reklama

Dvacet jedna argentinských dog odebráno kvůli týrání: Rozmístěny jsou po celé republice

V jižních Čechách bylo odebráno 21 argentinských dog kvůli podezření z týrání zvířat. Vypadá to, že původně chovatelce tohoto plemene se „chov“ vymkl z rukou. Psi byli špinaví od výkalů a podvyživení, momentálně se budou zotavovat hned na čtyřech místech republiky.

reklama

„Dnes, 1.7. 2021, byla odborem životního prostředí Jindřichova Hradce ve spolupráci s Krajskou veterinární stanicí České Budějovice nařízena předběžná náhradní péče pro 21 psů plemene argentinské dogy z Oldřiše u Blažejova. Pejsci byli chováni v nevyhovujících podmínkách,“ potvrzuje tisková mluvčí Jindřichova Hradce Eliška Čermáková.

Veterinární inspektoři provedli v druhé polovině června na základě obdrženého podnětu kontrolu. Psi měli podle podavatele podnětu opakovaně utíkat a ohrožovat místní obyvatele.

Bylo zjištěno hned několik porušení zákona na ochranu zvířat proti týrání spočívající zejména v omezování napájení, omezování pohybu a nevhodných podmínkách chovu. „Chov jednoho dospělého psa, tří fen a 17 štěňat probíhal v mobilním domku (přívěsu) o rozměrech cca 9x4 metry a okolním výběhu,” popisuje Petr Vorlíček tiskový mluvčí Státní veterinární správy.

Část psů byla ve špatném výživném stavu, či měla zdravotní problémy. Některá zvířata vykazovala na těle čerstvá i starší zranění svědčící o tom, že v omezeném prostoru dochází k jejich vzájemnému napadání. V mobilním domě ležely neodklizené výkaly, ve výběhu okolo něj se nacházely nebezpečné předměty, o něž se mohla zvířata poranit. V době kontroly nebyla k dispozici napájecí voda. Na základě těchto zjištění podala SVS obci s rozšířenou působností (ORP) návrh na okamžité odebrání všech psů.

O pejsky se podělilo hned několik organizací a útulků po celé republice. Ti nejmenší putovali do útulku Dogpoint. „K nám do útulku jsme převzali sedm pejsků. Ihned podstoupili veterinární ošetření. Celkově jsou všichni ve špatném výživném stavu, byli špinaví od výkalů podvyživení, jeden měl na těle i ošklivé kousance, které mu veterinář ošetřil. Máme u nás pět tříměsíčních a dva osmiměsíční psy. Budeme se snažit je dát do kupy a pak uvidíme, co bude dál,“ popsal vedoucí útulku Dogpoint Jan Jurák

Čtyři větší štěňata putovala do útulku Animal Rescue do Českých Budějovic, dvě fenky pak do záchytných kotců města Nová Bystřice a nejvíce, celkem 8 psů, je umístěno v útulku pro psy a kočky v Táboře.

Dnešní den se nese v duchu obrovských emocí a spousty práce, a tak nás omluvte, že tentokrát nejsme úplně sdílní. 🙏 Vše...

Posted by Útulek Tábor on Thursday, July 1, 2021

„My jsme přijali čtyři větší štěňata a čtyři dospělce, se kterými se teď seznamujeme, není to jednoduché, jsme plní emocí. Děkujeme odboru životního prostředí Jindřichova Hradce, Krajské veterinární správě Jihočeského kraje, veterinárním lékařům a policistům, kteří na místě zasahovali, za to, že odvedli skvělou práci,“ říká pracovnice z Útulku Tábor.

Kauzu pro vás budeme sledovat.

Tagy:
Podivná zranění a zmizelé doklady. Smrt aktivisty Šyšova policie vyšetřuje jako vraždu
Zahraničí

Podivná zranění a zmizelé doklady. Smrt aktivisty Šyšova policie vyšetřuje jako vraždu

Šéfa ukrajinské organizace, která pomáhá uprchlým Bělorusům, našli oběšeného v Kyjevském parku. Vital Šyšov se ztratil v neděli při ranním běhu. Podle ukrajinské policie mu někdo ukradl mobil a doklady. Detektivové tak začali případ vyšetřovat jako úkladnou vraždu, která měla být maskovaná sebevraždou. Za jeho smrtí podle nevládních organizací může stát režim v Bělorusku.

