reklama

Vaše vláda je naleštěná bída. Země je zoufale zplundrovaná, vyčetl Farský Vondráčkovi

Máme nejvyšší tempo zadlužování, všechno zdražuje, zbytečně zemřelo 15 tisíc lidí. To je podle šéfa poslanců STAN Jana Farského účet vlády hnutí ANO. Farský v nedělní Partii na CNN Prima NEWS zkritizoval místopředsedu ANO a předsedu Sněmovny Radka Vondráčka.

reklama

Farský podotkl, že za poslední čtyři roky v Česku nebyla stabilní vláda. „Máme nejvyšší tempo zadlužování, všechno zdražuje. To je výsledek vaší vlády. Bývalý ministr zdravotnictví vaší vlády řekl, že možná zbytečně zemřelo 15 tisíc lidí,“ vyčetl Farský Vondráčkovi.

Narážel tak na výrok exministra a epidemiologa Romana Prymuly, který v ČT prohlásil, že až patnáct tisíc lidí zemřít nemuselo. Podle Prymuly se dalo úmrtím předejít včasnějšími a tvrdšími opatřeními.

Podle Farského trvalo dlouho, než vláda během koronavirové krize vyslechla opozici i odborníky. „Výsledek této úžasné vlády je to, že jsme pátá nejpostiženější země a čtvrtá v počtu mrtvých na hlavu,“ připomněl Farský celkovou statistiku. V Česku zemřelo přes 30 tisíc lidí na covid.

Vondráček se proti výtkám ohradil. „Nepoužívejte těch 30 tisíc mrtvých jako fotbalové výsledky. Každý tam máme někoho blízkého. Jedna z největších chyb byla, že Světová zdravotnická organizace (WHO) nedala jednotnou metodiku,“ bránil se Vondráček.

Sami opatření nedodržujete, kritizoval Farský Vondráčka

Farský ale v kritice pokračoval. V Partii Vondráčkovi vmetl, že řízení státu bylo chaotické a pokrytecké. „Vyhlašovali jste opatření, která jste sami nedodržovali. Chcete po lidech, aby si znepříjemňovali život, ale sami jste je nerespektovali. To byla ta velká chyba,“ zdůraznil Farský.

Připomněl i nedávnou „aféru“ na karlovarském festivalu, na kterém byl vyfotografován ministr zdravotnictví i další politici bez respirátorů a roušek.

Ač byla přes léto situace s koronavirem v Česku lepší, za poslední dny se čísla zhoršují. V sobotu přibylo 253 případů nemoci COVID-19, což je nejvíce za víkendový den od konce května. Nárůst počtu nakažených byl zhruba o čtvrtinu vyšší než předchozí sobotu.

Tento týden počty nově potvrzených případů nákazy koronavirem ve srovnání s předchozím týdnem výrazně stoupají. V minulém týdnu se denní nárůsty pohybovaly ve všední dny většinou kolem dvou až tří stovek nakažených, kdežto tento týden kolem čtyř stovek.

Reprodukční číslo se snížilo ze sobotní hodnoty 1,47 na 1,38. Stále je však nad kritickou hodnotou jedna, která znamená zrychlování šíření nemoci.

Tagy:
STAN ANO Partie volby Jan Farský Partie Terezie Tománkové Radek Vondráček koronavirus volby 2021 covid

Hlavní zprávy

Kamarův právník opět na scéně: Fanoušci Rangers, nejezděte do Prahy. Hrozí tragédie
Fotbal

Kamarův právník opět na scéně: Fanoušci Rangers, nejezděte do Prahy. Hrozí tragédie

Incident údajně obnášející rasismus, který se odehrál v březnu mezi Glenem Kamarou a Ondřejem Kúdelou, má dozvuky ještě nyní. Právník hráče skotských Rangers a aktivista Aamer Anwar varuje fanoušky z Glasgow, aby se nevydávali do Prahy – 30. září k tomu budou mít příležitost, protože jejich klub bude hrát zápas skupiny Evropské ligy se Spartou. To, že Rangers nenarazí na znepřátelenou Slavii, podle Anwara nehraje roli – Anwar má pocit, že v české metropoli jim může jít o život.

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové
Volby 2021

Vím, myslíš to dobře, ty trdlo. Ale Volný tě zneužívá, vzkázal Novotný Csákové

Starosta Řeporyjí Pavel Novotný (ODS) napsal zpěvačce Iloně Csákové třístránkový dopis. V něm ji varuje před její spolupráci se stranou Volný blok, za kterou kandiduje v říjnových volbách do Poslanecké sněmovny jako lídryně Jihomoravského kraje. „Posílám ti místo veřejného výsměchu hodně štěstí. V té bramboračce, co sis vytvořila v hlavě, ho budeš potřebovat,“ vzkázal Novotný.

Sledujte ŽIVĚ Partii s Maláčovou a Pekarovou Adamovou: Jak by řešily státní rozpočet?

Na co máme peníze a na co už ne? Tím se v první části pořadu Partie Terezie Tománkové budou zabývat ministryně práce a sociálních věcí z ČSSD Jana Maláčová, předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamová a předseda hnutí SPD Tomio Okamura. Ve druhé polovině můžete sledovat velkou politickou diskusi například se zástupci hnutí ANO, Pirátů nebo komunistů. Nenechte si ujít nedělní Partii od 11 hodin na CNN Prima NEWS nebo v tomto článku.

Gólový festival s xenofobní kaňkou. Trhák mezi Spartou a Třincem pokazili „polský Židi“

Byl to šlágr se vším všudy. Páteční zápas dvou zřejmě nejambicióznějších týmů hokejové extraligy Sparty a Ocelářů Třinec přinesl 11 gólů, po vítězství 7:4 se domů vraceli spokojení Slezané. Utkání obnášelo na ledě mnoho emocí, což se také přelilo na tribuny, které se v pražské O2 areně divákům otevřely takřka po roce. Znepokojivé pokřiky části sparťanských fanoušků kazí sportovní zážitek.

Choupenitch: Jsem průkopník, bořím mantinely. Gratulace mě netankují, zájem dětí ano

Šermířské kluby v Česku jsou pod náporem nových zájemců, potřebují další trenéry. Hrdý na tento fakt může být Alexander Choupenitch, jehož bronzová medaile z olympijských her v Tokiu posloužila jako nejlepší možná vábnička. „Po covidovém roce už třeba některé děti chtěly se šermem končit, teď do něj mají velkou chuť,“ těší 27letého fleretistu v rozhovoru pro CNN Prima NEWS.

reklama

Domácí zpravodajství

Horká fáze předvolebního vysílání: CNN Prima NEWS uvádí nové pořady i superdebaty s diváky

CNN Prima NEWS startuje horkou fázi předvolebního vysílání a uvádí celou řadu nových pořadů a formátů, jejichž společným tématem jsou blížící se volby do Poslanecké sněmovny. Od 30. srpna nabízí každý všední den speciální volební blok, dále mimořádná vydání pořadu 360° s diváky ve studiu, dvě superdebaty s lídry stran a v neposlední řadě moderní volební studio v den voleb samotných.

reklama