CNN Prima News doktorka

doktorka

Výpis příspěvků ke štítku „doktorka“

Ukrajinská doktorka odvedla dítě do školky, pak ji zabila ruská raketa. Ze syna je sirotek

11. října 2022 23:15

Rusové jen za pondělí vyslali na ukrajinská města více než 80 raket, což si vyžádalo přes 100 raněných a i 19 mrtvých. Jednou z nich je lékařka z oddělení transplantací kostní dřeně pro děti Oksana Leontievová. Ta vzala v pondělí ráno svého syna do školky a poté vyrazila do práce v centru Kyjeva. Během cesty ji zabila ruská raketa. Ze syna Leontievové se stal sirotek. Ukrajinci nyní truchlí na sociálních sítích.

Netopýří žena z laboratoře ve Wu-chanu varuje: Světu hrozí 600krát infekčnější mutace

7. srpna 2021 17:40

Shi Zhengliová stojí za laboratoří ve Wu-chanu, z níž v prosinci 2019 podle některých zdrojů mohl uniknout koronavirus. „Netopýří žena“ nyní varuje svět před dalšími smrtícími variantami viru. Nejvíce se obává mutace, která může být až 600krát infekčnější než původní varianta koronaviru, která se rozšířila téměř po celém světě.

Lékařka po smrti sestřičky píše demonstrantům: Pro vaši „svobodu“ máme riskovat život?

19. listopadu 2020 13:42

Lékaře a další zdravotníky zaskočila zpráva o úmrtí sestřičky z jihlavské nemocnice. Mezi nimi i členy předsednictva Lékařského odborového klubu – Svazu českých lékařů (LOK-SČL). V souvislosti s nárůstem počtu nakažených mezi zdravotníky někteří z nich nechápou demonstrace a už vůbec ne odmítání roušek. „Jakým právem žádáte, aby zdravotníci za vaši rádoby svobodu platili vlastním zdravím a vlastními životy?“ ptá se v otevřeném dopise lékařka Lenka Doležalová.

Obézní jsou ohroženější koronavirem. Jezte méně, hýbejte se a nemlsejte, radí odborníci

15. října 2020 22:19

Doktorka Kateřina Cajthamlová a fitness trenér Jakub Prchal v pořadu 360⁰ Pavlíny Wolfové poradili, jak se mají lidé doma udržovat, aby nepřibírali a měli dobrou imunitu. Podle Společnosti všeobecného lékařství má totiž obézní pacient s koronavirem o 113 procent větší šanci, že skončí v nemocnici než pacient s normální váhou, a o 48 procent větší pravděpodobnost, že s COVID-19 zemře. Vyplývá to z dat vědců univerzity v Severní Karolíně, kteří prošli 75 studií provedených na čtyřech stech tisících pacientů z Evropy, Asie i Ameriky.