Dramatický zásah v Plzni: Opilého střelce musely zpacifikovat desítky policistů

Policie zasahovala ve čtvrtek večer u případu střelby v Plzni

Střelba v domě v Plzni

Střelba ve čtvrtek vyděsila obyvatele panelového domu v Plzni ve Skvrňanech. Na místo okamžitě vyrazily desítky policistů a zakročit musela i zásahová jednotka. Muže, který měl střílet, nakonec policisté zpacifikovali. Ukázalo se, že byl pod vlivem drog i alkoholu.

Nejdřív střelba a potom rozsáhlé policejní manévry. Scénu jako z akčního filmu zažili obyvatelé paneláku v plzeňské Macháčkově ulici. Právě oni zavolali na 158 poté, co zaslechli výstřely. „Na místo ihned vyjelo několik policejních hlídek, včetně zásahové jednotky Krajského ředitelství policie Plzeňského kraje,“ uvedla policejní mluvčí Michaela Raindlová.

„Najednou tady vidím, jak běhají u předního vchodu i u zadního policisté s baterkama. Služebního psa tady měli. Kolega, co jsem mu volal, říkal, že se jde podívat dolů, a oni ho tam vůbec nepustili,“ popsal svědek.

Policisté uzavřeli široké okolí domu, zastavená byla i nedaleká tramvajová doprava a na místo byli přivoláni záchranáři. „Na místě události střelby ve Skvrňanech včera ve večerních hodinách byla v bezpečné zóně pouze inspektorka provozu,“ upřesnila mluvčí záchranářů Mária Svobodová. Nakonec naštěstí pomoc záchranářů nikdo nepotřeboval.

Policisté střelce zpacifikovali. Střelba se odehrála v 11. patře budovy. Policisté zablokovali oba výtahy a lidé kteří chtěli jít domů, museli desítky minut čekat, než zásah skončí. Podle našich informací měl 31letý muž v bytě žít se svou partnerkou. Proč vystřelil a jakou zbraň použil, zatím není jasné. Jisté je jen to, že při tom byl pod vlivem omamných látek.

„Dechová zkouška ukázala pozitivní výsledek 1,8 promile alkoholu. Ke zranění osob nedošlo. Ve věci nyní probíhají procesní úkony,“ doplnila Raindlová. Policisté se případem dál zabývají a vyslýchají svědky. Vyšetřování je v samém počátku, a proto nechtějí sdělovat bližší podrobnosti. Je ale velmi pravděpodobné, ze muže, který měl střílet, v následujících dnech obviní.

Tagy: