Na lesníka Martina a jeho syna se vyřítil medvěd. Když chlapec zakopl, zazněla střelba

Děsivý zážitek si z horských lesů u Horného Harmance odnesli lesník Martin Seredy a jeho syn. V pondělí vyrazili na procházku a vše se zdálo v pořádku, dokud otec nezaslechl medvědí řev. Následovaly okamžiky, na které už zřejmě nezapomenou – proti zvířeti řítícímu se přímo proti nim musel Martin použít zbraň. Informují o tom tvnoviny.sk. Někteří medvědi se už nyní probouzejí ze zimního spánku, varovali v souvislosti s incidentem ochranáři.

Lesník Martin vzal svého třináctiletého syna do banskobystrického lesa. Po procházce se usadili a měli v plánu sníst si svačinu, popisují nenápadný začátek hrozivého příběhu tvnoviny.sk. „Nevěděl jsem, že sedíme blízko doupěte, protože bylo skryté pod sněhem. Hned jak jsme si sedli, uslyšel jsem medvědí řev a rozzuřené dýchání. Chytil jsem syna za ruku a rozběhli jsme se dolů ze svahu,“ líčil vypjatou chvíli Martin.

ČTĚTE TAKÉ: Psí zabijačky na Slovensku: Reportérce, která je odhalila, vyhrožují zbitím

Oba museli překonat velmi strmý a členitý terén, ale počáteční hrůznou chvíli ještě rozdýchat zvládli. Opravdové drama přišlo až v moment, kdy chlapec při útěku upadl.

V tom okamžiku lesník nezaváhal – aby syna ochránil, uchýlil se ke krajnímu řešení a sáhl po své zbrani. „Když byla medvědice dva nebo tři metry od nás, začal jsem střílet. Dvakrát jsem minul a musel jsem vystřelit znovu,“ popisoval situaci.

Medvědi jsou nyní vyhladovělí

Dodal, že byl rozhodnutý udělat cokoli, aby se jeho dítěti nic nestalo. Zvíře po střelbě uteklo, ale je pravděpodobné, že se v lese stále pohybuje.

Ochranáři už letos našli hodně medvědích stop a upozorňují, že ačkoli se tyto šelmy běžně probouzejí ze zimního spánku až v polovině března, na některé je možné narazit už nyní, informoval web Pluska.sk s tím, že medvědi jsou nyní vyhladovělí po dlouhé hibernaci a hledají potravu.

Tagy: