CNN Prima News COVID-19

COVID-19

Výpis příspěvků ke štítku „COVID-19“

Prymula: Opičí neštovice nejsou nový covid. Puchýře se ale dělají i na vnitřních orgánech

24. května 2022 23:48

Dosavadní informace o opičích neštovicích by mohly naznačovat to, že se nemoc nešíří komunitně. To je podle epidemiologa Romana Prymuly dobrá zpráva. Doufá, že virus nebude mít na svědomí další epidemii jako covid. V pořadu 360° však uvedl, že projevy nákazy mohou být dost nepříjemné. Puchýřky se totiž netvoří jen na kůži, ale i na vnitřních orgánech.

Slovensko pod tíhou dezinformací. Zhrozili se i kongresmani USA, apelují na Zuckerberga

23. května 2022 06:20

Dezinformace jsou hojně šířené a v době války na Ukrajině či pandemie koronaviru to platí ještě více. Mocně se objevují například u nás a také na Slovensku. Situace u našich východních sousedů je natolik závažná, že si jí všimli i američtí kongresmani. Ti nyní apelují na internetovou společnost Meta, provozovatele sociální sítě Facebook či Instagram, aby s dezinformacemi na svých platformách na Slovensku něco dělala.

Ukrajinské vědkyně v Česku řeší bioodpady i dopady covidu, říká profesor Konvalinka

22. května 2022 22:45

Do České republiky od začátku ruské agrese na Ukrajině přišlo již více než 300 tisíc utečenců a řada z nich již dostala příležitost si v Česku nalézt zajímavou práci. Například ukrajinské vědkyně se zapojily do řady výzkumných projektů především v oboru vodohospodářství či v energetice. O podpoře 14 milionů korun na zapojení ukrajinských vědců, kterou nabídla Technologická agentura ČR, se pro CNN Prima NEWS rozhovořil její předseda Petr Konvalinka.

PŘEHLEDNĚ: Do kterých zemí si musíte přibalit roušku a kam potřebujete negativní test?

21. května 2022 08:43

Evropa se díky zlepšující se covidové situaci stále více otevírá turistům. Řada států nepožaduje po cestujících žádné covid pasy, přesto nadále zůstávají některé oblíbené destinace, kde budete očkovací certifikát či negativní test potřebovat. V některých státech zase budete muset znovu vytáhnout roušky či respirátory.

Jak silná covidová vlna přijde na podzim? Mnohé napovídají data z Jihoafrické republiky

21. května 2022 06:45

Vývoj covidové epidemie se začíná stále více podobat loňskému roku. Zatímco Evropa prožívá relativně poklidné časy, v Jihoafrické republice (JAR) řádí další vlna, která se pravděpodobně na podzim objeví také u nás. Odborníci však pozorují tamní data s optimismem. Poslední vlna omikronu typu BA.4 a BA.5 je již za vrcholem a byla výrazně méně problematická než ty předchozí, které v zemi přicházely s matematickou pravidelností.

PŘEHLEDNĚ: Vrátí se respirátory do MHD? Válek nastínil podzimní opatření proti covidu

20. května 2022 06:07

Pokud jde o covid, nikdo nepochybuje, že nás čeká poklidné léto. Přesto již z nejvyšších míst zaznívají obavy, že na podzim by se mohla pandemická vlna vrátit. Ministerstvo zdravotnictví proto připravuje sérii opatření, která by po létě mohla vstoupit v platnost. Mnohé již naznačil ministr zdravotnictví Vlastimil Válek (TOP 09).

Kde se více očkovalo, tam se méně umíralo, ukazují data ze světa. Jak je na tom Česko?

18. května 2022 05:13

Země, ve kterých se lidé nechali více proočkovat vůči nemoci COVID-19, zaznamenaly v průměru menší počet zemřelých v souvislosti s koronavirem, ukazují data. Čeští odborníci si pochvalují, že se především loni povedlo masivně proočkovat rizikové skupiny před příchodem podzimní vlny varianty delta. Úřady však upozorňují, že další přeočkování bude zřejmě nutné na podzim.

Kloktání slané vody, zázvorový čaj nebo ibuprofen. KLDR bojuje s covidem bez vakcín

17. května 2022 12:34

Izolovaná Severní Korea je jednou z mála zemí světa, které se odmítly připojit k očkovací kampani proti nemoci COVID-19, a do minulého týdne tvrdila, že se na jejím území nevyskytl jediný případ nákazy koronavirem. Nyní se ale nemoc v KLDR šíří rychlým tempem a lidem, kteří onemocní, zdravotníci radí užívat běžné léky na chřipku, antibiotika či domácí medicínu, píše agentura Reuters.

V KLDR zaznamenali přes milion nakažených covidem. Kim povolal armádu a vyhlásil uzávěru

16. května 2022 10:56
Aktualizováno

Severní Korea již pravděpodobně zaznamenala více než milion případů nákazy koronavirem, ačkoli výskyt nemoci COVID-19 na svém území poprvé přiznala teprve minulý týden. Severokorejské zdravotnické úřady podle agentury AP uvedly, že „horečkou neznámého původu“ od konce dubna onemocnělo 1,2 milionu lidí. V KLDR jsou omezené testovací kapacity, takže potvrzeno je jen malé množství případů nákazy koronavirem, píše AP.