Ozbrojený muž na útěku: Dušan K. měl vraždit v rodině. Zbývají mu dvě možnosti, říká psycholog

Ani po dvou týdnech se kriminalistům nepodařilo dopadnout muže, který podle nich v Hustopečích na jižní Moravě zavraždil člena své rodiny. Dušan K. je stále na útěku – navíc je ozbrojený a nebezpečný. Policisté proto znovu varují, aby se ho lidé nepokoušeli sami zastavit.

Je to jediná osoba, kterou aktuálně mají policisté v databázi mimořádného pátrání. „Policisté i nadále pátrají po Dušanu K., kterého podezírají z vraždy v Hustopečích, pohybovat se může i ve stříbrném Fordu Fiesta registrační značky 2BZ 69 83,“ uvedl mluvčí jihomoravských policistů Pavel Šváb.

MOHLO BY VÁS ZAJÍMAT: Když odmítnutí neexistuje. Oběti při stalkingu ztrácí kontrolu nad životem, z jejich příběhů mrazí

Jeden z diváků Krimi zpráv zaslal redakci CNN Prima NEWS fotografii auta, ve kterém může hledaný jezdit. Jak psychologové upozorňují, pachatel má po činu jako je vražda na výběr – tedy kromě toho, že se sám přihlásí na policii – v podstatě jen dvě možnosti. „Buď útěk, nebo sebevražda,“ vysvětlil psycholog Jiří Brančík.

Padesátiletý Dušan K. měl podle policie v jihomoravských Hustopečích před dvěma týdny zavraždit svého příbuzného. „Soudní pitva potvrdila podezření kriminalistů, že zemřel násilnou smrtí,“ uvedl na začátku února Šváb.

Mezi sousedy se proslýchalo, že měla být oběť buď ubitá, nebo dostala infarkt po napadení. „Třeba ho napadl a on dostal infarkt, říkali že prý měl nějaký prášky na srdce,“ popsal tehdy soused. „On byl takový klidný pán, ten starý, takový hodný,“ uvedla zase sousedka s tím, že mladší muž byl opak. „Byl konfliktní, protože se mu nechtělo dělat,“ doplnila.

Bezprostředně po činu ale podezřelý muž z místa zmizel a od té doby nikdo neví, kde je. Policisté přitom od začátku upozorňují, že je ozbrojený, a tím pádem nebezpečný. Pokud o něm něco víte, neprodleně volejte linku 158, určitě se ho ale nepokoušejte sami zastavit.

Tagy: