reklama

Bouček má koronavirus. Srovnání s chřipečkou je podle něj skoro až trestný čin

„Tohle je nemoc, která opravdu s chřipečkou nemá nic moc společného, protože ve chvíli, když přijdeš o dva smysly, tedy čich a chuť, rázem to srovnání s chřipečkou mizí.“ Tak zní popis moderátora Libora Boučka z domácí karantény, kde se léčí s koronavirem. V rozhovoru informoval o svém stavu, o průběhu léčby, apeloval na osobní zodpovědnost a opřel se i do amerického prezidenta.

reklama

„Mám zvýšenou teplotu. Horečku jsem měl v pondělí a v neděli večer. Strašně mě bolí oči, bolí mě hlava, člověk je tak jako lehce malátný. Nikdy v životě jsem nezažil to, že bych byl schopný spát šestnáct hodin denně, ale činím tak. Je to věc strašně nepříjemná,“ informoval moderátor CNN Prima NEWS Libor Bouček v pořadu Nový den z domácí karantény.

„Bojím se každého zakašlání, které může přijít. Bojím se toho, že by to mohlo dorazit na plíce, což je velká komplikace.“

Jedna z nepříjemných věcí podle něj v souvislosti s onemocněním je, že člověk nikdy večer neví, co se bude dít následující den. „A dokonce ani neexistuje žádný odborný názor, který by ti naznačil, co se bude dít. To je, řekl bych, věc velmi nepříjemná.“

K tématu

Srovnání s chřipečkou je skoro až trestný čin

Americký prezident Donald Trump uvedl, že COVID-19 má mnohem lehčí průběh než chřipka. Je to chřipečka, nebo je ten průběh daleko horší, zeptala se moderátorka a Boučkova kolegyně Soňa Porupková. „Dá se očekávat, že hlava Spojených států bude mít nejlepší dostupnou zdravotnickou péči a v případě, že si tenhle člověk s nádhernou přehazovačkou myslí, že takovou péči má úplně každý z těch téměř osmi miliard lidí na planetě, tak to možná může být lehčí chřipečka,“ reagoval ironicky Bouček. „Myslím si, že to chřipečka není. Ta se vyvíjí daleko příznivěji. Tohle je nemoc, která opravdu s chřipečkou nemá nic moc společného, protože ve chvíli, když přijdeš o dva smysly, čich a chuť, tak rázem srovnání s chřipečkou mizí,“ dodal Bouček s tím, že u některých případů čich mizí i na déle než několik týdnů.

„Může to tak být z pohledu čtyřicetiletého chlapa, ale ve chvíli, kdy se tohle dostane k lidem, kterým je přes padesát, lidem, kteří mají zdravotní potíže, tak si myslím, že to srovnání s chřipečkou je skoro až trestný čin,“ pokračoval.

Nejhorší je pocit, že byste mohli někoho nakazit

Následně Libor Bouček apeloval na lidi, aby byli zodpovědní a opatrní. „Ten nárůst mrtvých k osmi stovkám... Tohle kdybychom si řekli před měsícem, tak si budeme říkat: ‚No to přeci není možné.‘ Ale je to tady. Myslím, že už ta čísla ukazují, že to žádná chřipečka není.“

„Je občanská povinnost chránit lidi okolo, protože myslím, že na téhle nemoci je nejstrašnější ten pocit, že byste vy mohli někoho nakazit a způsobit mu problémy,“ uvedl mimo jiné důvody, proč se sám vydal na test poté, co si naměřil teplotu přes 38 stupňů.

Na otázku, jak se Bouček léčí, odvětil: „Je to velmi jednoduché. Člověk je odsouzený čekat. Je to pravidlo: Držte si palce a snad to prostě za deset dní odezní. Kdyby vám hodně stoupla teplota, vezměte si paralen. Udržujte se zdraví za podpory vitamínů a v případě, že by se vám hůř dýchalo, volejte 155,“ dodal mimo jiné s tím, že léčba neexistuje.

K tématu

Další hlavní zprávy

360°

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Politiku beru osobně. Vstoupit do ní ale nechci, trpěl bych, přiznal písničkář Klus

Od začátku své kariéry se skrze své písně Tomáš Klus vyjadřoval k politické situaci v zemi. Nyní adresuje album Čaučesko dvěma politikům – premiérovi Andreji Babišovi (ANO) a prezidentovi Miloši Zemanovi. „Neútočím na jejich osobnost, ale na jejich skutky, které mají morální dopad na naši společnost,“ uvedl Klus v pořadu 360° Pavlíny Wolfové na CNN Prima NEWS. Sám se však do politiky nehrne, protože by v ní prý trpěl.

Dopis generálů hýbe Francií. Le Penovou táhne vzhůru, lidé spekulují o převratu
Doufali jsme v zázrak. Lidé na sociálních sítích truchlí za 15letého Tomáše
Ruští agenti z Vrbětic povýšili. Pracují pro Kreml, tvrdí novinář Bellingcatu
Mistrovská Slavia nedala v poháru Spartě šanci. Sešívaní si finále zahrají s Plzní
reklama
reklama
Hamáčkovi věřím. Výměna Vrbětic za Sputnik V je nesmysl, zdůrazňuje Babiš

Politika

Domácí zpravodajství

Vláda musí prověřit únik informací v případu Vrbětice, rozhodli poslanci
Pacienti s rakovinou se bojí nejen nemoci, ale i její léčby, přiznal lékař Klener
Zatčený aktivista i vyjádření známých osobností. Česko si připomíná Pražské povstání
Další články
reklama
reklama