Jsme ve válce, tvrdí Litva. Běloruská „cestovka“ sváží do země tisíce uprchlíků

Nová migrační krize na hranici Evropské unie. Bělorusko pod taktovkou diktátora Lukašenka stupňuje prostřednictvím migrantů z Iráku tlak na sousední Litvu. Ta už letos zadržela téměř čtyři tisíce běženců. To je asi padesátkrát více než loni. Minsk mezitím nadále posiluje letecké spojení s Irákem a litevští politici otevřeně mluví o hybridní válce.

Nové seriály i programové schéma. Prima odstartovala Hvězdnou sezónu ve velkém stylu

Skupina Prima si pro letošní podzim přichystala opravdu hvězdný program. Novinkou mezi seriály je 1. MISE, která představí výcvik dvanácti mladých lékařů určených pro nasazení do prestižního mezinárodního oddílu. Další nový počin je komediální krimiseriál Dvojka na zabití, neméně atraktivní bude i vesnická romance Hvězdy nad hlavou. Sezónu zahájila ve velkém stylu speciální tiskovou konferencí.

Odložené výlety i samotka pro nakažené. Školy dostaly doporučení na nový školní rok

Celý uplynulý školní rok byl zcela odlišný od těch, na které jsou žáci zvyklí. Pandemie koronaviru způsobila studentům všech úrovní vleklé těžkosti. Řada z nich si dlouhé měsíce musela vystačit s domácí výukou. A když už se dostali do lavic, tak za velmi přísných podmínek jako je nepřetržité nošení roušek a respirátorů či povinnost nechat se testovat. Stejně tak trpěli i učitelé. Jak bude vypadat nadcházející školní rok?

Znepokojivý průzkum: Očkovaní senioři mají po půl roce jen minimum protilátek

Po půl roce od očkování proti koronaviru má podle předběžných výsledků výzkumu až 60 procent seniorů výrazně nižší nebo žádné množství protilátek. V tiskové zprávě to uvedla společnost Podané ruce, která analýzu provedla na více než 620 lidech. Podle ní bude v brzké době potřeba přeočkování třetí dávkou zranitelných skupin a také bude nutné navýšit kapacity preventivního testování pracovníků i klientů v sociálních službách.

Sparta podlehla Monaku 0:2. Zápas byl přerušen kvůli rasistickým urážkám z publika

Historicky první pohárové utkání pražské Sparty proti AS Monako skončilo porážkou. Knížecký klub v úvodním utkání 3. předkola Ligy mistrů vyhrál na hřišti Sparty 2:0. V prvním poločase skóroval Aurélien Tchouaméni (37). Domácí ultras si následně neodpustili rasistické urážky na účet záložníka tmavé pleti. Na hřiště létaly i kelímky s pivem a zápas byl na několik minut přerušen. 14 minut po začátku druhého poločasu pak vedení Monaka navýšil Kevin Volland. Odveta v Monaku je na programu příští úterý.

Zatuchlý rybník s operátory. Češi mají druhý nejdražší mobilní internet v Evropě

Příčka, která Čechy nepotěší. Podle průzkumu nezávislého britského portálu, který sleduje ceny internetu v mobilu ve světě, mají Češi druhá nejdražší data v Evropě. Podle českých ekonomů v Tuzemsku chybí konkurenční prostředí a ceny nahoře drží velcí operátoři. Ministr průmyslu a obchodu Karel Havlíček (za ANO) naopak tvrdí, že operátoři zlevňují a že průzkumy nepočítají s neomezenými balíčky.

reklama

Domácí zpravodajství

Do Sněmovny kandiduje 22 stran a hnutí. Největší výběr bude v Praze a na jižní Moravě

K letošním volbám do Sněmovny předložilo kandidátní listiny 22 volebních seskupení. Je jich zhruba o třetinu méně než při minulých volbách před čtyřmi roky. Tehdy dodalo kandidátky 31 stran a hnutí. Vyplývá to z informací od krajských úřadů a pražského magistrátu. Lhůta pro nominace skončila v úterý v 16:00. Podobně jako v minulých letech ne všechna seskupení přihlásila své adepty na poslance ve všech krajích.

reklama