dTest

Výpis příspěvků ke štítku „dTest“

Problém nejsou jen peníze. Lidé vlastně neví, jak dodavatele energií řešit, varuje expert

26. října 2021 05:56

Lidi se dostali do situace, v níž neví, jak mají řešit problémy s dodávkami energií. Měli by co nejrychleji najít na kratší dobu nového dodavatele, dokud se ceny elektřiny a plynu za pár let nezklidní. V pořadu 360° to řekl expert na energetiku a menšinový akcionář ČEZ Michal Šnobr. Společně se šéfem právního oddělení organizace dTest Petrem Šmelhausem varoval před ukvapeným podepisováním kontraktů. Situace na trhu totiž nyní využívají podvodníci.

Na vánoční dárky si půjčí devět Čechů ze sta. Jak nenaletět a nemít úvěrovou kocovinu

10. prosince 2020 06:48

Počet úvěrů se v předvánočním čase každoročně zvyšuje o třicet procent oproti běžným měsícům v roce. Na vánoční dárky si podle průzkumu společnosti Fair Credit půjčí 8,5 procenta Čechů, to je skoro devět lidí ze sta. Nejčastěji se jedná o muže mladší generace s nižším vzděláním. Lidé přitom riskují povánoční úvěrovou kocovinu.

Blíží se Mezinárodní den dětí. Jak se vyhnout nebezpečným hračkám?

28. května 2020 17:01

Letošní mezinárodní den dětí vychází na pondělí. První červen je tak už tradičně pro mnohé rodiče důvodem pořídit svým ratolestem nějaký dárek. Na trhu se ovšem stále nachází velké množství výrobků, kterým bychom se měli raději při takových nákupech vyhnout. Nejčastějšími riziky u nebezpečných hraček bývají překročené limity obsahu nežádoucích chemických látek nebo riziko udušení špatně držícími malými částmi.