reklama

Dramatická záchrana seniorky v Praze: Policisté ji našli v kaluži krve

Velice dramatický zásah mají za sebou pražští policisté. Vyjížděli k dvaaosmdesátileté seniorce, která uklouzla v koupelně a nemohla se pohnout. Vše navíc komplikoval fakt, že byla zamčená v bytě a nemohl se k ní nikdo dostat.

reklama

Chvíle strachu prožila 82letá seniorka ve svém bytě. V koupelně upadla a uhodila se do hlavy. Vše stačila ještě zavolat své sousedce s tím, že leží v kaluži krve a nemůže se pohnout. „Oznamovatelka, která od inkriminovaného bytu měla klíče, se dovnitř nedostala, jelikož se z druhé strany dveří nacházely také klíče,“ upřesnila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Pohotovostní jednotka ihned po příjezdu vyrazila dveře do bytu a v koupelně našla zraněnou ženu, která z posledních sil volala o pomoc. „Policisté ohrožené ženě poskytli první pomoc a následně ji předali přivolaným záchranářům, kteří ji převezli do nemocnice k dalšímu ošetření,“ upřesnila Siřišťová.

Vše mělo nakonec šťastný konec. Nicméně všem seniorům, kteří bydlí samotní a mají zdravotní problémy, policie doporučuje, aby po uzamčení vchodových dveří vyndávali klíče ze zámku. „To hlavně z důvodu, aby se předešlo násilnému vstupu a bylo možné odemknout byt například náhradním klíčem,“ uzavřela Siřišťová.

Tagy:
PČR seniorka Praha Záchrana

Hlavní zprávy

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv
ZOH 2022

Diplomatický bojkot olympiády v Pekingu. USA viní Čínu z porušení lidských práv

Na zimní olympijské hry v Pekingu se příští rok nevypraví žádní představitelé vlády USA. Diplomatický bojkot her v pondělí oznámila mluvčí Bílého domu Jen Psakiová, která rozhodnutí odůvodnila porušováním lidských práv v Číně. Cílem opatření je naznačit Pekingu, že nemůže pokračovat ve svém současném kurzu. Vláda prezidenta Joea Bidena tím vyjádřila podporu americkým sportovcům, kteří na hry pojedou. Trestat je zákazem účasti by podle Bílého domu nebylo správné

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky
Středočeský kraj

Děsivé pondělí: Hasiči vyjížděli ke třem pádům do studny i šachet. Jeden skončil tragicky

Nepříjemnou statistiku si v pondělí 6. prosince připsali hasiči ze Středočeského kraje. Během jediného dne vyjížděli hned ke třem totožným událostem – vyprošťování osob po pádu do hloubky. Hned první akce však skončila tragicky, muž po pádu do desetimetrové hluboké studny svým zraněním podlehl. Další dvě osoby, kdy jedna spadla do šachty při výkopové práci a druhá do výtahové šachty, byly převezeny do nemocnice.

Trhy jim zrušili, přesto si poradili. V Jablonci nad Nisou otevřeli adventní supermarket

V Jablonci nad Nisou mají namísto vánočních trhů adventní supermarket. Bývalá prodejna nábytku v centru města se nyní proměnila v takzvaný Štědrý dům, který funguje stejně jako běžné obchody. Zákazníci si u vchodu berou košíčky, u stolů si vybírají zboží a u pokladny platí nákup. Skupina lidí, která pořádá několikrát do roka řemeslné trhy, si prostor pronajala a upravila během několika dní.

reklama

Domácí zpravodajství

Detaily tragédie na Plzeňsku: Muž zastřelil svého bratra, po útěku se nejspíš oběsil

Krajští kriminalisté zahájili trestní řízení v případu nedělní střelby v Radějovicích na severním Plzeňsku, při níž zemřel pětašedesátiletý muž. Policisté z územního odboru Plzeň-venkov se dále zabývají okolnostmi úmrtí šestašedesátiletého útočníka, který se krátce po činu oběsil. Podle prvotních informací šlo o rozepři mezi rodinnými příslušníky.

reklama