Ženu ve Strakonicích šokoval nebezpečný had na zastávce. Majitel ho zapomněl i v hospodě

Krajta ležela v krabici na autobusové zastávce ve Strakonicích

Narazit v Česku venku na krajtu? Není to úplně nemožné. Poslední případ se tento týden odehrál ve Strakonicích. Had ležel promrzlý přímo na autobusové zastávce.

Na autobusové zastávce Husova ve Strakonicích čekalo v pondělí odpoledne na náhodnou kolemjdoucí šokující překvapení. A ne tak docela příjemné. V krabici od bot se totiž choulil had. Nálezkyně i přes šok zavolala policii.

„Po tomto oznámení vyrazila hlídka na místo určení. Strážník převezl krabici na služebnu, krajta u nás přečkala noc a ráno jsme začali řešit kam s ní, protože jsme nevěděli, kdo tam tu krabici odložil,“ uvedla mluvčí strakonických strážníků Jaroslava Krejčová.

Neznámý chovatel tak nevědomky dočasně daroval krajtu do přírodovědeckého centra v Horažďovicích. „Ta krajta je ve velice dobré kondici. Je vidět, že je krmená a dobře živená. Ale na té autobusové zastávce byla nějakou dobu, tak byla prokřehlá,“ popsala provozní přírodovědné stanice Pavla Pánková.

Jak se CNN Prima NEWS podařilo zjistit, majitel zvířete se předtím stavil v nedaleké hospodě. Kdyby mu krabici zákazníci nepřipomněli, nechal by hada už tam. „Tady ho pusinkoval. Já jsem si ho pohladila a on odešel,“ vylíčila servírka.

V případě, že se majitel o krajtu přihlásí, dostane ji zpět. Musí ale počítat s tím, že policie incident nenechá bez povšimnutí a bude ho řešit minimálně jako přestupek. Krajta zatím čeká ve vyhřátém teráriu na děti z přírodovědného kroužku, které se těší, až ji budou moci pojmenovat.

Tagy: