reklama

Dramatická záchrana seniorky v Praze: Policisté ji našli v kaluži krve

Velice dramatický zásah mají za sebou pražští policisté. Vyjížděli k dvaaosmdesátileté seniorce, která uklouzla v koupelně a nemohla se pohnout. Vše navíc komplikoval fakt, že byla zamčená v bytě a nemohl se k ní nikdo dostat.

reklama

K tématu

Chvíle strachu prožila 82letá seniorka ve svém bytě. V koupelně upadla a uhodila se do hlavy. Vše stačila ještě zavolat své sousedce s tím, že leží v kaluži krve a nemůže se pohnout. „Oznamovatelka, která od inkriminovaného bytu měla klíče, se dovnitř nedostala, jelikož se z druhé strany dveří nacházely také klíče,“ upřesnila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Pohotovostní jednotka ihned po příjezdu vyrazila dveře do bytu a v koupelně našla zraněnou ženu, která z posledních sil volala o pomoc. „Policisté ohrožené ženě poskytli první pomoc a následně ji předali přivolaným záchranářům, kteří ji převezli do nemocnice k dalšímu ošetření,“ upřesnila Siřišťová.

Vše mělo nakonec šťastný konec. Nicméně všem seniorům, kteří bydlí samotní a mají zdravotní problémy, policie doporučuje, aby po uzamčení vchodových dveří vyndávali klíče ze zámku. „To hlavně z důvodu, aby se předešlo násilnému vstupu a bylo možné odemknout byt například náhradním klíčem,“ uzavřela Siřišťová.

Tagy: PČR seniorka Praha Záchrana

Další hlavní zprávy

Sledujte v TV

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Sledujte ŽIVĚ: Duel Václava Klause ml. a Pavla Novotného k nelegálnímu večírku

Za takzvaný papalášský večírek v zavřeném teplickém hotelu padají hlavy. Šéf Národní sportovní agentury Milan Hnilička (za ANO) složil mandát poslance a ve funkci skončil i další z účastníků – ředitel libereckých policistů Vladislav Husák. Kdo je papaláš a kdo není, o to se teď hraje? Mají účastníci tajných večírků rezignovat? Je takový trest odpovídající? Hosty pořadu 360° Pavlíny Wolfové budou poslanec a předseda hnutí Trikolora Václav Klaus ml. a starosta pražských Řeporyjí Pavel Novotný (ODS).

Koronavirus

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Respirátory pro všechny ano, ale zdarma. Čínské nahraďme českými, vyzývají poslanci vládu

Poslanci podporují povinné respirátory, ale pouze pokud jich bude dost, budou zdarma nebo pokud vláda zastropuje jejich ceny. Vláda by zároveň měla podle nich podpořit české firmy, které vyrábí kvalitní produkty a nenakupovat nefunkční zboží v Číně. Česko je nejlepší na světě a stát by to měl využít. Povinné nošení respirátorů po vzoru Rakouska nebo Německa navrhl minulý týden premiér Andrej Babiš.

K věci

Posselt: Německé nemocnice mohou převzít české pacienty. Hrát na hranice je idiotské

Posselt: Německé nemocnice mohou převzít české pacienty. Hrát na hranice je idiotské

Narodil se na západě Německa, s velkou vervou se ale hlásí k českým kořenům. Bernd Posselt je u nás známý hlavně jako šéf Sudetoněmeckého krajanského sdružení a kritik Benešových dekretů. Je zastáncem spojené Evropy a navrhuje, aby Německo pomohlo České republice se zvládáním koronavirové pandemie. Jak vnímá současnou situaci v Evropě? A chtěl by se někdy vrátit zpátky do České republiky? Na tyto otázky odpovídal v pořadu K věci Petry Vinterové.

Násilné protesty v Nizozemsku pokračují. Je to jako občanská válka, hřímá premiér
reklama
reklama
KOMENTÁŘ: Jak si s námi jeden policajt vytřel zadek

Názory

Domácí zpravodajství

Policejní prezident odvolá krajského šéfa Husáka, má zatím zůstat na řadové pozici
Česko pokryl nový sníh a komplikuje dopravu. Místy napadne až 15 centimetrů
Další články
reklama
reklama