reklama

Překvapená řidička: Muž jí nabídl pomoc s porouchaným autem, pak ale zkolaboval

Dvojí překvapení čekalo v sobotu ženu, které se v brněnských Žabovřeskách porouchalo auto. Pomoc jí nabídl galantní neznámý muž, jenž ale během práce v důsledku srdeční zástavy zkolaboval. Místo slov díků mu žena musela zachraňovat život.

reklama

Ihned poté, co muž zkolaboval, zavolala žena na tísňovou linku a sama ho začala oživovat. Naštěstí byli nedaleko policisté v hlídkovém voze, kteří po ženě převzali resuscitaci, přičemž  použili i defibrilátor. Muže pak od nich převzali záchranáři.

„Snaha všech byla korunována úspěchem, u pacienta se podařil obnovit oběh, takže jej záchranáři mohli převézt k dalšímu ošetření do nemocnice. Stav pacienta se podle informací od zdravotníků postupně zlepšuje,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Celý incident byl natočen na kameru a policie jej sdílela na Facebooku. Lidé ihned všem zúčastněným pogratulovali a poděkovali za dobře odvedenou práci. Především pak ocenili ženu, která nezaváhala a pokusila se muže zachránit.

Pozorný muž, který nabídl ženě pomoc s autem, ji za chvíli potřeboval sám. Náhlá srdeční zástava si vyžádala okamžitou...

Posted by Policie České republiky on Monday, November 30, 2020

K tématu

Tagy: záchrana Jihomoravský kraj záchranáři Policie ČR Žabovřesky srdeční zástava

Další hlavní zprávy

Koronavirus

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Plán rozvolňování: Obchody se otevřou na začátku května, na kadeřnictví si ale počkáme

Epidemická situace v Česku se už několik týdnů lepší. Vláda proto začíná připravovat plán postupného rozvolňování. Veřejnosti ho ale nepředstaví dříve než ve čtvrtek. CNN Prima NEWS se ale přesto podařilo zjistit, že by se v první vlně měly otevřít obchody. A pokud postrádáte některou ze služeb – třeba kadeřníka – budete si nejspíš muset počkat až na druhou fázi rozvolnění.

Fotbal

Dejte nám čas, překřikoval se Petr Čech s fanoušky Chelsea kvůli Superlize

Dejte nám čas, překřikoval se Petr Čech s fanoušky Chelsea kvůli Superlize

Proti vzniku fotbalové Superligy se postavili hráči i fanoušci. Protestují dokonce i fanoušci klubů, které se nadnárodní soutěže mají účastnit. Mezi nimi byli i příznivci londýnské Chelsea, kteří se rozhodli vyrazit na protest. Rozčilené fanoušky se snažil uklidnit nynější činovník klubu a bývalý veleúspěšný brankář týmu i české reprezentace Petr Čech. Nakonec se velkoklub rozhodl z nové soutěže vycouvat.

Krimi

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí

Vlivný podnikatel střílel brokovnicí na mladou rodinu, prý ze strachu. Vyšetřování končí

Policie ukončila vyšetřování střelby před domem vlivného podnikatele z Liberce. Jiří Vařil, který podle zasvěcených dlouhou dobu skrytě ovládal jednoho z největších autobusových dopravců v zemi, s největší pravděpodobností stane před soudem kvůli vydírání, poškození cizí věci a výtržnictví. A není to jediný jeho problém se zákonem. Už tři roky jeho jméno figuruje v policejním spisu rozsáhlé korupční kauzy ve veřejné dopravě.

Chceme další vyhoštění Rusů z ambasády, vzkázala Sněmovna vládě a odsoudila „terorismus“
Superliga se za obřího tlaku začíná hroutit. Po dvou dnech ji opouští City i Chelsea
reklama
reklama
Ať se Česko připraví na tvrdé sankce. Zeman si musí vybrat stranu, varuje ruský expert

Rusko

Domácí zpravodajství

Zeman chce přitáhnout pozornost, Babiš posiluje pozici Ruska v Česku, tvrdí experti
Volný: Za výbuchem stojí Američané, mám pro to stejné informace jako BIS
Pomozte s pátráním u řeky, prosí rodina zmizelého Tomáše. Policie se obává nejhoršího
Další články
reklama
reklama