Na zastávce ve Strakonicích našla žena krajtu. Případ souvisí s uprchlým hadem z léta

Krajta ležela v krabici na autobusové zastávce ve Strakonicích

Pokračování případu uprchlé krajty

Už loni v létě informovala CNN Prima NEWS o krajtě, která utekla chovateli ze špatně zabezpečeného terária a nakonec se šťastně našla. V lednu letošního roku se odehrál další případ. Opět s krajtou v hlavní roli. Oba příběhy se odehrály ve Strakonicích a překvapivě spolu nakonec i souvisejí.

Na konci ledna našla žena ve Strakonicích na autobusové zastávce krabici od bot. Když ji otevřela, čekal jí pořádný šok. Uvnitř se choulil prochladlý had. Na pomoc zavolala městskou policii. „Strážník převezl krabici k nám na služebnu. Krajta u nás přečkala noc a ráno jsme začali řešit, kam s ní,“ popisuje Jaroslava Krejčová, mluvčí Městské policie Strakonice.

Následující den krajta skončila v přírodovědném centru v Horažďovicích, kde se nalezence ochotně ujali. Děti v chovatelském kroužku se však z hada neradovaly dlouho. Had tam zůstal jen několik dní. „Po odvysílání reportáže se ozvala původní majitelka krajty královské, poznala ji na obrázku,“ uvádí policejní mluvčí.

Bývalá majitelka kontaktovala muže, který od ní krajtu koupil a společně se dostavili na městskou policii k podání vysvětlení. Reportérce CNN Prima NEWS se podařilo zjistit, že jde o téhož muže, kterému v létě jiná krajta utekla z terária.

Krajta se vrátila původní majitelce, která ji od muže odkoupila zpět a z chovatelského kroužku ji poté vyzvedla. Odbor životního prostředí nyní na základě šetření veterinární správy posuzuje výši pokuty, kterou muži udělí.

„Jaká bude v tuhle chvíli opravdu nelze říct. Jedná se o hodně ojedinělý případ, který se tady nestává běžně a často,“ říká mluvčí města Markéta Bučoková.

Tagy: