reklama

Dramatická záchrana seniorky v Praze: Policisté ji našli v kaluži krve

Velice dramatický zásah mají za sebou pražští policisté. Vyjížděli k dvaaosmdesátileté seniorce, která uklouzla v koupelně a nemohla se pohnout. Vše navíc komplikoval fakt, že byla zamčená v bytě a nemohl se k ní nikdo dostat.

reklama

K tématu

Chvíle strachu prožila 82letá seniorka ve svém bytě. V koupelně upadla a uhodila se do hlavy. Vše stačila ještě zavolat své sousedce s tím, že leží v kaluži krve a nemůže se pohnout. „Oznamovatelka, která od inkriminovaného bytu měla klíče, se dovnitř nedostala, jelikož se z druhé strany dveří nacházely také klíče,“ upřesnila mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Pohotovostní jednotka ihned po příjezdu vyrazila dveře do bytu a v koupelně našla zraněnou ženu, která z posledních sil volala o pomoc. „Policisté ohrožené ženě poskytli první pomoc a následně ji předali přivolaným záchranářům, kteří ji převezli do nemocnice k dalšímu ošetření,“ upřesnila Siřišťová.

Vše mělo nakonec šťastný konec. Nicméně všem seniorům, kteří bydlí samotní a mají zdravotní problémy, policie doporučuje, aby po uzamčení vchodových dveří vyndávali klíče ze zámku. „To hlavně z důvodu, aby se předešlo násilnému vstupu a bylo možné odemknout byt například náhradním klíčem,“ uzavřela Siřišťová.

Tagy: PČR seniorka Praha Záchrana

Další hlavní zprávy

K věci

Birke: Zeman může krizi prohloubit, ale i uklidnit. Česko teď sleduje celý svět

Birke: Zeman může krizi prohloubit, ale i uklidnit. Česko teď sleduje celý svět

K diplomatické krizi mezi Českem a Ruskem kvůli výbuchu muničního skladu ve Vrběticích v roce 2014 se již vyjádřili premiér Andrej Babiš (ANO), další členové jeho vlády, opoziční politici, ale stále chybí vyjádření od prezidenta Miloše Zemana. Hlava státu by se měla vyjádřit až ke konci tohoto týdne. Podle poslance Jana Birkeho (ČSSD) je to pochopitelné, protože Zeman chce zvážit všechny kroky. Birke dodal, že prezidentovo vyjádření bude klíčové pro celý svět.

Praktická výuka na školách by se mohla obnovit koncem dubna. Vládu o to požádá Plaga
Kdo způsobil druhý výbuch ve Vrběticích? Hledaní agenti už byli pryč, upozorňuje Šándor
Absolutní skandál, kluby by se měly stydět. Představení Superligy pobouřilo i politiky
Vezu vašemu synovi mobil. Lstí okradl několik seniorů, nejstarší oběť zemřela
reklama
reklama
Záhada na Philipově pohřbu. Královna nechala na rakvi vzkaz, v Anglii řeší zvláštní podpis

Velká Británie

Domácí zpravodajství

Rusáci mi dluží milion, říká farmářka z Vrbětic. Odškodnění od Putina chtějí i další
Proč zůstalo Rusko v tendru na Dukovany? Vláda měla o Vrběticích vědět už v březnu
Za MHD si Pražané připlatí. Zdraží jednotlivé jízdenky a vznikne nový tarif
Další články
reklama
reklama