reklama

Překvapená řidička: Muž jí nabídl pomoc s porouchaným autem, pak ale zkolaboval

Dvojí překvapení čekalo v sobotu ženu, které se v brněnských Žabovřeskách porouchalo auto. Pomoc jí nabídl galantní neznámý muž, jenž ale během práce v důsledku srdeční zástavy zkolaboval. Místo slov díků mu žena musela zachraňovat život.

reklama

Ihned poté, co muž zkolaboval, zavolala žena na tísňovou linku a sama ho začala oživovat. Naštěstí byli nedaleko policisté v hlídkovém voze, kteří po ženě převzali resuscitaci, přičemž  použili i defibrilátor. Muže pak od nich převzali záchranáři.

„Snaha všech byla korunována úspěchem, u pacienta se podařil obnovit oběh, takže jej záchranáři mohli převézt k dalšímu ošetření do nemocnice. Stav pacienta se podle informací od zdravotníků postupně zlepšuje,“ uvedl policejní mluvčí David Chaloupka.

Celý incident byl natočen na kameru a policie jej sdílela na Facebooku. Lidé ihned všem zúčastněným pogratulovali a poděkovali za dobře odvedenou práci. Především pak ocenili ženu, která nezaváhala a pokusila se muže zachránit.

Pozorný muž, který nabídl ženě pomoc s autem, ji za chvíli potřeboval sám. Náhlá srdeční zástava si vyžádala okamžitou...

Posted by Policie České republiky on Monday, November 30, 2020

K tématu

Tagy: záchrana Jihomoravský kraj záchranáři Policie ČR Žabovřesky srdeční zástava

Další hlavní zprávy

Historie

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Jak to bylo s utajeným Palachovým pomníkem? Komunisté ho zavrhli, aniž by znali význam

Hned vedle budovy parlamentu ČSSR měl už roku 1969 stát skrytý pomník Jana Palacha. Všem komunistickým poslancům na očích. Troufalý kousek naplánovali architekt stavby Karel Prager a sochař Miloslav Chlupáč. Normalizační cenzoři ale projekt zastavili. Po revoluci se kolegové k plánům na Palachův pomník vrátili, nakonec ho ale realizoval až sochař Antonín Kašpar v roce 2020. Historička architektury Radomíra Sedláková se s Pragerem znala, napsala o něm knihu a vysvětluje, jak to s pomníkem bylo od jeho počátků.

Koronavirus

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

Proočkovat do léta 70 procent populace je sci-fi. Lidé nemají vůli, tvrdí primář VFN

V pátek v osm hodin ráno se v Česku spustil Centrální rezervační systém, kde se mají přednostně senioři 80+ registrovat k očkování proti koronaviru. Zápisy do pořadníku běží, ale rozhodně ne hladce. V pořadu 360° Pavlíny Wolfové se o úskalích systému i očkování jako takovém rozhovořili primář z Všeobecné fakultní nemocnice (VFN) v Praze Jiří Votruba a epidemiolog a předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek.

Prezidentské volby v USA 2020

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Žádná shromáždění v den inaugurace Bidena. Facebook zablokuje akce u Bílého domu

Facebook zablokuje možnost svolávat na své síti akce v blízkosti důležitých vládních budov ve Washingtonu v den inaugurace nového prezidenta Joea Bidena. Provozovatel známé sociální sítě to uvedl v pátek ve zprávě na svém blogu. Dodal také, že bude všechny akce z 20. ledna související s uvedením prezidenta do úřadu kontrolovat a ty, které by porušily jeho pravidla, zruší.

Prodělání covidu neznamená výhru. Už desítky Čechů se nakazily virem opakovaně
Zdravotní sestra vyhrála přes dvacet milionů. Odměna za boj s covidem, říká
Naučili jsme se, že co stát spustí, nefunguje. Gazdík kritizuje očkovací registr
reklama
reklama
Babiš opět otáčí: Očkování pro všechny od začátku února je zbytečné

Koronavirus

Domácí zpravodajství

Pandemie ustupuje. Mírnější opatření v příštím týdnu nečekejte, prozradil Blatný
Podezřelého, který zbil seniorku v metru, poslal soud do vazby. Hrozí mu 2 roky vězení
Kvůli machinacím s očkováním padají hlavy. Další případy hlásí Český Krumlov a Motol
Další články
reklama
reklama