CNN Prima News COVID-19

COVID-19

Výpis příspěvků ke štítku „COVID-19“

Ruská informační válka je záminkou k omezování svobody slova, myslí si téměř polovina Čechů

Informační válka vedená Ruskem po začátku invaze na Ukrajinu je pouze záminkou západních vlád, aby mohly omezovat svobodu slova a nepohodlná média v jednotlivých státech. Myslí si to téměř polovina Čechů oslovených při průzkumu Středoevropské observatoře digitálních médií (CEDMO). S tímto názorem souzní stejné množství Maďarů a o něco méně Slováků. CEDMO zároveň v zemích Visegrádské čtyřky (V4), kam náleží ještě Polsko, určilo hlavní dezinformační témata, která se objevují před blížícími se volbami do Evropského parlamentu.

Lidé se opět vrací do kanceláří. Hledáme sociální kontakt, říká Eduard Forejt z PASSERINVEST GROUP

Pandemie covidu-19 zásadně ovlivnila pracovní prostředí v kancelářích. Měsíce zákazů a omezení pohybu lidí kvůli šíření nákazy skutečně zásadně změnily pracovní zvyky. Vrací se lidé zpět a jak budou vypadat kanceláře budoucnosti? Nejen o tom mluvil v pořadu Interview PLUS plus ředitel rozvoje obchodu PASSERINVEST GROUP, Eduard Forejt.

Jak růst v každé době? Konference Reshoper ukázala e-shopům cestu, říká Ivo Mrena

Aktualizováno

Češi patří v rámci Evropské unie k nejaktivnějším národům v nakupování online. Zájem podnikatelů o sféru e-commerce je tak enormní. Přední odborníci na e-commerce ze společnosti Shoptet, největšího poskytovatele e-shopové platformy v Česku a na Slovensku, i letos uspořádali konferenci Reshoper 2024. Zaměřená je na podnikatele, vlastníky kamenných obchodů, kteří chtějí přejít na online prodeje, ale i na ty, kteří chtějí lépe poznat trendy v této oblasti. S jakými problémy se potýká e-commerce, říká v rozhovoru ředitel marketingu Shoptetu Ivo Mrena, který za Reshoperem již 4. rokem stojí.

Nová mutace koronaviru FLiRT dělá obavy vědcům. Zmínili její zákeřnost a popsali příznaky

Nejnovější údaje britské Agentury pro zdravotní bezpečnost ukazují opětovný nárůst potvrzených případů nemoci covid-19, informuje The Mirror. Důvodem je nový kmen viru, který dostal název FLiRT. Ten je v současné době odpovědný také za zhruba čtvrtinu všech případů ve Spojených státech a již nyní panují obavy, že by se mohl stát dominantním kmenem po celém světě.

Pomáháme hlídat zdraví pacientů, prevence je základ, říká CEO sítě lékáren BENU

Vysoká vytíženost lékařů a dlouhé čekací lhůty na vyšetření, nedostupnost léků — to jsou nejpalčivější problémy, které v současnosti řeší mnozí čeští pacienti. Cestu k jejich vyřešení hledá síť lékáren BENU, která se dlouhodobě hlásí o roli v primární péči. Podle generálního ředitele, Petra Doležala, by to pro pacienty znamenalo nejen větší pohodlí, ale především přínos pro jejich zdraví.

Po covidu řada Čechů očkování zcela neguje, upozornili epidemiologové. Vázne i jeho vymáhání

V očkování proti chřipce je Česko na desetině hodnot, které vykazují jiné země. V pořadu 360° na CNN Prima NEWS to konstatoval epidemiolog Roman Prymula. Poznamenal, že v atmosféře covidové epidemie výrazně stoupl počet lidí, kteří bezdůvodně negují vakcinaci, což zhoršuje jakoukoliv osvětu i u ostatních nemocí. Podobně to vidí i epidemioložka Kateřina Fabiánová, která zdůraznila, že v případě černého kašle se vakcinací snižuje pravděpodobnost těžkého průběhu.