reklama
CNN Prima News ekonomická krize

ekonomická krize

Výpis příspěvků ke štítku „ekonomická krize“

Babišova vláda zvyšovala platy zdravotníků. Kubek děkuje, jiní experti věští problém

11. září 2021 07:11

V předvolební debatě na CNN Prima NEWS se premiér Andrej Babiš (za ANO) kasal, jak během své vlády zvedl platy státních zaměstnanců, zejména pak zdravotních sester a lékařů. Mluvil pravdu a někteří odborníci z řad zdravotníků mu za to děkují. Najdou se ale i experti, kteří poukazují na rozevírající se nůžky mezi soukromým a veřejným sektorem.

Sledujte ŽIVĚ nový pořad Jak volí vaše peněženka: Ekonomické dopady voleb očima odborníků

30. srpna 2021 17:07

Ceny v Česku rostou nejrychleji od roku 2012. Proč se to děje, kdo za to může a jak lze prudké zdražování zastavit? Na tyto a další věci se ekonomů a politiků budou ptát moderátoři nového pořadu Jak volí vaše peněženka. Vysíláme živě v pondělí 30. srpna v 18 hodin na CNN Prima NEWS. Hosty budou ekonomové Ilona Švihlíková a Mojmír Hampl, které vystřídá duo politiků Patrik Nacher (za ANO) a Radim Fiala (SPD).

Česko není z historicky nejhorší ekonomické krize venku. Češi jsou přesto nejspokojenější

10. srpna 2021 05:37

Česká ekonomika se zotavuje z historicky nejhoršího propadu způsobeného pandemií nemoci COVID-19. HDP sice v posledním čtvrtletí rekordně rostl, pro ekonomy jsou však čísla zklamáním, protože očekávali ještě výraznější růst. Češi jsou však paradoxně i po déle než rok a půl trvající krizi se svou ekonomickou situací velmi spokojení. Zřejmě i díky enormně rostoucímu státnímu dluhu, kterým vláda ekonomiku sanovala.

Omyl ekonomů: Nárůst nezaměstnanosti po covidu se nekoná. Jak je to možné?

18. července 2021 08:35

Když před rokem a půl začínala koronavirová krize, obávali se ekonomové, že bude následovat krize finanční. Za následek měla mít masivní propouštění, k čemuž docházelo například po minulé krizi po roce 2008. Nezaměstnanost se však oproti predikcím udržela nadále na velmi nízké úrovni a naopak již čtvrtý měsíc za sebou klesá. Ekonomové tak nyní hledají příčinu těchto pozitivních výsledků.

Stříbrná byla měděná a ženy nesoutěžily. Moderní olympijské hry slaví 125. výročí

6. dubna 2021 07:33

Když se před 125 lety konaly v řeckých Athénách novodobé olympijské hry, jejich zakladatele možná ani nenapadlo, že v roce 2021 bude svět čekat už na 32. pokračování největšího sportovního svátku. Právě 6. dubna 1896 odstartovaly první moderní hry. Zúčastnilo se jich necelých 250 sportovců, což je přibližně 45krát méně, než se očekává v létě v japonském Tokiu. Podstatně méně bylo také sportů, soutěžilo se pouze v devíti odvětvích.

Švejnar: Schodek není hlavní problém. Tím je nefunkční ekonomika a krachy podniků

3. listopadu 2020 21:51

Česká vláda hledá recepty na koronavirovou krizi, zatímco nákaza nabírá na síle po celé Evropě. Podle úterního hosta pořadu K věci, česko-amerického profesora ekonomie a člena NERV Jana Švejnara, je česká ekonomika v hluboké krizi. Podle něj ale není hlavní problém vysoký schodek, který Česká republika má, nýbrž nefunkční ekonomika a krachy podniků.

Evropo, drž se. Americká ekonomika míří do katastrofy, varuje šéf pobočky Fedu

14. srpna 2020 05:01

Dosavadní průběh epidemie koronaviru ve Spojených státech byl jen zahřívacím kolem. Přesto nákaza stihla napáchat nemalé škody na americké populaci i hospodářství. Jenže nyní přišel se závažným varováním prezident minneapolské větve Federálního rezervního systému. „Aby se dostavil kýžený výsledek, je třeba zavést karanténu tak striktní, jak jen to je možné. Pokud k tomuto kroku nepřistoupíme, riskujeme mnohem více obětí na životech, ale i větší vlnu bankrotů a propouštění než dosud,“ uvedl Neel Kashkari.

reklama