Drama v Tatrách: Záchranáři zasahovali u českých horolezkyň, jedna spadla pod skalní stěnu

Slovenští záchranáři pomáhali v pátek dvěma českým horolezkyním, které sestupovaly žlabem pod horou Satan do Mlynické doliny ve Vysokých Tatrách a uvázly nad skalnatým prahem. Jedna z nich mezitím spadla pod skalní stěnu, uvedla slovenská Horská záchranná služba (HZS). Záchranáři ji poté předali zdravotníkům.

Záchranáře kontaktovala dvojice uvázlých žen v pátek odpoledne. Během přesunu záchranářů na místo pak jedna z horolezkyň spadla pod stěnu. „Podle informací od nahlašovatele, který byl u ní, byla po pádu otřesená, ale bez viditelných poranění,“ uvedla HZS na svém webu. Dodala, že k ženám se z vrtulníku spustili dva záchranáři.

ČTĚTE TAKÉ: Tragédie v Apeninách. Česká turistka zemřela při exkurzi v horách, zřítila se kvůli fotkám

Horolezkyně, která spadla pod stěnu, byla ošetřena a helikoptéra ji přepravila do Starého Smokovce, kde si ji převzali přivolaní zdravotníci, uvedli slovenští záchranáři. Více informací ke zdravotnímu stavu ženy není k dispozici.

Před několika dny informovala slovenská horská služba o smrti devětačtyřicetiletého českého turisty pod horou Satan. Na záchranáře se tehdy obrátili turisté, kteří viděli, jak žlabem pod horou směrem do Mlynické doliny spadl muž. Zřítil se 400 až 500 metrů. I k němu vyletěl záchranářský vrtulník. Svědci nehody muže resuscitovali až do doby, než k nim dorazili záchranáři. Lékař však už jen konstatoval smrt.

MOHLI JSTE PŘEHLÉDNOUT: Divoká jízda kanálem v Brně. Mladík na videu riskoval život několika způsoby, varují experti

Tagy: