reklama

Dvakrát to stačilo. S Babišem bychom už znovu do vlády nešli, tvrdí Onderka z ČSSD

Do vlády s hnutím ANO a Andrejem Babišem bychom potřetí nešli. V nedělní Partii na CNN Prima NEWS to prohlásil první místopředseda ČSSD Roman Onderka. Sociální demokraté jsou ve vládě s hnutím ANO s malou přestávkou už od roku 2014.

reklama

Na otázku, jestli by šla ČSSD znovu do vlády s hnutím ANO, Onderka v Partii Terezie Tománkové odpověděl: „Dvakrát ta zkušenost už stačila. Myslím si, že by nám slušela opozice.“

Sociální demokraté byli ve vládě s hnutím ANO od roku 2014. Tehdy byl premiérem Bohuslav Sobotka z ČSSD, která v roce 2013 vyhrála volby. Andrej Babiš seděl na postu ministerstva financí.

Po volbách v roce 2017 se Andrej Babiš pokusil udělat menšinovou vládu ANO, ve Sněmovně však nezískal důvěru. Začal tak vyjednávat s ČSSD, kterou by podpořili komunisté. Kabinet ANO a ČSSD získal důvěru Sněmovny v červenci 2018.

Sociální demokraté tehdy o vstupu do vlády s ANO hlasovali v celostranickém referendu. Pro vstup do vlády s ANO se tehdy vyslovilo 58,53 procenta hlasujících, proti bylo 40,2 procenta. A to i přes to, že ČSSD si dlouhodobě stěžuje, že si hnutí ANO přisuzuje úspěchy sociálních demokratů a přebírá levicový program.

Otázkou také zůstává, jestli vůbec ČSSD bude moci o nějaké vládní spolupráci rozhodovat. Zářijový průzkum agentury STEM pro CNN Prima NEWS totiž sociálním demokratům přisoudil 4,4 procenta a strana by tak po 29 letech mohla vypadnout ze Sněmovny úplně.

Tagy:
Andrej Babiš ČSSD ANO Partie Partie Terezie Tománkové Roman Onderka vláda

Hlavní zprávy

Proč Bidenovi klesá popularita? Je málo kompetentní, slabý a unavený, říká Žantovský
360°

Proč Bidenovi klesá popularita? Je málo kompetentní, slabý a unavený, říká Žantovský

Joe Biden po pouhých osmi měsících ve funkci prezidenta USA výrazně ztrácí na podpoře. Podle posledního průzkumu je dokonce méně populární než jeho předchůdce Donald Trump. „Bidenova administrativa zatím nemá nic, co by mohla předložit jako úspěch. To přispívá k negativnímu obrazu prezidenta,“ řekl v pořadu 360° na CNN Prima NEWS bývalý velvyslanec ČR v USA Michael Žantovský.

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci
Volby 2021

Stát musí regulovat bydlení, šlo to i za Husáka. Maláčová a Stropnický opět v akci

Jana Maláčová (ČSSD) a Matěj Stropnický (za ČSSD) vyrazili do boje za levnější bydlení. Cesta podle nich vede přes obnovu daně z převodu nemovitosti, zavedení progresivního zdanění i sankce za neobsazený byt. Svůj plán představili ve videu na sociální síti, kde ostře kritizovali současnou bytovou politiku a plány ostatních politických stran na řešení problému vysokých cen bytů.

Očkování těch nejmenších proti covidu? Neshodnou se odborníci, politici ani rodiče

Děti jsou ideální živé vakcíny, tvrdí imunolog Jiří Šinkora. Podle něj je zbytečné očkovat je proti koronaviru, protože pokud by někoho nakazily, mohlo by to být i výhodné, jelikož dospělého nakazí jen nižší virovou dávkou. Naproti tomu Ministerstvo zdravotnictví už předobjednalo pro ty nejmladší vakcíny Pfizer a BioNTech. Nyní čeká na schválení Evropskou lékovou agenturou.

Babiš, Fiala i Rakušan. Osm politických lídrů se utká v superdebatě Česko hledá premiéra

Necelé dva týdny před sněmovními volbami se na CNN Prima NEWS uskuteční velká superdebata s lídry nejsilnějších českých stran či koalic. Nebudou tak chybět premiér Andrej Babiš (ANO), Petr Fiala (koalice Spolu) nebo Vít Rakušan (koalice Piráti a Starostové). Sledujte v neděli 26. září od 20:00 první díl speciálního vysílání s názvem Česko hledá premiéra.

Bohbot ze Svobodných: Více než 5 procent muslimů v zemi znamená problémy a nebezpečí

Bezpečnostní expert a stínový ministr vnitra trojkoalice Trikolory, Svobodných a Soukromníků David Bohbot (Svobodní) by měl obavy, pokud by Česká republika v budoucnu přijímala více migrantů muslimského vyznání. „Kdykoliv muslimská komunita v evropských státech překlopí 5 procent, jsou problémy a je nebezpečno,“ řekl v pořadu Divoká karta na CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama