pracoval například pro ČSA a později u Emirates. Poslední léta lítal výhradně na stroji A380.

David Hecl je první český kapitán na stroji A380. Letadlo je podle Davida technicky mnohem lépe vybavené než ostatní. „Největší noční můra je, když letíte dlouhé hodiny nad oblastmi, kde není žádné civilizované letiště. Co kdyby se něco stalo,“ říká David a zmiňuje oblast Severní pólu, kde se nedá jednoduše nękde přistát.

Kapitán opouští loď jako poslední

Tohle přísloví platí i u letadla a je to v podstatě nepsaný zákon. Kapitán je totiž zodpovědný za bezpečnost všech, co jsou na palubě. „Kapitán se opravdu má přesvědčit, že na palubě už žádný cestující nezůstal.“

Podle Davida jsou nejukázněnější cestující z Japonska nebo Koreji. „Po nich se v podstatě nemuselo letadlo ani uklízet a mohlo letět hned zpátky,“ dodává s úsměvěm David. O svém životě pilota promluví 17.1. v KB Interview Martina Moravce ve 21:25.

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Hranice okresů budou hlídat tisíce policistů. Mají být na všech hlavních tazích

Na dodržování vládních omezení pohybu obyvatel mezi okresy bude v celé zemi dohlížet 26 000 policistů. Měli by hlídkovat na všech hlavních silničních tazích včetně dálnic. Podle policejního prezidenta Jana Švejdara by měly být kontroly namátkové. Informovala o tom Česká televize. Policie také na webu zveřejnila formou otázek a odpovědí pravidla pohybu mezi regiony.

Partie

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

Jak hodnotí rok s koronavirem Zeman, Babiš a Vystrčil? Sledujte nedělní Partii

S pandemií koronaviru se Česko potýká už téměř rok. O tom, jak změnila životy lidí a jak se promítla na české politické scéně, bude mluvit v mimořádné nedělní Partii moderátorka Terezie Tománková s prezidentem Milošem Zemanem. Ve druhé části pořadu rok s koronavirem zhodnotí premiér Andrej Babiš a třetí hodinový blok bude věnovaný předsedovi Senátu Miloši Vystrčilovi. Sledujte Partii na Primě i CNN Prima NEWS v neděli 28. února od 11 hodin.

Maláčová vs. Schillerová: Máš podíl na tom, že si lidé musí vybírat mezi zdravím a penězi
Zaplatíme péči o české pacienty s covidem, nabízí Německo. Pokud o to ČR požádá
reklama
reklama
PŘEHLEDNĚ: Co bude od pondělí platit? Z okresu jen s potvrzením, běhání pouze v obci

Nouzový stav

Domácí zpravodajství

Vláda uzavře okresy: Do práce s potvrzením, se psem jen 500 metrů od domu
Březen jako na houpačce. Jarní teploty a slunce vystřídá opět prudké ochlazení
Roušky a respirátory budou povinné v práci i venku. Firmy čeká testování zaměstnanců
Další články
reklama
reklama