CNN Prima News e-mail

e-mail

Výpis příspěvků ke štítku „e-mail“

Není nikdo, kdo by Putina zastavil. Ruský agent odhalil diskuzi o použití jaderných zbraní

Ruští představitelé diskutovali o potenciálním použití jaderných zbraní na Ukrajině. Dokazovat to má elektronická pošta, o níž se agent ruské Federální bezpečnostní služby (FSB) podělil s ruským aktivistou Vladimirem Osečkinem. E-maily kromě případného nasazení zbraní hromadného ničení pojednávají také o osobě Vladimira Putina. Nejmenovaný agent s přezdívkou „Vítr změny“ označil ruského prezidenta za osobu s narcistickými poruchami vyvolanými komplexy z dětství.

Problém pro statisíce Čechů. Seznam postihl výpadek, lidé se nepřihlásili do e-mailu

Aktualizováno

Společnost Seznam postihl během pondělí několikahodinový výpadek v přihlašování. Lidé se v té době nemohli dostat do svých e-mailových schránek ani dalších služeb Seznamu vyžadujících přihlášení. Při přístupu z e-mailového klienta na počítači nebo mobilním telefonu elektronická pošta fungovala bez větších problémů, uvedla společnost na Twitteru. Mluvčí firmy Aneta Kapuciánová řekla, že příčinu výpadku technici společnosti stále zjišťují, kybernetický útok může vyloučit.

Počítač vážící tuny, mail za tisíc korun. Před 30 lety se Češi připojili k internetu

Český internet slaví třicetiny. Když došlo 13. února 1992 ke slavnostnímu zahájení jeho provozu, byla to úplně jiná síť, než jak ji znáte dnes. Sloužila jen k posílání mailů a souborů s čísly či písmeny, byla bez obrázků. K dálkovému připojení se tehdy na pražském ČVUT používal několik tun vážící sálový počítač, na jehož důležité součástky ze Západu se čekalo klidně i měsíce.